آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

سوال: صدای تیک تیک در دسته هیتر کوییک 700

hamidrezaah

کاربر
2015-02-28
80
49
سلام ، من یه هیتر هویه آنالوگ کوییک 700 تهیه کردم ،
بعد از زدن به برق و روشن کردن هیتر آن تا خاموش کردن هیتر صدای تیک تیک خفیفی از دسته هیترش می آید ، هیتر در تمامی این مدت چشمک می زند و کار می کنه و بادش هم به نظر بالا پایین میشود.
آیا این تیک تیک طبیعی است؟

ممنون و متشکرم.

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,762
سلام ، من یه هیتر هویه آنالوگ کوییک 700 تهیه کردم ،
بعد از زدن به برق و روشن کردن هیتر آن تا خاموش کردن هیتر صدای تیک تیک خفیفی از دسته هیترش می آید ، هیتر در تمامی این مدت چشمک می زند و کار می کنه و بادش هم به نظر بالا پایین میشود.
آیا این تیک تیک طبیعی است؟

ممنون و متشکرم.

درود
تجربه ای در خصوص کیفیت هیتر های مختلف ندارم
ولی حرارت هیتر موجب انقباض و انبساط قطعات میشه و تیک تیک میکنه
اگه پس از گرم شدن هیتر دستگاه را از برق شهر هم قطع کنی برای دقایقی این صدا را میشنوی
این صدای ناشی از حرارت در اغلب دستگاههایی که گرما تولید میکنه مانند برخی از تلویزیونها هم شنیده میشه
و غالبا مشتری پس از تعمیر دستگاه خود نیز ، حساس و دقیق میشه و بابت این صدا اعتراض میکنه.
احتمالا همین صدا موجب نگرانی شما شده و اشکالی نداره

سپاس

آخرین ویرایش:

hamidrezaah

کاربر
2015-02-28
80
49
درود
تجربه ای در خصوص کیفیت هیتر های مختلف ندارم
ولی حرارت هیتر موجب انقباض و انبساط قطعات میشه و تیک تیک میکنه
اگه پس از گرم شدن هیتر دستگاه را از برق شهر هم قطع کنی برای دقایقی این صدا را میشنوی
این صدای ناشی از حرارت در اغلب دستگاههایی که گرما تولید میکنه مانند برخی از تلویزیونها هم شنیده میشه
و غالبا مشتری پس از تعمیر دستگاه خود نیز ، حساس و دقیق میشه و بابت این صدا اعتراض میکنه.
احتمالا همین صدا موجب نگرانی شما شده و اشکالی نداره

سپاس

پس مشکل نگران کننده ای نیست و یا در آینده در ادامه این صدا پیش نمیاد ، چون این هیترهویه گارانتی 6 ماه داره.

علاوه بر این سوال من از کسانی که این نوع دستگاه رو دارند این است که آیا دستگاههای آنها هم این صدای خفیف تیک تیک را در دسته هیتر می شنوند ؟

آخرین ویرایش:

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,762
پس مشکل نگران کننده ای نیست و یا در آینده در ادامه این صدا پیش نمیاد ، چون این هیترهویه گارانتی 6 ماه داره.

علاوه بر این سوال من از کسانی که این نوع دستگاه رو دارند این است که آیا دستگاههای آنها هم این صدای خفیف تیک تیک را در دسته هیتر می شنوند ؟

درود
من صداشو نشنیدم که قادر به بررسی باشم و نظر قاطعی بدم لذا طی پاسخ مشروطی عرض کردم اگه از برق کشیدی و بازم اون صدا را شنیدی دراینصورت صدا ناشی از انقباض و انبساطه و اشکالی نداره .
اما با توجه به اینکه میگی گارانتی داره چرا به نمایندگی مراجعه نمیکنی و روزه شک دار میگیری .

سپاس

hamidrezaah

کاربر
2015-02-28
80
49
درود
من صداشو نشنیدم که قادر به بررسی باشم و نظر قاطعی بدم لذا طی پاسخ مشروطی عرض کردم اگه از برق کشیدی و بازم اون صدا را شنیدی دراینصورت صدا ناشی از انقباض و انبساطه و اشکالی نداره .
اما با توجه به اینکه میگی گارانتی داره چرا به نمایندگی مراجعه نمیکنی و روزه شک دار میگیری .

سپاس
ممنون ، چون من شهرستان هستم ، و تا تهران فرستادن و ارسال دوباره اش هزینه داره که بر عهده مشتری هست . به ویژه اینکه دستگاه یه کم حساسه و بایستی حتما با سرویسهایی مثل تیپاکس ارسال شود.

در ضمن صداشو ضبط کردم و خدمتتون فرستادم. البته رکوردر رو به دسته هیتر چسبوندم.
Heater_Voice

در ضمن دماشو با قلاب کردن نوک دماسنج مولتی متر DEC 330 در سر هیتر بااندازه گرفتم
شدت باد - درجه دما - دمای مولتی متر
1.5 - 3 - 278-280
2 - 3 - 280 -276
2.5 - 3- 280-285
3 - 3 - 252- 258

1.5 - 4 - 305-310
2- 4 - 315-322
2.5 - 4 - 302 - 315
3 - 4 - 270- 280

اینو هم بگم ، که به محض زدن کلید on هیتر این صدا تیک تیک شروع میشه و به محض زدن کلید off هیتر هم قطع میشه.

