آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

سوال: سوت کشیدن پاور گرین 330 وات

arashshr

کاربر vip
کاربر
2010-12-18
90
601
با ازاجازه استادان عزيز اگر بعد از عوض کردن سه خازن پشتي باز هم مشکل سوت داشتيد مشکل برميگرده به خازن 16 ولت 1000 ميکرو بين دو هيت سينک که با تعويض با يه خازن 10 ولت 2200 ميکرو فاراد مشکل به احتمال زياد حل خواهد شد.
. در مورد مقاومتي که سريع داغ و سياه ميشه هم عرض کنم ک با يه مقاومت يک کيلو تعويض کنيد و مشکل حل خواهد شد. و يک اصل مهم در مورد تعمير پاورهاي گرين عرض کنم که تمامي سوت ها دليل بر سوختن خازن هاي عقب نيست. در صورتي که:
1- قبل از اين که پاور رو استارت کنيد اگه صداي سوت شنيده شد بايد هر سه خازن رو عوض کنيد.
2- زماني ک ولتاژ سيم استندباي بيشتر از 5 ولت نشون داد و اون هم از خازن 50 ولت 10 ميکرو هست. ولي محض احتياط هر سه رو عوض بايد بشه. سربلند باشید.

AMD

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
10,548
40,202
تهران
با ازاجازه استادان عزيز اگر بعد از عوض کردن سه خازن پشتي باز هم مشکل سوت داشتيد مشکل برميگرده به خازن 16 ولت 1000 ميکرو بين دو هيت سينک که با تعويض با يه خازن 10 ولت 2200 ميکرو فاراد مشکل به احتمال زياد حل خواهد شد.
. در مورد مقاومتي که سريع داغ و سياه ميشه هم عرض کنم ک با يه مقاومت يک کيلو تعويض کنيد و مشکل حل خواهد شد. و يک اصل مهم در مورد تعمير پاورهاي گرين عرض کنم که تمامي سوت ها دليل بر سوختن خازن هاي عقب نيست. در صورتي که:
1- قبل از اين که پاور رو استارت کنيد اگه صداي سوت شنيده شد بايد هر سه خازن رو عوض کنيد.
2- زماني ک ولتاژ سيم استندباي بيشتر از 5 ولت نشون داد و اون هم از خازن 50 ولت 10 ميکرو هست. ولي محض احتياط هر سه رو عوض بايد بشه. سربلند باشید.

تعویض خازنهای کم ظرفیت پشت کوپلر فقط برای سوت کشیدن نیست .
وقتی ولتاژ استندبای بالا میرود اون خازنها باید تعویض گردند .مسئله سوت کشیدن دلایل مختلفی دارد . که روش های تعمیر مختلفی دارد .

bk.nasiri

کاربر vip
کاربر
2009-05-03
69
68
43
رشت
تعویض خازنهای کم ظرفیت پشت کوپلر فقط برای سوت کشیدن نیست .
وقتی ولتاژ استندبای بالا میرود اون خازنها باید تعویض گردند .مسئله سوت کشیدن دلایل مختلفی دارد . که روش های تعمیر مختلفی دارد .

احسنت مهندس. چه جواب گره گشا و مشکل حل کنی.

masoud.ghara

کاربر vip
کاربر
2010-11-02
75
298
بررسی بفرمائید که مقاومتی که تعویض کردید اتصال کوتاه نشده باشه و اگر ولتاژ استند بای درسته بعد به دنبال سایر بخشها باشید . ازجمله تست ترانزیستور های راه انداز قدرت که بیس با امیترشون اتصال کوتاه نباشه و ترانزیستورهای کوچک ثانویه که از ای سی درایور دستور میگیرند و همچنین ولتاژ تغذیه ایسی درایور رو چک بفرمائید چون ممکن است که خازن صافی این قسمت که معمولا100 میکرو فاراد تا 470 میکرو ظرفیت داره دچار نشتی یا تغییر ظرفیت شده باشه و باعث کاهش ولتاژ tl494 شده باشه

بالا