آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: روشن نشدن لپ تاپ ASUS x553m

alieqbal

کاربر
2013-04-17
29
10
گلستان
سلام
با اتصال شارژر یا باطری هیچ گونه عکس العملی نداره-باید چکار کنم-
بایوس ریست کردم -تاثیری نداشت- راه حل؟

kiyanmz

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-08-21
469
2,412
مازندران . بابل
سلام
با اتصال شارژر یا باطری هیچ گونه عکس العملی نداره-باید چکار کنم-
بایوس ریست کردم -تاثیری نداشت- راه حل؟

پلتفرم مادربرد رو بفرمایید

alieqbal

کاربر
2013-04-17
29
10
گلستان
20170704_185007.jpg

20170704_184950.jpg

intel
20170704_194548.jpg
بنظرم این مشکل داره

آخرین ویرایش:

kiyanmz

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-08-21
469
2,412
مازندران . بابل
پشت برد قسمت ورودی 2 تا موسفت هست که تو تصویر نشون میده سیاه شده برد، موسفت ها رو چک کنید و. ببینید ولتاژ 19 رو ورودی و خروجی هست یا خیر.
ظاهرا دستگاه قبلا تعمیر شده ، چون میکرو سوئیچ پاور هم روش نیست.
ببینید ولتاژ روی پایه های میکرو سوئیچ هست؟
بعدش چک کن 19 به آی سی تغذیه میرسه؟ اگه آره ببینید خروجی 3.3 و 5 رو دارید روی آی سی یا قطعات اطراف؟ بعدش ببینید روی سلف های ای سی تغذیه 3.3 و 5 میاد یا خیر.
آی او رو نازه دیدم، خوب مشخص نیست، خال زده؟؟

آخرین ویرایش:

alieqbal

کاربر
2013-04-17
29
10
گلستان
-موسفت ها اوکی
میکرو سوئیچشو خودم برداشتم خراب بود-خوب کار نمیکرد-الان یکی دیگه لحیم کردم که بتونم تست کنم
2017070dddd4_185007.jpg
آیسی پاور همینه :redface: اگه اینه ولتاژ نداره

alieqbal

کاربر
2013-04-17
29
10
گلستان
آی او رو نازه دیدم، خوب مشخص نیست، خال زده؟؟
نه دقیقتر بررسی کردم بنظرم مشکلی نداره

آخرین ویرایش:

mohsen zmr

مدیر بخش سخت افزار کامپیوتر و لپ تاپ
مدیر تالار
2010-10-29
823
7,078
اهواز
به نام خدا
سلام خدمت دوستان.
دوست عزیز ، اگر تجربه تعمیر لپ تاپ را ندارید از دستکاری نمودن برد خودداری کنید و تعمیر آن را به همکارن بسپارید.

آیسی پاور همینه اگه اینه ولتاژ نداره
خیر ، قطعه فوق سلف مجتمع می باشد و مربوط به قسمت LAN می باشد.
جهت نویزگیری و محافظت از پورت استفاده شده است.
موفق باشید.

alieqbal

کاربر
2013-04-17
29
10
گلستان
استاد عزیز،بنده حدود 15ساله که تعمیر کیس انجام میدم و تصمیم دارم با کمک شما و منابع دیگر تعمیر لپ تاپو یاد بگیرم و مطمئنا برای یادگیری هرگز به وسیله ی مشتری آسیبی نخواهم زد-
اگر منبعی برای شناسایی قطعات روی برد لپ تاپ دارین معرفی کنید ممنون

توی پست ها که برای منبع آموزش سوال شده بود اساتید بهترین جا رو همین سایت بخاطر حظور اساتیدی چون شما که بیدریغ راهنمایی می کننن معرفی کرده بودند.بخاطر همین اینجا ثبت نام کردم و امیدوارم منو همراهی کنید.

من کلاس تعمیر لپ تاپ هم رفتم ولی جز از دست دادن پول واقعا چیزی عایدم نشد-الان با استفاده از منابع انگلیسی و فارسی و بالاخص این سایت قصد دارم تا خودم کاری کنم. ممنون

حتی اگر مطلب درست و حسابی باشه حاضرم هزینه کنم ولی دیگه برای کلاس پول نمیدم. بالاخره چون کارمه باید یاد بگیرم.

آخرین ویرایش:

hoseyn1258

مدیر بخش سخت افزار لپ تاپ
مدیر تالار
2012-03-28
678
2,228
شهرستان قم
استاد عزیز،بنده حدود 15ساله که تعمیر کیس انجام میدم و تصمیم دارم با کمک شما و منابع دیگر تعمیر لپ تاپو یاد بگیرم و مطمئنا برای یادگیری هرگز به وسیله ی مشتری آسیبی نخواهم زد-
اگر منبعی برای شناسایی قطعات روی برد لپ تاپ دارین معرفی کنید ممنون

توی پست ها که برای منبع آموزش سوال شده بود اساتید بهترین جا رو همین سایت بخاطر حظور اساتیدی چون شما که بیدریغ راهنمایی می کننن معرفی کرده بودند.بخاطر همین اینجا ثبت نام کردم و امیدوارم منو همراهی کنید.

من کلاس تعمیر لپ تاپ هم رفتم ولی جز از دست دادن پول واقعا چیزی عایدم نشد-الان با استفاده از منابع انگلیسی و فارسی و بالاخص این سایت قصد دارم تا خودم کاری کنم. ممنون

حتی اگر مطلب درست و حسابی باشه حاضرم هزینه کنم ولی دیگه برای کلاس پول نمیدم. بالاخره چون کارمه باید یاد بگیرم.

سلام همکار گرامی

مراحلی که شما باید انجام بدین وکلا برای لپتاپهایی که خاموش است بدین شرح است

1 :چک کردن باتری cmos

2: چک کردن مسیر 19 ولت تا ایسی تغذیه

3 : چک کردن ولتاژ های alwase 3.3 و5

4: رایت ec و بایوس

اگر شما تا مرحله سه را چک کردین ( در بعضی لپ تاپها 3.3 و5 یا یکی از این دو ولتاژ بعد از پاور شدن تولید میشود ) اکنون باید بایوس و EC رایت کنید

مشکل شما به احتمال قوی با رایت بایوس و ec حل میشود

توضیح : در این مدل EC داخل I/O رایت می شود

موفق باشید

amirb2014

کاربر
2014-03-24
1
0
سلام بنده هم همین مشکل را دارم باطری را چک کردم شارژر را هم چک کردم خروجی منظمی دارد اما مادر برد را چک نکردم اما بنظر میرسه قبلا همکار دیگر روی این مادر برد کار کرده و روی سی پی یو نوشته روشن نمیشود

بالا