آخرین ویرایش:

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,762
ممنون ، چون من شهرستان هستم ، و تا تهران فرستادن و ارسال دوباره اش هزینه داره که بر عهده مشتری هست . به ویژه اینکه دستگاه یه کم حساسه و بایستی حتما با سرویسهایی مثل تیپاکس ارسال شود.

در ضمن صداشو ضبط کردم و خدمتتون فرستادم. البته رکوردر رو به دسته هیتر چسبوندم.
Heater_Voice

در ضمن دماشو با قلاب کردن نوک دماسنج مولتی متر DEC 330 در سر هیتر بااندازه گرفتم
شدت باد - درجه دما - دمای مولتی متر
1.5 - 3 - 278-280
2 - 3 - 280 -276
2.5 - 3- 280-285
3 - 3 - 252- 258

1.5 - 4 - 305-310
2- 4 - 315-322
2.5 - 4 - 302 - 315
3 - 4 - 270- 280

اینو هم بگم ، که به محض زدن کلید on هیتر این صدا تیک تیک شروع میشه و به محض زدن کلید off هیتر هم قطع میشه.

درود

این صدا با صدای مورد نظر من متفاوته و لذا اگه از برق بکشید فورا این صدا قطع میشه نه بعد از دقایقی . .
فلذا صدای ناشی از انقباض و انبساط نیست و بعید بنظر میرسه که منشاء صدا داخل دسته هینر باشه.

آیا این صدا با کم و زیاد کردن حرارت تغییر میکنه؟ .
دقیق تر بررسی کن اگه واقعا از داخل دسته شنیده میشه یک آهنربای قوی به نقاط مختلف دسته نزدیک کن ببین موجب تغییر صدا میشه؟
سپاس

آخرین ویرایش:

hamidrezaah

کاربر
2015-02-28
80
49
درود

این صدا با صدای مورد نظر من متفاوته و لذا اگه از برق بکشید فورا این صدا قطع میشه نه بعد از دقایقی . .
فلذا صدای ناشی از انقباض و انبساط نیست و بعید بنظر میرسه که منشاء صدا داخل دسته هینر باشه.

دقیق تر بررسی کن اگه واقعا از داخل دسته شنیده میشه یک آهنربای قوی به نقاط مختلف دسته نزدیک کن ببین موجب تغییر صدا میشه؟
سپاس

ممنون از پاسختون ، لطفا به پست بعدی مراجعه بفرمایید.

آخرین ویرایش:

hamidrezaah

کاربر
2015-02-28
80
49
درود

سپاس

ممنون از پاسختون ،
محل صدا از دسته هیتر هست ، تقریبا محل اتصال دسته با شلینگ.
صدای اون با تغییر دما بسامدش بیشتر میشه و اوج صدا به نظر کمتر میشه.
من صداشو ضبط کردم با عرض معذرت اگر امکانش هست لطف بفرمایید گوش کنید.
من در باد 1.5 دما رو 2 تا 2 تا زیاد کرده ام تا به آخرش یعنی هشت برسم.

Heater_Voice_2

در خصوص آهن ربا هم راستشو بخواهید چون فرمودید آهن ربای قوی ، فعلا متاسفانه ندارم.

آخرین ویرایش:

sovietiran

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
vip افتخاری
کاربر
2010-06-24
1,878
9,762
خراسان بزرگ!
درود و عرض ارادت خصوصا خدمت استاد غزال

این تیک تیک احتمالا بخاطر قطع و وصل المنت توسط ترایاک هست
زمانی که درجه حرارت تنظیم شده میرسد مقایسه گر مرتبا المنت را قطع و وصل میکند
و بصورت تیک تیک شنبیده میشود
شاید چون المنت یک خاصیت مغناطیسی ضعیف هم ایجاد میکند باعث صدا در قطعات دسته میگردد

hamidrezaah

کاربر
2015-02-28
80
49
درود و عرض ارادت خصوصا خدمت استاد غزال

این تیک تیک احتمالا بخاطر قطع و وصل المنت توسط ترایاک هست
زمانی که درجه حرارت تنظیم شده میرسد مقایسه گر مرتبا المنت را قطع و وصل میکند
و بصورت تیک تیک شنبیده میشود
شاید چون المنت یک خاصیت مغناطیسی ضعیف هم ایجاد میکند باعث صدا در قطعات دسته میگردد

سلام ، ممنون از توضیحاتتون ،
یعنی جزء مشکلاتش نیست و رفتار طبیعیش هست و در ضمن آیا برای سایر دوستانی که کوییک 700 دارند، چنین صدایی وجود دارد؟

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: غزال
بالا