آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: مشکل خاموشی در لپ تاپ Acer مدل ۵۷۴۲

core i5

کاربر
2012-01-05
117
90
باسلام خدمت دوستان و اساتید عزیز

یه لبتاب ایسر 5742 برام اومده که راس 5 دقیقه خاموش می کنه . داخل ویندوز یا داخل لایو بوت و یا داخل محیط بایوس فرقی نمی کنه و راس همون زمان خاموش میشه . هیت سینکش رو هم چک کردم و تعویض کردم سیلیکون رو هم تعویض کردم و حتی بایوس رو هم آپدیت کردم فرقی نکرد . کسی از دوستان میتونه راهنمایی کنه؟ cpu و رم و پد سیلیکون رو هم عوض کردم ولی باز هم هیچ فرقی نکرد بعید میدونم از گرما باشه چون با نرم افزار تو این ۵دقیقه دمای گرافیک و پردازنده تو حالت عادی بین۳۰تا ۳۵درجه هستش
لطفا راهنمایی کنید چه عملی رو انجام بدم ممنون

Sent from my C6603 using Tapatalk

NPTiak

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
654
2,368
مشهد
www.nptiak.ir
باسلام خدمت دوستان و اساتید عزیز

یه لبتاب ایسر 5742 برام اومده که راس 5 دقیقه خاموش می کنه . داخل ویندوز یا داخل لایو بوت و یا داخل محیط بایوس فرقی نمی کنه و راس همون زمان خاموش میشه . هیت سینکش رو هم چک کردم و تعویض کردم سیلیکون رو هم تعویض کردم و حتی بایوس رو هم آپدیت کردم فرقی نکرد . کسی از دوستان میتونه راهنمایی کنه؟ cpu و رم و پد سیلیکون رو هم عوض کردم ولی باز هم هیچ فرقی نکرد بعید میدونم از گرما باشه چون با نرم افزار تو این ۵دقیقه دمای گرافیک و پردازنده تو حالت عادی بین۳۰تا ۳۵درجه هستش
لطفا راهنمایی کنید چه عملی رو انجام بدم ممنون

سلام دوست عزیز،
ابتدا بورد را خوب تمیز کرده و با تینر شستشو دهید،همه قطعات غیر ضروری برای روشن شدن و تصویر دادن لپ تاپ را جدا نمایید (مانند هارد،رایتر،باطری،دانگل وای فای،...) سپس تست نمایید، درصورت وجود آی سی ec ، بایوس و ec هر دو را پروگرم نمایید.فقط به دمای سی پی یو و چیپ ها توجه نکنید دمای سایر المانهای روی بورد رو هم چک کنید ببینید چیزی داغ نمیشود؟

موفق باشید

core i5

کاربر
2012-01-05
117
90
سلام دوست عزیز،
ابتدا بورد را خوب تمیز کرده و با تینر شستشو دهید،همه قطعات غیر ضروری برای روشن شدن و تصویر دادن لپ تاپ را جدا نمایید (مانند هارد،رایتر،باطری،دانگل وای فای،...) سپس تست نمایید، درصورت وجود آی سی ec ، بایوس و ec هر دو را پروگرم نمایید.
باسلام و ارادت شستشوی بورد پروگرام کردن و جداسازی قطعات جانبی صورت گرفت ولی همچنان ایراد پابرجاست

NPTiak

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
654
2,368
مشهد
www.nptiak.ir
باسلام و ارادت شستشوی بورد پروگرام کردن و جداسازی قطعات جانبی صورت گرفت ولی همچنان ایراد پابرجاست

با یه شارژر سالم دیگه هم امتحان کنید

AMD

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
10,548
40,206
تهران
سلام استاد عزیز ارادت قربان
راستش پردازنده مدلهای مختلفی روش انداختم بازم همنطوریه

سلام
چیپ گرافیکی دستگاه چیه . وضعیت حرارتش ؟

core i5

کاربر
2012-01-05
117
90
سلام
چیپ گرافیکی دستگاه چیه . وضعیت حرارتش ؟
چیپ انویدیا gt 420 هستش ولی قاعدتا باید کنارش یه گرافیگ اینتل باشه یا من اشتباه میکنم؟ اخه قبلا ۵۷۴۲ تعمیر داشتم با چیپ انویدیا gt540ولی کنارش گرافیک اینتل هم داشت

core i5

کاربر
2012-01-05
117
90
دوستان کسی راه حلی نداره واسه این ایراد

بالا