آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

درخواست راهنمایی برای تعویض موتور هارد دیسک ؟

tohid2010

کاربر
2010-08-22
55
146
:sadwalk:با سلام خدمت دوستان عزیز
من هاردم را بازکردم و سیلند ر را خارج کردم موقعی که موتور هاردرا بادست می چرخانم خیلی سفت می چرخدو هنگامی که وصل میکنم به سیستم موتور زور میزنه بچرخه اما نمی تونه علت چی می تونه باشه ایا موتور هارد را میشود تعویض کرد باتشکرر

Ya Xun

کاربر
2010-07-19
96
189
:sadwalk:با سلام خدمت دوستان عزیز
من هاردم را بازکردم و سیلند ر را خارج کردم موقعی که موتور هاردرا بادست می چرخانم خیلی سفت می چرخدو هنگامی که وصل میکنم به سیستم موتور زور میزنه بچرخه اما نمی تونه علت چی می تونه باشه ایا موتور هارد را میشود تعویض کرد باتشکرر

سلام دوست من :)
شما همینجوری سیلندر هارد رو باز کردی ؟؟؟؟!!!!!!!! بعد با دست دیسکو لمس کردی و چرخوندی ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!
موتور هارد با چنتا پیچ به دیسک وصله که این پیچا اونقدر سفتن که من فکرم می کنم با آچار های دستی باز نمیشن و حتما باید از نوع برقیش استفاده کرد و چون من هیچ وقت یه اینطور ابزاری نداشتم هیچ وقت هم نتونستم زیر دیسک رو ببینم ولی اینطور که به نظر میرسه موتور هارد از نوع استپ موتور هستش و قاعدتا به بدنه پرس شده باشه ف حتی اگرم اینطور نباشه اونقدر سر جاش محکمش کردن ( تا توی دور های بالا از جا درنیاد) که با دست نشه از جا دراوردش ، حتی اگر بتونی درشم بیاری فکر نکنم بتونی مسیر سیماشو عایق کنی و امثل اینها . . . .

به نظر من اگه هارد رو به حالت استاندارد باز کردی یا حداقل دستکش دست بوده و به دیسک صدمه ای نزدی ، یه هارد اوراقی مثل مال خودت ( با یه دور موتور ) پیدا کن و اگه تونستی دیسک و برد هاردتو در صورت سلامت بزار روی سیلندر اون ولی این کار خیلی سخته
بهتره یه هاردی مثل مال خودت که مشکل دیتکت داشته باشه ، پیدا کنی ( با چندرزغاز میشه یه اینطور چیزی پیدا کرد مثلا 1000 تومن ) و برد هارد خودتو بزاری روش و استفاده کنی . این بهتری راه و ارزون ترین راه
موفق باشی :)

بالا