آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

سوال: سوال در مورد خازن مادربرد

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

mahmoud2817

کاربر
2017-08-25
3
1
با سلام و احترام
من یک سوالی داشتم، در هنگام جدا کردن دو عدد خازن از مادربرد به گمان اینکه هردو خازن دارای ظرفیت یکسان هستند محل قرارگیری آنها را بخاطر نسپردم ظرفیت خازن ها بترتیب 3300 6.3v و 2200 6.3v است. آیا عدد و علامت مشخصه ای روی مادربرد برای تفکیک آنها وجود دارد؟
در صورت امکان خواهشمندم راهنمایی بفرمایید
ضمنا مدل مادربرد MSI k7n2 Delta2 n1996 است

pasargad.sys

کاربران vip(افتخاری)
کاربر
2012-01-15
261
567
www.irantk.ir
سلام...
دوست عزیز یا از روی مدل مشابه یا از روی نقشه بورد میتونید مشکلتونو حل کنید ...

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: cybernova

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
کاربر گرامی
این تاپیک رو قبلا هم ایجاد کردید و دوستان زحمت کشیدند و جواب درست هم دادند .اگه جواب ها براتون مفید نبود حداقل عکس آپلود می کردید و در همون تاپیک سوال رو ادامه می دادید .

mahmoud2817

کاربر
2017-08-25
3
1
منتقریباً تمام تصاویر مدل مادربردم که در اینترنت وجود داشت را دیدم ولی یا مشخصات خازن مورد نظر قابل تشخیلی نبود و یا عکس های موجود فاقد قطعه روی برد است.
در مورد مدل مشابه هم باید عرض کنم من تعمیرکار یا فروشنده قطعه که نیستم، یک مادربرد مربوط به سیستم شخصی خودم.

arashshr

کاربر vip
کاربر
2010-12-18
90
601
دوست عزیز من تعجب می کنم چطور نمی تونید تشخیص بدید که خازن از کجا خارج شده. دقت کنید حتما یه تفاوتی هرچند جزِئی بین جای خازن ها وجود داره. حداقل از مادربردتون یک عکس واضح بندازید تا دوستان بررسی و راهنماییتون کنند. بسیار موارد پیش میاد اجبارا باید قطعات ریز اس ام دی رو تعویض کرد. اگه دقت نکنید با کوچکترین اشتباه امکان بدتر شدن وضعیت مادربرد وجود داره و این یعنی دردسر برای تعمیر کار.

datafarzin

کاربر
2010-03-26
23
28
برد مشابه چک کن و ببین
یا از روی تصویر برد با جستجو
نقشه برد رو ببین

AMD

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
10,548
40,202
تهران
تاپیک های قدیمی را بالا نیاورید .

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: cybernova
وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا