آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

حیطه شغلی و بازار کار

bmajid

کاربر
2017-06-09
4
4
با سلام خدمت تمامی دوستان سروران و همکاران گرامی
بنده رشته تخصصی الکترونیک هستم. مدارهای میکرویی و کنترلی زیادی طراحی کردم و تجربه ی هم در بخش تعمیرات دارم. تا حد نیاز آشنایی با برق هم دارم. الان تصمیم دارم وارد مباحث خودرو هم بشم و بخشی از کارم رو روی این قسمت قرار بدم. با این اوصاف سوالی که داشتم دوستانی که تجربه شغلی دارند به نظرشون از نظر مالی و بازار کار و سود چه بخشی از خودرو میتونه بهتر باشه. وارد مباحث تعمیرات ecu و دزدگیر بشم بنظرتون بازار چطور هست؟

Sent from my ZTE Blade V6 using Tapatalk

2017-06-11
1
3
مشهد
با سلام خدمت شما
طبق تجارب من در مشهد مقدس ،کار کردن بروی اتومبیل بخصوص سیستم های برقی خیلی عالی میباشد.
شما قبل از ورود به بازار کار حتما باید با دست پر چه از نظر اطلاعات و چه از نظر تجهیزات وارد این عرصه بشی،تعمیرات ECU-BSI-BSM-و دیگر کنترلر ها مخصوصا اتوموبیل های مدل بالا نیازمند پروگرامر و نرم افزار های گرانقیمت میباشد.ولیکن جای پیشرفت بسیار زیادی دارد زیرا این بازار هنوز اشباع نشده است.
موفق باشید.

ورداده

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-02-09
734
3,842
سلام- دوستان عزیزهرکسی واقعا الکترونیک انالوگ ودیجیتال بلد باشد و انها را درونی کرده باشد بعبارت دیگر برفیزیک الکترونیک وکارکرد ودینامیسم المان های الکترونیکی وروابط انها اگاه باشد طراح باشد نه بازار برای وی اشباع است ونه کسادی بازاربرای وی معنا دارد

بهبود 68

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2015-03-31
517
1,179
با سلام
اشباع شدن یک تخصص در ایران امری عادی است،زیرا وارد شدن در هر تخصصی راحت هست! پس اگر میخواهید کاری انجام دهید بدون این وسواس که فقط و فقط باید من باشم و بس کار خودتون رو شروع کنید و یه نکته مهم اینکه هیچ وقت به یک شغل به صورت دائمی فکر نکنید و انعطعاف داشته باشید چرا که خواه نا خواه اگه شما آپلو هم بسازید دوروز دیگه چند نفر پیدا میشن و با شما رقابت میکنن اگر چه در بیشتر موارد این رقابت ها فقط مشتری ها را سرگردان و سرشکن میکند و دوروز دیگر اونقد دست زیاد میشود و بازار اشباع میشود که هم شما و هم اون رقبای محترمتون بیکار و ناچار به انتخاب یه شغل جدید میشوید و چرخه ادامه می یابد
سپاس

bmajid

کاربر
2017-06-09
4
4
ممنونم از راهنمایی همه ی دوستان و متخصصین عزیز.فقط یک سوال میمونه و اونم اینکه درآمد و نیاز بازار توی تعمیرات خصوصا قسمت ecu و bsi چطور هست؟

amiric

ناظم انجمن
2007-09-29
2,998
29,012
ممنونم از راهنمایی همه ی دوستان و متخصصین عزیز.فقط یک سوال میمونه و اونم اینکه درآمد و نیاز بازار توی تعمیرات خصوصا قسمت ecu و bsi چطور هست؟

سلام به نظر شما یه مهندس باید چه خصوصیاتی باشه ؟ حتما باید دارای تحصیلات دانشگاهی باشه ؟ حتما باید بتونه ساختمان ویا برج طراحی کنه ویا ؟ اما به نظر من هر کسی که سالها تو یه کاری سالها وقت می زاره وداری تجربه می شه یه مهندسه مثلا کسی که سالها تو نجاری شاگردی کرده وکار یاد گرفته الان می تونه با چوب ویا نوپان بهترین طراحی های کمد ویا زیر تلویزیون درست کنه چی از یه مهندس کم داره ؟ شما که سالها بعنوان یک تعمیرکار تجربه دارید چی از یه مهندس کم دارید ؟ چند روز پیش یه مطلبی می خوندم تو یه کشوری به رفتگرها مهندس می گن وهر کسی را برای رفتگری هم اجازه کار نمیدن موفق باشید

بالا