آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: بهم ریختن بایوس مادربرد GA-M55SLI-S4

iman909

کاربر
2013-09-13
125
55
سلام دوستان
یک مادربرد GA-M55SLI-S4 دارم که تصویر نداشت. بایوس رو پروگرام کردم، مادربرد بخوبی کار کرد. خاموش کردم و روشن کردم بازم مشکل اولو داشتم.
مجدد بایوس رو پروگرام کردم. بعد مادربرد رو روشن کردم، تصویرش اومد. خاموش کردم و روشنش کردم بازم مشکل اول برگشت.
به نظرتون مشکل از چیه؟

mohsen_jun_2005

VIP+ افتخاری
کاربر
2016-01-03
618
862
تهران
سلام دوستان
یک مادربرد GA-M55SLI-S4 دارم که تصویر نداشت. بایوس رو پروگرام کردم، مادربرد بخوبی کار کرد. خاموش کردم و روشن کردم بازم مشکل اولو داشتم.
مجدد بایوس رو پروگرام کردم. بعد مادربرد رو روشن کردم، تصویرش اومد. خاموش کردم و روشنش کردم بازم مشکل اول برگشت.
به نظرتون مشکل از چیه؟
سلام، باتری CMOS چند ولته؟ سعی کنین آخرین آپگرید بایوسو بزنین.. اگر با پروگرامر فلش زدین سعی کنین یه وریفایینگ انجام بدین تا از سالم بودن آی سی مطمئن بشین، حتماً آی سی پاک بشه سپس پروگرام بشه.. بکاپ هم داشته باشین... لطفاً یه عکس واضح از برد بزارین..با تشکر

آخرین ویرایش:

iman909

کاربر
2013-09-13
125
55
باتریش 3 ولته.
2 بار شده دارم پروگرام میکنم. تو هر دو مورد وریفای رو هم میزنم. مشکلی وجود نداره.
وقتی آی سی رو مجدد رو برد میذارم، دفعه اول روشن میشه و بدون مشکل بوق سلامت رو هم میزنه.
ولی وقتی خاموش میکنم مجدد روشن میکنم، باز مشکل داره.
برای عکس هم متأسفانه گوشی ندارم عکسشو بذارم. از اینترنت قبوله؟

mohsen zmr

مدیر بخش سخت افزار کامپیوتر و لپ تاپ
مدیر تالار
2010-10-29
823
7,078
اهواز
به نام خدا
سلام و وقت بخیر خدمت دوستان.
دوستمان شما را به درستی راهنمایی نمودند ، شما حتما" این بار اولین نسخه بایوس را از سایت دانلود کنید و روی یک آی سی دیگر و ترجیحا" نو رایت کنید و سپس آخرین نسخه را از طریق خود ماربرد آپدیت کنید.
حتما" روی آی سی دیگر بایوس را رایت نمایید چون احتمال خراب بودن خود آی سی وجود دارد.
نتیجه را اطلاع دهید.
موفق باشید.

iman909

کاربر
2013-09-13
125
55
آی سی رو 2 بار عوض کردم. یه بار خوب میشه یه بار نه.
ضمن اینکه الان که کارت گرافیک میذارم، بایوس به میخوره.

بالا