آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: کم کردن آب پژو پارس

erfanjon74

VIP+ افتخاری
کاربر
2013-12-24
824
828
گرمسار
سلام و عرض ادب
یک پژو پارس مدل82 هست که آب کم میکنه اول که خریدم از دریچه ترموستات آب میدااد باز کردم دیدم اصلا ترموستات نداشته. ترموستات گذاشتم و از اون دریچه دیگه آب نمیده ولی هر 100 کیلومتر تقریبا نیم لیتر کم میکنه
بعید میدونم از واشر سرسیلندر باشه نه بخار دارم نه صبح بد روشن میشع. روی گازCnG با دوتا استارت روشن میشه مشکلی نداره.
توروخدا راهنمایی کنین اگر تجربه ای دارید

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: balot

royaali

کاربر
2015-07-25
115
341
با سلام دوست عزیز ! سر سیلندر موریانه خور شده آب از طریق این شیار ها که ایجاد شده وارد سیلندر میشه و از طریق اگزوز به شکل بخار خارج میشه . باید سر سیلندر باز بشه از طریق بخار موتور معلوم نمیشه . میله شاخص روغن را بیرون بکشیددر صورتی که روی آن قطرات آب را به شکل شبنم دیدید می تونه یکی از راه های تشخیص باشه . یکی دیگه از راههای تشخیص اینه که صبح که ماشین روشن میشه مقداری آب از اگزوز بیرون میریزه

آخرین ویرایش:

hamedcrazy

VIP+ افتخاری
کاربر
2015-04-11
301
302
Yazd
چیزایی که دوستمون گفتن درسته.
با اینحال از درب رادیات هم مطمئن بشید . این درب مثل سوپاپ اطمینان عمل میکنه. اگه خراب بشه اب نشتی میکنه. میتونین از ظاهر اطراف رادیات بفمین که اب زده بیرون یا نه.
اب هم به اندازه بریزید. نباید لبریز باشه. یه اندازه داره داخل همون رادیات که با چشم دیده میشه . از اون نباید کمتر بشه .

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

erfanjon74

VIP+ افتخاری
کاربر
2013-12-24
824
828
گرمسار
با سلام دوست عزیز ! سر سیلندر موریانه خور شده آب از طریق این شیار ها که ایجاد شده وارد سیلندر میشه و از طریق اگزوز به شکل بخار خارج میشه . باید سر سیلندر باز بشه از طریق بخار موتور معلوم نمیشه . میله شاخص روغن را بیرون بکشیددر صورتی که روی آن قطرات آب را به شکل شبنم دیدید می تونه یکی از راه های تشخیص باشه . یکی دیگه از راههای تشخیص اینه که صبح که ماشین روشن میشه مقداری آب از اگزوز بیرون میریزه
تشکر از شما.ولی روغن با اب قاطی نشده اصلا. و اینکه درحال حاضر فعلا درب رادیات عوض شده تا ببینیم چی میشه.ولی صبح هیچ بخار و آبی از اگزوز نمیاد بیرون

hamedcrazy

VIP+ افتخاری
کاربر
2015-04-11
301
302
Yazd
از اب رادیات استفاده کنین . چون املاح نداره و خورندگیش کمتره. ضد یخ هم بریزین. جنت های رو حتما چک کنید . درب رادیات هم فکر کنم جنس سرکتی ایرانخودرو بهتر باشه
پژو کمی قلق داره که باید دستت بیاد . مخصوصا ماشینی که زیر دست خود ادم باشه . هواشو داشته باشی اذیت نمیکنه

erfanjon74

VIP+ افتخاری
کاربر
2013-12-24
824
828
گرمسار
از اب رادیات استفاده کنین . چون املاح نداره و خورندگیش کمتره. ضد یخ هم بریزین. جنت های رو حتما چک کنید . درب رادیات هم فکر کنم جنس سرکتی ایرانخودرو بهتر باشه
پژو کمی قلق داره که باید دستت بیاد . مخصوصا ماشینی که زیر دست خود ادم باشه . هواشو داشته باشی اذیت نمیکنه

جنت های چی هست؟؟
درب رادیات عوض شده تا ببینیم کم میکنه باز هم. کلیه لوله ها و لوله بخاری چک شده نشتی نداشت

mohamad.22

کاربران vip(افتخاری)
کاربر
2015-04-29
294
945
Rasht
سلام
درب روغن یا شیلنگ بخار را خارج کنید اگر سفیدک زده واشر سر سیلندر خراب است.

بالا