آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

سوال: روش تبدیل ولتاژ ۱۲ به ۶ ولت استاندارد

بهار من

کاربر vip
vip
کاربر
2014-08-14
744
1,913
فارس
سلام
از دوستان واساتید محترم میخواهم راهنمایی کنند چگونه میتوانم ولتاژ ۱۲ ولت باطری ماشین را به ۶ ولت استاندارد تبدیل کنم.میخوام ترازو دیجیتال را به آن وصل کنم.با تشکر

فرستاده شده از SM-G610Fِ من با Tapatalk

ورداده

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-02-09
734
3,841
سلام- رگلاتور 6ولت دربازار موجود است شما 12ولت را با یک رگلاتور 9ولت تبدیل به 9ولت کن سپس انرا به رگلاتور 6ولت بده تا تبدیل به6ولت شود اگر هم به وات بیشتری نیاز داشته باشید میتوانید رگلاتور ها را موازی کنید یعنی هر دو رگلاتور مثل هم باهم موازی کنید6ولت با6ولت و9ولت با9ولت

آخرین ویرایش:

nima.mhq

کاربر
2017-03-13
173
295
43
خراسان رضوی ..
داداش سلام. اول از همه میتونی یک ای سی رگلاتور 7806 سر راه ترازو بگذاری.
اگه مصرف امپرت بالا بود براش هیت سینک نصب کن. این ساده ترین و مطمئن ترین کار.
اگه مصرف از یک امپر خیلی بالا بود باید یا چنتا رگلاتور رو باهم ببندی یا این که یک مدار باز هم خیلی ساده سر راهش بزاری که کنترل کنی جریان و ولتاژ رو . کاری نداره که . کلا میتونی جریان پیک رو هم محدود کنی رو مقدار مصرف ترازو بقول خودمون constant current کنی مثلا رو ۴۰۰ میلی امپر ( مقداری که رو ترازو نوشته امپر مصرفی)
نمیدونم متوجه شدی یا نه اگه نه بگو . قبلش مصرف امپر و ملت ترازو رو دقیق نگا کن ‌
سپاس

habib_ghavid

کاربر
2010-08-16
50
80
تهران
سلام
از دوستان واساتید محترم میخواهم راهنمایی کنند چگونه میتوانم ولتاژ ۱۲ ولت باطری ماشین را به ۶ ولت استاندارد تبدیل کنم.میخوام ترازو دیجیتال را به آن وصل کنم.با تشکر

فرستاده شده از SM-G610Fِ من با Tapatalk

درود داداش گلم یک خورده به خودت زحمت می دادی و داخل نت سرچ می کردی نه تنها به جواب می رسیدی بلکه ایده های جالبی هم مشاهده می کردی حالا بگذریم دو تا مدار آپلود می کنم هر کدام را که خواستی می توانی مو نتاژ بفرمایید یاد تان باشد حتما از هسینگ مناسب استفاده کنید آی سی از نوع TO-220
موفق و پیروز
L78XX.jpgL78XX1.jpg

آخرین ویرایش:

mohamad.22

کاربران vip(افتخاری)
کاربر
2015-04-29
294
945
Rasht
درود . ماژول تبدیل DC بهDC بازار می‌فروشند. جریان 2 آمپر یا بیشتر.

habib_ghavid

کاربر
2010-08-16
50
80
تهران
داداش سلام. اول از همه میتونی یک ای سی رگلاتور 7806 سر راه ترازو بگذاری.
اگه مصرف امپرت بالا بود براش هیت سینک نصب کن. این ساده ترین و مطمئن ترین کار.
اگه مصرف از یک امپر خیلی بالا بود باید یا چنتا رگلاتور رو باهم ببندی یا این که یک مدار باز هم خیلی ساده سر راهش بزاری که کنترل کنی جریان و ولتاژ رو . کاری نداره که . کلا میتونی جریان پیک رو هم محدود کنی رو مقدار مصرف ترازو بقول خودمون constant current کنی مثلا رو ۴۰۰ میلی امپر ( مقداری که رو ترازو نوشته امپر مصرفی)
نمیدونم متوجه شدی یا نه اگه نه بگو . قبلش مصرف امپر و ملت ترازو رو دقیق نگا کن ‌
سپاس
درود ببجشید دوستان بنده این پست را دیدم و به قیلی ها توجه نکردم و فکر کنم بیقه هم مثل بنده بودند:ambivalence::ambivalence:

بالا