آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: بوت نشدن مادربرد GA-EP41-UD3L و روشن ماندن تمامی چراغهای فاز کنار اسلت رم

ali6044

کاربر
2010-09-01
8
0
سلام
عزیز راهنمایی هم بشید وقتی تعمیرکار نیستید به چه دردی میخوره؟شما کارهای اولیه لازم رو انجام دادید و بعدش دیگه باید تعمیرکار روش کار کنه.
بفرمایید با پاور دیگه تست کردید؟و اینکه مادربرد با پین پاور خاموش و روشن میشه بدرستی؟
بله پاور هم عوض کردم،بله خاموش و روشن میشه،ماسفتها رو هم با مولتی متر چک کردم هیچ کدوم ظاهرا اتصال کوتاه نبودن،موقع کار هم فقط قسمت تغذیه رم گرم میشه دیگه همه جای مادربورد سرده

ali6044

کاربر
2010-09-01
8
0
با سلام
مادربرد EP-41ud3L REV 3.3 کاملا سالم بوده به همراه پردازنده E7500 به مدت یکسال کنار گذاشته بودم . امروز که نیاز به پردازنده 7500 داشتم . از روی مادربرد باز کردم و بستمش روی یک مادربرد دیگه . روی مادربرد دوم پردازنده بالا اومد اما کلاکش و سنسور دما کار نمیکرد . که خاموش کردم . و بعدش گذاشتمش روی مادربرد اولی که یکسال کنار بود . برای امتحان خواستم ماردبرد اولی که با پردازنده 7500 بود روشن کنم که وقتی روشنش کردم . هیچ تصویری نشون نداد و بوق پست هم نمایش نداد . تمامی چراغهاب ال ای دی کنار اسلت روم هم روشن میمونه . . ضمن اینکه خود پردازنده و چیپهای شمالی و جنوبی هیچ گرمایی نداره
بایوس را کلین کردم و باطری را به مدت یک ساعت در آوردم نشد
پردازنده را عوض کردم باز هم نشد و اصلا پردازنده گرم نمیشه
پاور را عوض کردم و جابه جا کردم نشد
لطفا راهنمایی بفرمایید . قرار بود بدمش به یکی از دوستان نمیدونستم اینطوری میشه وگرنه دست بهش نمیزدم .
من خودم احتمال میدم الکتریسیته ساکن داستاندارش کرده و یا چون پردازنده را روی مین دیگه گذاشتم به مشگل خورد ه اما من پردازنده دیگه هم گذاشتم بالا نیومد
ممنونم
سلام،دوست عزیز شما بلاخره تونستی مادربورد درست کنی یا نه؟؟

MOHSEN&A

VIP+ افتخاری
کاربر
2009-03-25
938
8,849
استان مرکزی-اراک

ali6044

کاربر
2010-09-01
8
0
با سلام،من مادربورد رو بردم پیش یه تعمیرکار که تو شهرمون هست و دیباگر داره،گفت که چراغ ریست دستگاه دایم روشنه و احتمالا برق روی آی سی کلاک نمیاد و شاید ماسفت خراب باشه و از این حرفا،گفت که ارزش تعمیر نداره و منم قطعاتشو ندارم،خواستم دوستان آیا درست گفته و من بیخیال تعمیراین مادربورد بشم؟؟؟

ali6044

کاربر
2010-09-01
8
0
الان خودم که با مولتی متر ولتاژگیری کردم فقط ماسفتهای دور CPU ولتاژ ندارن و بقیه ولتاژ دارن!!

بالا