آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

بوت نشدن هارد

balabe

کاربر
2010-08-30
1
1
سلام به همه ، چند وقتیه که هارد من بوت نمی شه یعنی تا مرحله ورود به ویندوز پیش میره اما بالا نمیاد وقتی هم که می خوام ویندوز عوض کنم اگر بوت هارد فعال باشه اصلا از روی سی دی بوت نمی شه و وقتی تو بایوس بوت هارد رو بر می دارم و دوباره با سی دی ویندوز بوت می کنم به محض اینکه می خواد اطلاعات هارد رو بخونه قفل می کنه از دوستان اگر کسی می تونه به من کمک کنه

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: guest1

siroos_tz

کاربر
2010-03-29
46
134
اهواز
سلام.

این مشکل گاهی به کابلهای دیتا (ساتا یا پاتا فرقی نمیکنه) و یا برق هارد بر میگرده. اگه تا الان تست نکردی یکبار کابلهای برق و دیتای هاردت رو عوض کن.

نتیجشو بگو برای راهنمایی بعدی

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: guest1

mrw.rezai

کاربر
2010-07-01
8
10
سلام دوستان
یکی از رفقای من امروز که میخواسته ویندوز نصب کنه داریو cرا برای نصب ویندوز فرمت میکنه با خود ویندوز سون که بعد از فرمت دیگه کامپیوترش هارد را نمیشناسه بعدش خونه ما میار من اول کابل وبرق هارد خودم را وصل کردم که نشد که جالب اینکه خواستم هارد به هادر کنم ویندوز من هم وقتی هارد رفقم وصله بود بالا نمی آمد جفت هارد هر دومون ساتاست لطفا راهنمای کنید؟

majid_tech

کاربر vip
vip
کاربر
سلام دوستان
یکی از رفقای من امروز که میخواسته ویندوز نصب کنه داریو cرا برای نصب ویندوز فرمت میکنه با خود ویندوز سون که بعد از فرمت دیگه کامپیوترش هارد را نمیشناسه بعدش خونه ما میار من اول کابل وبرق هارد خودم را وصل کردم که نشد که جالب اینکه خواستم هارد به هادر کنم ویندوز من هم وقتی هارد رفقم وصله بود بالا نمی آمد جفت هارد هر دومون ساتاست لطفا راهنمای کنید؟

با سلام
شما هارد معیوب را توسط نرم افزار acronis پارتیشن بندی و فرمت کنید

soly_kardo

کاربر vip
کاربر
2011-01-23
84
272
بوکان
سلام به همه ، چند وقتیه که هارد من بوت نمی شه یعنی تا مرحله ورود به ویندوز پیش میره اما بالا نمیاد وقتی هم که می خوام ویندوز عوض کنم اگر بوت هارد فعال باشه اصلا از روی سی دی بوت نمی شه و وقتی تو بایوس بوت هارد رو بر می دارم و دوباره با سی دی ویندوز بوت می کنم به محض اینکه می خواد اطلاعات هارد رو بخونه قفل می کنه از دوستان اگر کسی می تونه به من کمک کنه
با سلام
دوست عزیز شما اول بگین هاردتون چه نوعیه sata یا IDE و می خواین چه ویندوزی نصب کردین تا راهنمایی کنم.

nekooee

Senior Technical Supervisor
مدیرکل
معاونت انجمن
2007-09-21
6,774
29,827
ایران
با سلام
شما هارد معیوب را توسط نرم افزار acronis پارتیشن بندی و فرمت کنید

به صحبتهای همکار عزیزن اضافه کنم شما اول ببینید از داخل بایوس هارد شما شناخته میشه یا نه. اگر نه که سوخته ... یا کابلهاش مشکل داره....

اگر میشناسه شما با cd بوت ایبل که برای تعمیرات هارد هست بوت کنید تا بتونید هاردتون رو تعمیر کنید. همین نرم افزاری که همکارم گفتند نرم افزار بسیار خوبی هست و در ضمن نسخه بوت ایبل هم داره که می تونید با خودش بوت کرده و وارد محیط گرافیکی نرم افزار شده سپس هارد رو تعمیر نمایید موفق باشید

بالا