آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

درخواست تعمیر لامب led

sheypooor

کاربر
2009-05-05
126
133
ابهر
سلام یه لامب led هست که کم نور شده من خازن 400 ولت 4/7 میکرو رو تعویض کردم اما بازم همونطوره مشکل از کجا میتونه باشه؟
ممنون

اینم عکساش
hf4_1.jpg
9grd_2.jpg
zsg_3.jpg

V.GHAEDY

مدیریت بازارچه
ناظم انجمن
مدیر تالار
2010-08-19
1,822
7,754
جنت شهر
سلام
با توجه به عکسهای ارسالی مشخص است که LEDها سیاه شده وایراد پیدا کرده اند و به همین خاطر نور آنهاکم شده است .به نظر من با توجه به قیمت لامپها تعمیر آنها مقرون به صرفه نیست .به هر حال اگر قصد تعمیر دارید LEDها را تعویض کنید ایراد رفع میشود .موفق باشید .

9grd_2.jpg

azezkmsf

کاربر
2011-04-17
133
116
سلام من چند تا لامپ led smd پرنور دارم چطور میتونم بفهمم اینها چند ولت هست
یا بهتر بگم چند ولت برای روشن شدن نیاز دارن یا محوه فهمیدن ولتاژ مناسب برای لامپ های led smd چکونه است
با تشکر

رستمخان

کاربر
2018-12-21
41
54
38
نیشابور
سلام دوستان جدیدا تو لامپ های ال ای دی خیلی از سر و تهش زدن قبلا لامپ ۲۰ وات میگرفتی ۴۰ تا ال ای دی داشت الان ۲۰ وات میگیری ۲۰ تا ال ای دی داره برا همین سریعتر میسوزه من یادم نمیاد قبلا اینقدر خرابی داشته باشه لامپهای ال ای دی برا همین تعمیر لامپ ال ای دی یکم به مشکل میخوره بخاطر اینکه هر جور ال ای دی جایگزین ال ای دی سوخته میکنی بازم میسوزه برا من که اینطور بوده البته شاید ال ای دی که من جایگزین میکنم توانش پایین تره و میسوزه

@morteza

کاربر vip
کاربر
2017-10-21
126
134
در کل تعمیر این لامپها قطعی نیست ولتاژشون خیلی بالاست و خیلی داغ میکنن و تقریبا لامپی که بسوز ه منهای ال ای دی های سوختش    بقیشونم عمر خودشونو کردن

BAGHERI*43

کاربر
2014-07-24
81
359
esfahan
در لامپ های جدید led که در بازار ایران موج است و اکثرا غیر استاندارد هستند تا شده از کوشه کنار مدارات وال ای دی انها زده اند.این مطلب را میتوان از داغ شدن قسمت پایین لامپ بعد از نیم ساعت کارکرد متوجه شد.در کل اقدام به تعمیر این لامپ ها نکنید.

fekr-bekr1

کاربر vip
کاربر
2017-08-19
27
40
سلام دوستان یکی از دلایل سوختن لامپها داغ شدن اونها میباشد به طوری که من خودم امتحان کردم لامپی که در محیط بسته مثل حمام یا داخل اباژور قرارمیگیره زودتر از لامپ محیط بیرون میسوزه من چند تا لامپ رو از قسمت بالای لامپ دقیقا زیر محل اتصال پاتروم قسمت پلاستیکی چند تا سوراخ جهت تبادل گرما دراوردم الان حدود ۶ماه ی میشه هیچکدوم به مشکل نخورده البته باید به دلیل احتمال برق گرفتگی از دسترس کودکان دور باشه

fekr-bekr1

کاربر vip
کاربر
2017-08-19
27
40
یک مطلب دیگه هم که باید توجه بشه لامپهایی که از بدنه با جنس الومینیوم یا سرب خشک ساخته میشن به دلیل تبادل گرمایی بالا و استفاده از قطعات با کیفیت بالا چنین مشکلی پیش نمیاد این مشکل در رابطه با لامپهای با بدنه پلاستیک و وزن کم بیشتر به چشم میخوره موفق باشید

بالا