آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

نمونه کد محاسبه ماکزیمم از بین چند عدد در ++C

nekooee

Senior Technical Supervisor
مدیرکل
معاونت انجمن
2007-09-21
6,774
29,824
ایران
با سلام
یکی از سوالاتی که معمولا اساتید دانشگاه ها به دانشجویان مهندسی می دهند محاسبه max یا min در بین چند عدد دریافتی است. روش محاسبه max را من در اینجا می نویسم، محاسبه min هم دقیقا به همین شیوه انجام میشه. از آنجا که ما در C++ کدی برای محاسبه ماکزیمم نداریم باید این کار را خودمان با نوشتن یک تابع انجام بدیم.

به این صورت:

// این کد ماکزیمم 5 عدد را که از کاربر میگیرد محاسبه می کند
// نویسنده: irantk.ir

#include "stdafx.h"
#include <iostream>
#include <conio.h>

using namespace std;

int main()
{    
    float a,b,c,d,e,max;
    cout<<"Please enter 5 number (After typing any number, press Inter and type the next number):\n";
    cin>>a>>b>>c>>d>>e;
    max=a;
    if(max<b) max=b;
    if(max<c) max=c;
    if(max<d) max=d;
    if(max<e) max=e;
    cout << "Max= " << max << "\n" << "press any key to close window...";
    _getch();
    return 0;
}

فایل کامپایل شده کد نیز ضمیمه می باشد. که برای اجرا نیاز به نصب Visual C++ Redistributable دارد

پیوست‌ها

• 6.1 کیلوبایت بازدیدها: 26

Service Manual

D e b u g g e R
مدیرکل
معاونت انجمن
2007-06-19
13,653
176,707
iRanTK.iR
درود بر شما

فکر می کنم فایل کامپایل شده شما مشکل داره و احتمالا روی هیچ سیستمی اجرا نمیشه ، چون شما فایل کامپایل شده ( دیباگ ) رو قرار دادید و از دو تا کتابخانه MSVC و یک کتابخانه ویندوز استفاده شده ، فایل های MSVCP110D.dll , MSVCR110D.dll نسخه دیباگ هستند و در نسخه های Redistributable ی که مایکروسافت برای دانلود کاربران عادی قرار میده موجود نیستند .

MSVCP110D.jpg

البته من با MSVC کار نکردم و اطلاعات زیادی ندارم ، اما مطمئنم فایل کامپایل شده مشکل داره و احتمالا فقط روی سیستم هایی که کامپایلر MSVC روشون نصب هست کار میکنه ....

اینجا هم یک سری توضیحاتی داده شده :

کد:
[LEFT]
https://social.msdn.microsoft.com/Forums/vstudio/en-US/781bc0fc-e339-4721-8516-da51c79cc1d8/visual-studio-2015-community-msvcp110ddll-and-msvcr110ddll?forum=visualstudiogeneral

https://stackoverflow.com/questions/21458908/fixing-the-msvcp110d-dll-is-missing-from-your-computer-issue
[/LEFT]

nekooee

مدیرکل
معاونت انجمن
2007-09-21
6,774
29,824
ایران
بله آقای شاطی زاده حق با شماست، من فایل دیباگ رو گذاشتم، دوباره امشب کامپایل می کنم و فایل اصلی رو میزارم.
ممنون که اطلاع رسانی کردید.

Service Manual

D e b u g g e R
مدیرکل
معاونت انجمن
2007-06-19
13,653
176,707
iRanTK.iR
درود

با نسخه قدیمی کامپایلش کردم ، احتیاج به پکیج Redistributable هم نداره ...

پیوست‌ها

• 89.7 کیلوبایت بازدیدها: 20

nekooee

مدیرکل
معاونت انجمن
2007-09-21
6,774
29,824
ایران
لطف کردید. منم به هرحال دوباره کامپایلش رو گذاشتم. ولی چون با ویژوال استدیو نوشتمش نیاز به پکیج Redistributable داره.
یک تفاوت جالب در حجم فایل هم هست. فایلی که شما کامپایل کردین 512 کیلوبایت هست و فایلی که من کامپایل کردم 13 کیلوبایت.

احتمالا دلیل تفاوت حجم به این دلیل هست که کتاب خانه های مورد نظر در فایل شما به صورت داخلی هست ولی در فایل من از Redistributable استفاده میکنه.

بالا