آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

سوال: شکسته شدن سوکت بردثانویه ASUS X555LD

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

khelane

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2008-10-29
770
1,477
سلام
یه دستگاه
ASUS X555LD
REV 2
هست که مشکل برد دوم هست که به اشتباه روش فشار اوردن و ایه مادگی روی برد اصلی شکسته و پایه هاش قابل تعمیر نبودن چون کلا قطع شده بودن واسه همین اونارو دراوردم الان موندم چطوری این پایه رو گیر بیارم و یادرستش کنم عکسش رو براتون میزارم
خود برد کاملا کار میکنه و تصویر میاره نمیدونم چطوری تا الان کار کرده !!!

DSC_0407.jpg

با سپاس

hoseyn1258

مدیر بخش سخت افزار لپ تاپ
مدیر تالار
2012-03-28
678
2,228
شهرستان قم
سلام
یه دستگاه
ASUS X555LD
REV 2
هست که مشکل برد دوم هست که به اشتباه روش فشار اوردن و ایه مادگی روی برد اصلی شکسته و پایه هاش قابل تعمیر نبودن چون کلا قطع شده بودن واسه همین اونارو دراوردم الان موندم چطوری این پایه رو گیر بیارم و یادرستش کنم عکسش رو براتون میزارم
خود برد کاملا کار میکنه و تصویر میاره نمیدونم چطوری تا الان کار کرده !!!

مشاهده فایل‌پیوست 145304

با سپاس

سلام متاسفانه در قطعه فروشی ها به ندرت پیدا میکنید

باید مادربرد اوراقی همین مدل را از جایی تهیه کنید

khelane

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2008-10-29
770
1,477
دوستان کسی از این قطعه داره ؟

میگم وقت بزارم میشه با سیم لاکی این چند پایه رو با سوکت نری لحیم کنم (پایه بیرونی سوکت نری )اگه نشد دیگه باید دنبال تعویض این سوکت بگردم

mohsen zmr

مدیر بخش سخت افزار کامپیوتر و لپ تاپ
مدیر تالار
2010-10-29
823
7,078
اهواز
​به نام خدا
سلام و وقت بخیر خدمت دوستان.

دوستان کسی از این قطعه داره ؟
همانطور که آقا حسین گفتند ، باید در اوراقی ها دنبال این کانکتور باشید.
یه سوال : این کانکتور مربوط به کدام قسمت می باشد ؟
شما می توانید باسیم لاکی که در تعمیرات موبایل استفاده می شود اون تعداد کانکتور شکسته رو از روی برد به اون قطعه جامپر کنید،طولش رو بیشتر لحاظ کنید تا در جاگذاری دچار مزاحمت نکند.
یک مقدار وقتگیر می باشد ولی قابل انجام است.
موفق باشید.

khelane

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2008-10-29
770
1,477
رد: پاسخ : شکسته شدن سوکت بردثانویه ASUS X555LD

​به نام خدا
سلام و وقت بخیر خدمت دوستان.

همانطور که آقا حسین گفتند ، باید در اوراقی ها دنبال این کانکتور باشید.
یه سوال : این کانکتور مربوط به کدام قسمت می باشد ؟
شما می توانید باسیم لاکی که در تعمیرات موبایل استفاده می شود اون تعداد کانکتور شکسته رو از روی برد به اون قطعه جامپر کنید،طولش رو بیشتر لحاظ کنید تا در جاگذاری دچار مزاحمت نکند.
یک مقدار وقتگیر می باشد ولی قابل انجام است.
موفق باشید.

مجبورم فردا این کار رو بکنم وگرنه باید یه برد اوراقی پیدا کنم
سیم لاکی نازک دارم انشالله فردا یه تست میزنم ببینم چی میشه
رو این سوکت یه برد کوچک قرار میگره که کار اون برد اتصال
USB
جک صدا
کارت صدا
خود اسپیکرها
و هارد
میباشد !!!
0000000000000.jpg

با سپاس

ramintkh

کاربر vip
vip
کاربر
2013-03-16
176
303
great iran
با سلام .بنده تعمیرکار موبایل هستم و بنده بارها برای سوکتهایی که گیر نمیاد همین طوری جامپر میزنم .فقط از سیم لاکی نرم استفاده کن تا موقع زدن سوکت اذیت نکنه و روی سیم کشی روی نر وماده با چسب حرارتی محکم کن تا از جاش کنده نشه مو قع ضربه. من حتی برای سوکت تاچ آیفون 5 اس هم انجام دادم. موفق باشید

khelane

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2008-10-29
770
1,477
رد: پاسخ : شکسته شدن سوکت بردثانویه ASUS X555LD

با سلام .بنده تعمیرکار موبایل هستم و بنده بارها برای سوکتهایی که گیر نمیاد همین طوری جامپر میزنم .فقط از سیم لاکی نرم استفاده کن تا موقع زدن سوکت اذیت نکنه و روی سیم کشی روی نر وماده با چسب حرارتی محکم کن تا از جاش کنده نشه مو قع ضربه. من حتی برای سوکت تاچ آیفون 5 اس هم انجام دادم. موفق باشید

ممنون دوست عزیز
میشه بفرمایید از چه لوپی استفاده میکنید برای این کار مخصوصا مال کارهای شما خیلی ریزه

khelane

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2008-10-29
770
1,477
سلام
خیلی گشتم شماتیک دستگاه رونتونستم پیدا کنم ولی برد ویو رو پیدا کردم و از طریق اون و تست بازر (واسه اطمینان) با سیم لاکی وصلشون کردم وقتی وارد ویندوز شدم کارت صدا رو شناخت ولی خاموشش کردم خواستم محکمشون ولی قبل از محکم کاری دوباره سیستم رو روشن کردم واسه اطمینان اینبار کارت صوتی رو نشناخت ! هیچ کاری هم نکردم فقط بعد از خاموش کردن دوباره روشنش کردم!
خلاصه ویندوز نصب کردم تو مینی ویندوز تست کردم تو لینوکس و ... اصلا کارت صدا رو نشناخت تو DEVICE MANAGER هم اصلا سخت افزاری به اسم صدا اصلا نبود!!!
اتصالاتی که انجام داده بودم رو دوباره تست کردم مشکلی نبود!
یه ای سی صدا دیگه داشتم اونو گذاشتم اینبار کارت صدا شناخته شد و مشکلی نداشت دوباره ریستارت کردم دقیقا به همین روال !
از طریق خود بایوس اقدام با اپدیت بایوس هم کردم ولی متاسفانه هیچ نتیجه ای نگرفتم
خواستم با بکاپی که قبلا داشتم خود ای سی I/O و بایوس رو از طریق پروگرامر اپدیت کنم خیلی خسته بودم گذاشتمش برای فردا
قطعات دوربر ای سی صدا هم هیچ مشکلی ندارن!!

khelane

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2008-10-29
770
1,477
سلام
وقتتون بخیر
مشکل رفع شد
چندبار بایوس رو از طریق خود ویندوز اپدیت کردم یعنی پله به پله نسخه ها رو بردم بالاتر ولی مشکل رفع نشد .
به ای او یا خود ای سی مشکوک شدم --- اینبار ای سی بایوس رو دراوردم و با پروگرامر پروگرام کردم از یه نسخه مطمئن و بعد ای سی ای او رو هم همینطور الان بعد از چندین بار ریستارت و خاموش شدن سیستم کار میکنه و مشکلی نداره
با سپاس از همگی

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا