آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک تکشو

بالا نیامدن سیستم بعد از نصب هارد Sata و IDE به صورت همزمان و جدا کردن هارد IDE از مادربرد ؟

tohid2010

کاربر
2010-08-22
55
146
:(با سلام خدمت دوستان عزیز
من روی سیستم یک هارد ساتاداشتم که روی ان ویندوز نصب است و سیستم با این هارد بالا میومد ولی هنگامی که یک هارد ideبه این سیستم وصل کردم موقعی که این هارد را جدا میکنم دیگه سیستم بالا نمیاد و حتما باید این هارد ideباشد در صورتی که بوت سیستم را روی ساتا قرار دادم علت چی می تونه باشه باتشکر؟

Service Manual

D e b u g g e R
مدیرکل
معاونت انجمن
2007-06-19
13,667
176,765
iRanTK.iR
من روی سیستم یک هارد ساتاداشتم که روی ان ویندوز نصب است و سیستم با این هارد بالا میومد ولی هنگامی که یک هارد ideبه این سیستم وصل کردم موقعی که این هارد را جدا میکنم دیگه سیستم بالا نمیاد و حتما باید این هارد ideباشد در صورتی که بوت سیستم را روی ساتا قرار دادم علت چی می تونه باشه باتشکر؟

سلام

دوست عزیز ربطی نداره که سیستمتون بالا نیاد ؟

اگر شما فقط هارد رو نصب کردید و دوباره از روی مین برد جدا کردید نباید همچین مشکلی پیش بیاد ، شما هارد رو جدا کن و وارد بایوس سیستمت شو و اونو به حالت دیفالت دربیار ، احتمالا مشکلت حل بشه ....

موفق باشید .

Saeed_h

کاربر vip
کاربر
2007-08-06
94
420
تالش
باسلام
دلیل اول اینکه ممکنه درSetup BIOS نیازبه تنظیم استفاده ازدونوع هاردباشه ودلیل دیگراینکه بعضی ازفایل های DOS System روی هارددیگر ذخیره شده باشد که باRepair ویانصب مجددویندوزحل میشود.پیروزباشید

Xcard

کاربر
2010-06-18
85
359
سلام دوست عزیز.

شما موقعی که هارد IDE رو جدا میکنید ,تغییر در اولویت بوت در بایاس انجام نمیشه؟

بوت رو روی هارد sata بزارید و گزینه های بعدی بوت رو کلا disable کنید .

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,550
با سلام :
يك روش كوتاهتر كه نيازي به دستكاري بوت ست اپ در بايوس ندارد : اينكه به هنگام روشن كردن سيستم فورا كليد هاي f8 الي f12 { معمولا در اكثر مادر بوردها f11 تعريف شده ولي بستگي به مادر برد دارد } را پشت سر هم فشار دهيد تا منوي بوت منيج سيستم ظاهر شود و از همون منو ميتونيد با هر كدام هارد يا سي دي رام كه سيستم روي ان نصب و يا بوتيبل باشد را انتخاب كرده و وارد سيستم انتخابي شويد .
منوي فوق بستگي به نوع مادر برد و تعداد هارد و سي ديرام و..... فرق ميكند .
موفق باشيد .

پیوست‌ها

• 20.5 کیلوبایت بازدیدها: 223

tohid2010

کاربر
2010-08-22
55
146
با سلام خدمت دوستان من تمام مراحلی که گفتین را انجام دادم ولی مشکل حل نشد و حتی پس ازنصب دوباره ی ویندوز به محض اینکه هارد دوم ایدی را وصل میکنم باز همون مشکل قبلی را دارم

Ya Xun

کاربر
2010-07-19
96
189

سلام دوست من:)
منظور شما از بالا نیومدن سیستم چیه . . . ؟؟؟
سیستم هارد رو دیتکت میکنه و بعد از پست اسکرین ریست میشه ؟ یا اینکه از پست اسکرین هم میگزره و حتی لوگوی ویندوز میاد و به مدت شونصد ساعت هی خط رد میکنه ولی ویندوز بالا نمیاد ؟
اگه ویندوز روی لوگو میمونه و بالا نمیاد ، اول سیستمتو ریستارت کن بعد با F8 برو تو MODE Selector ویندوزت ( Safe mode و .... ) واونجا باید یه حالتی باشه که توش نوشته باشه Safe Mode withe restore یا یه اینطور چیزی . . . اونو اتنخاب کن ببین ویندوز بالا میاد ؟! اگه اومد بالا سیستموتو تا اون تاریخی که هارد ATA وصل کردی ریستور کن و بعد از ریستارت باید مشکل حل بشه . . .
البته با نصب ویندوز به طور حتم مشکلت 100% حل میشه ولی تا مجبور نشدی این کارو نکن .

البته این میتونه از RAID کنترلر هم باشه ، اونو هم چک کن
موفق باشی :)

آخرین ویرایش:

Ya Xun

کاربر
2010-07-19
96
189
سلام

دوست عزیز ربطی نداره که سیستمتون بالا نیاد ؟

اگر شما فقط هارد رو نصب کردید و دوباره از روی مین برد جدا کردید نباید همچین مشکلی پیش بیاد ، شما هارد رو جدا کن و وارد بایوس سیستمت شو و اونو به حالت دیفالت دربیار ، احتمالا مشکلت حل بشه ....

موفق باشید .

اتفاقا خیلی هم ربط داره . به نظر من میتونه از raid باشه .

tohid2010

کاربر
2010-08-22
55
146
با سلام خدمت دوستان
هنگامی که هاردرا جدا میکنم ویندوز قبل از اینکه به صفحه ی welcomeبرسد توقف می کند تصویر دارم ولی انگار سیستم به حالت استندبای رفته است و هیچ کلیدی کار نمیکنه ولی وقتی که هاردرا وصل میکنم و وارد ویندوزمیشوم با جدا کردن هاردideمشکیلی به وجودنمیاید ولی هنگامی که دوباره رااندازی میکنم باز همان اشو کاسه ی اول است اگر هاردرا وصل نکنم

بالا