آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: از کار افتادن موتور کولر گری مدل اکسنت بعد از چند دقیقه

vahidati

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-08-16
903
3,982
سلام دوستان یک عدد کولر گری مدل اکسنت 12000 سرد و گرم 15 روزی هست که برام نصب کردن همچی خوب بود تا دیشب که احساس کردم هوا اتاق گرم هست موتور کولر از بیرون نگاه کردم دیدم فن کار میکنه ولی انگار موتور کار نمیکنه بعد خاموشی یک ساعت دوباره کولر راه اندازی شد ولی بعد از 45 دقیقه تا یکه ساعت دوباره به همون شکل در اومد و موتور خاموش شد لطفا راهنمایی بفرماید

آخرین ویرایش:

core i5

کاربر
2012-01-05
117
90
پاسخ : از کار افتادن موتور کولر گری مدل اکینت بعد از چند دقیقه

باسلام
دوست عزیز شما اواپراتور رو چک کن احتمالا تو این بازه زمانی کولر اتومات نمیکنه و بر اثر دایم کار کردن کمپرسور اواپراتور برفک میزنه که خود این عمل باعث میشه فن اورلود کنه یا سیکل گردش هوا توسط فن از کار بیفته

Sent from my M3s using Tapatalk

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: vahidati

vahidati

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-08-16
903
3,982
پاسخ : از کار افتادن موتور کولر گری مدل اکینت بعد از چند دقیقه

طبق برسی های یکی از دوستان تعمیر کار ظاهرا نشتی از پشت شیر برگشت پنل بیرون هست که گاز کم کرده و باعث میشه لوله رفت یخ بزنه در کل آثار روغن زدگی در پشت شیر برگشت معلومه ولی گاز از 75 به 50 افت کرده احتمالا نشتی ریز داره امروز قراره چک کامل بشه نتیجه رو به انجمن گذارش میکنم

vahidati

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-08-16
903
3,982
مشکل از نشتی مهره لوله برگشت بود بود که با تست باد با موتور یخچال تا 300psi خودش رو نشون داد و با رفع عیب شارژ گاز مشکل برطرف شد

سوال تخصصی آیا اگر درجه فن یا پرتاب باد کولر کم یا زیاد باشه داخل عمر کمپرسور تاثیر داره مثلا بعضی ها میگن که اگه پرتاب باد پنل داخل خونه کم باشه میکن که کمپرسور خنک تر هست عمر بیشتری میکنه یا این کلا باور غلطی هست

vahidati

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-08-16
903
3,982
دوستان کسی نیست پاسخ سوال ما رو بده

R_saberi

کاربر
2020-06-04
2
0
سلام. بهترين راندمان سرمايش زمانيه كه دور فن بالاست و بهترين راندمان گرمايش زمانيه كه دور فن كم باشه.كلا.

nilz70

کاربر vip
کاربر
2012-09-22
134
178
در کل تاثیر چندانی رو موتور نداره دوست من چون استاندارد خنکی از لوله برگشت به موتور میرسه ولی دورهای کمتر خنکی به خودتون و موتور یه خورده بهتر میشه

بالا