آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: بوت نشدن مادربرد GA-EP41-UD3L و روشن ماندن تمامی چراغهای فاز کنار اسلت رم

hamed-pc

VIP+ افتخاری
کاربر
2006-10-21
336
775
با سلام
مادربرد EP-41ud3L REV 3.3 کاملا سالم بوده به همراه پردازنده E7500 به مدت یکسال کنار گذاشته بودم . امروز که نیاز به پردازنده 7500 داشتم . از روی مادربرد باز کردم و بستمش روی یک مادربرد دیگه . روی مادربرد دوم پردازنده بالا اومد اما کلاکش و سنسور دما کار نمیکرد . که خاموش کردم . و بعدش گذاشتمش روی مادربرد اولی که یکسال کنار بود . برای امتحان خواستم ماردبرد اولی که با پردازنده 7500 بود روشن کنم که وقتی روشنش کردم . هیچ تصویری نشون نداد و بوق پست هم نمایش نداد . تمامی چراغهاب ال ای دی کنار اسلت روم هم روشن میمونه . . ضمن اینکه خود پردازنده و چیپهای شمالی و جنوبی هیچ گرمایی نداره
بایوس را کلین کردم و باطری را به مدت یک ساعت در آوردم نشد
پردازنده را عوض کردم باز هم نشد و اصلا پردازنده گرم نمیشه
پاور را عوض کردم و جابه جا کردم نشد
لطفا راهنمایی بفرمایید . قرار بود بدمش به یکی از دوستان نمیدونستم اینطوری میشه وگرنه دست بهش نمیزدم .
من خودم احتمال میدم الکتریسیته ساکن داستاندارش کرده و یا چون پردازنده را روی مین دیگه گذاشتم به مشگل خورد ه اما من پردازنده دیگه هم گذاشتم بالا نیومد
ممنونم

hamed-pc

VIP+ افتخاری
کاربر
2006-10-21
336
775
در ضمن فت های کنار پردازنده را تست کردم که شماره همگی K3918 , K3919 هستند را تست کردم . همگش ولتاژ مع ک و س منفی 12 ولت را نشان میدهند . یعنی منفی 12 نشان میدهند .
ولتاژ پایه8 آی سی بایوس 3.2 ولت موجوده

ضمن اینکه از روی جامپر پاور مادربرد روشن که میکنیم . وقتی همان جامپر را نگه میدارم که باید خاموش بشه نمیشه و روشن میمونه . و مساله دیگه اینکه وقتی هم از کلید پاور اقدام به خاموش کردن میکنم چراغهای ال ای دی کنار است رو بعد از خاموش شدن یک لحظه دوباره روشن میشه و خاموش میشه خیلی سریع

hamed-pc

VIP+ افتخاری
کاربر
2006-10-21
336
775
عزیزان متخصص و با تجربه لطفا کمک کنند . بنده کارم مونده . باید به مشتری جواب بدم . پیشا پیش متشکرم

pasargad.sys

کاربران vip(افتخاری)
کاربر
2012-01-15
261
567
www.irantk.ir
سلام...
از سلامت پاور مطمئن شوید..
مادربورد رو شستشو دهید.. و کاملا خشک کنید...
سوکت چهار تایی سی پی یو رو فرماوش نکنید جا بزنید کنار سی پی یو..
قطعات مثل هارد ... سی دی رام ... رو وصل نکنید تست بگیرید وضعیت رو اعلان کنید

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: hamed-pc

hamed-pc

VIP+ افتخاری
کاربر
2006-10-21
336
775
سلام
ممنونم از راهنماییتان تمامی مراحلی که فرموددید انجام شده . تنها شک بنده به 2 مورد هستش که علت این عیب شده
1: وجود الکتریسیته ساکن در محل کار که سابقه دارد
2: جابه جایی پردازنده روی مادربرد قدیمیتر که ساپورت نکرد و وقتی پردازنده را برگرداندم مادربرد روشن نشد

دیباگر هم ندارم که ببینم تا کجا پیش میره .. یه دیباگر مناسب معرفی کنید فردا بخرم . KQCP6-H خوبه ؟

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: ali6044

ali6044

کاربر
2010-09-01
8
0
دوستان اساتید منم همین مشکلو دارم لطفا اگه کسی روشی بلده راهنمایی کنه که چندروزه بدون سیستم زندگیم فلج شده

ali6044

کاربر
2010-09-01
8
0
در ضمن من مادربورد رو از کیس خارج کردم تمام قطعات رو خارج کردم باطری رو درآوردم کلیر سیموس انجام دادم با قطعات جایگزین دیگر امتحان کردم اما سی پی یو حتی گرم هم نمیشه

mosaffa

VIP+ افتخاری
کاربر
2010-11-08
1,277
7,205
صومعه سرا
سلام
عزیز راهنمایی هم بشید وقتی تعمیرکار نیستید به چه دردی میخوره؟شما کارهای اولیه لازم رو انجام دادید و بعدش دیگه باید تعمیرکار روش کار کنه.
بفرمایید با پاور دیگه تست کردید؟و اینکه مادربرد با پین پاور خاموش و روشن میشه بدرستی؟

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: ali6044
بالا