آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: تصویر ندادن لپتاپ X541UJ

ma_3_taa

کاربر vip
کاربر
2012-03-22
167
178
با سلام خدمت دوستان و اساتید گرامی. دستگاه فوق الذکر کلا به گفته صاحبش 4 روز کار کرده. روز پنجم دیگه تصویر نداده. دستگاه روشن می شه اما تصویر نداره. با باز کردن لپتاپ آثار سولفاته روی قسمتهای مسی بورد که فاقد پوشش بودن، تاکید می کنم فقط قسمتهای مسی بورد مثل اتصال بدنه ها که جای پیچهاست، دیده میشه. میشه گفت آثار اکسیده شدن مس هست تا سولفاته شدن. اثری از آب خوردگی در دستگاه دیده نمی شه و صاحب دستگاه هم تاکید می کنه که به هیچ عنوان آب یا مایع دیگری داخل دستگاه ریخته نشده.
بعد از بررسی مشخص شد که دستگاه وقتی روشن میشه ، ظاهرا سی پی یو و گرافیک دستگاه روشن نمیشن چون اصلا تولید حرارت نمی کنن و فن دستگاه هم اصلا نمی چرخه. دوستان در این مورد راهنمایی بفرمایند. ممنونم

hamedcrazy

VIP+ افتخاری
کاربر
2015-04-11
301
302
Yazd
از ابخوردگی مطمئن بشین. مخصوصا i.o
بایوس و i. O رو پرو گرام کنین.
از نبود ولتاژ روی سی پیو و گرافیک کاملا مطمئن بشین.
اگر امکان داره از اثار سولفاته عکس بدین تا بشه قطعی نظر داد

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

ma_3_taa

کاربر vip
کاربر
2012-03-22
167
178
قطعا آثار سولفاته روی پایه های هیچ قطعه ای از بورد دیده نمیشه.همونطور که گفتم فقط قسمت های مسی بورد مثل جای پیچ ها اکسیده شدن و قطعا می گم که هیچ اثری از آب خوردگی نیست.به نظر میاد آثار اکسیده شدن مس به خاطر رطوبت هوا بوده باشه به خصوص اینکه دستگاه از جنوب کشور اومده.کارکرد دستگاه به نظر استاندارده یعنی به درستی روشن و خاموش میشه.باتری به درستی شارژ میشه اما همونطور که گفتم سی پی یو و چیپ گرافیک ظاهرا روشن نمیشن.یه بار هم بایوس رو پروگرام کردم.

Sent from my HTC One M8 using Tapatalk

بالا