آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

سوال: مدیریت بلاکهای خراب در آیسی های نند

rahim_ir

کاربر
2009-02-14
40
1,213
با سلام و عرض ادب خدمت مهندسین محترم و پرتلاش شرکت TNM
بنده چند سالی است که از پروگرامر 5000 شرکت شما استفاده میکنم و الحق و الانصاف تا حالا هیچگونه مشکلی با آن نداشته ام و از عملکرد و طراحی نرم افزار آن بسیار راضی هستم.
اخیراً چند مدل از آیسی های نند با ظرفیت های 266 مگابایت تا 2 گیگابایت برای دستگاههای مختلف مثل تلویزیونهای LED و گیرنده های م-ا-ه-و-ا-ر-ه با این دستگاه پروگرام کردم. متاسفانه علی رغم برنامه ریزی آیسی دستگاهها روشن نشده و با تهیه آیسی پروگرام شده از فروشگاههای معتبر دستگاه تعمیر و آماده به کار شده.
سوالی که از اساتید عزیز دارم این است که مدیریت بلاکهای خراب آیسی در این پروگرامر به چه صورتی است؟
آیا بلاکهای خراب نادیده گرفته میشوند (Skip) یا فرمت و رونویسی میشوند و یا در بخش Spare هر صفحه مجددا مارک میشوند؟
آیا تغییر الگوریتم برای مدیریت بلاکهای معیوب ناند به چند روش قابل تنظیم توسط کاربر همانند پروگرامر Xeltek 7500 وجود دارد؟
با سپاس فراوان از اساتید معظم. پاینده باشید.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: ma1369

rahim_ir

کاربر
2009-02-14
40
1,213
سلام جناب محمودی. بله بنده از فایلها اطمینان کامل دارم. شما با TNM5000 پروگرام کردید؟ حجم آیسیها معمولا چقدر بوده که پروگرام کردین؟

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: ma1369

Farhaddanial

کاربر
2018-03-17
1
2
با سلام شما روی بلاک‌های خراب ای سی توسط پروگرامر ۵۰۰۰ نمی توانید فایل را بصورت صحیح کپی کنید تنها راه حل شما توسط jtag کردن می‌باشد که اون هم حتما باید فایل کامل ایمیج کارخانه سازنده را داشته باشید و یا ای سی نو سفارش بدهید بشرط آنکه بلاک خراب نداشته باشد یعنی آنکه در بلنک چک ای سی هیچ بلاک خرابی نباشد

بالا