آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: ترکیدن ماسفت ها در اینور صبا R-INV200

moeen66

کاربر
2013-06-20
71
60
خوزستان
با سلام.اینورتر با مشخصات فوق تمام ماسفت هاش سوخته بود که تعویض کردم و دستگاه رو روشن کردم وبا آمپر 100 راحت جوشکاری میکرد ولی وقتی آمپر را روی 200 گذاشتم با اولین ضربه باری 4 تا از ماسفت ها ترکید.لازم به ذکر است که وقتی ماسفت ها رو تعویض کردم و ولتاژ گیری کردم ولتاژ تغذیه 256 ولت بود و ولتاژ خروجی روی انبرها 9.20 ولت بود.لطفا دوستان راهنمایی بفرمایند.با تشکر

mehran76gh

VIP+ افتخاری
کاربر
2016-06-17
1,537
7,066
IRANTK
با سلام.اینورتر با مشخصات فوق تمام ماسفت هاش سوخته بود که تعویض کردم و دستگاه رو روشن کردم وبا آمپر 100 راحت جوشکاری میکرد ولی وقتی آمپر را روی 200 گذاشتم با اولین ضربه باری 4 تا از ماسفت ها ترکید.لازم به ذکر است که وقتی ماسفت ها رو تعویض کردم و ولتاژ گیری کردم ولتاژ تغذیه 256 ولت بود و ولتاژ خروجی روی انبرها 9.20 ولت بود.لطفا دوستان راهنمایی بفرمایند.با تشکر

سلام آقا معیین عزیز
از چه مارک ماسفتی استفاده کردی؟ عکس فابریک و عکس ماسفت خریداری شده ارسال شود . همچنین عکس دستگاه از قسمت های مختلف با کیفیت
ولتاژ گیری کردم ولتاژ تغذیه 256 ولت بود
کدام تغذیه؟؟

عملا وقتی ماسفت و هر المانی در مدار میسوزد طبعا خسارت های دیگری در قسمت های مربوطه به عمل میآورد که علت آن اتصال کوتاه شدن پایه های ماسفت و وارد شدن ولتاژ کلکتور(در دستگاه جوش 300 ولت)به گیت ماسفت و از آن به سایر قسمت ها میباشد که باعث میشود با تعویض مجدد آن ماسفت بسوزد
تنها راه حل برای شما شکل موج گیت ماسفت ها میباشد و یا برد pwm و تحریک ماسفت ها تعویض و قطعات مربوطه تست و در صورت خراب تعویض شوند.اصولش بررسی شکل موج گیت ماسفت توسط اوسکوپ هست.

موفق باشید.

کاوندیش

کاربر vip
vip
کاربر
2016-06-03
19
22
باسلام شما پس از تعویض ماسفت حتما باید قطعات برد درایو ودیود زنرهای رو برد رو تعویض کنید در صورت امکان برد داریو ماسفت ها رو تعویض کنید ....البته باید ولتاز روی مینی ماسفت ها رو اندازه گیری کنید که درستگاه ماسفت حدودا 14ولت است که با پسوند irfzهستند

بالا