آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک تکشو

مدار فلزیاب با عمق کاوش 7 متر

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

fery

کاربر
2006-11-16
237
1,062
iran
fery11.blogfa.com
با سلام دوستان...ببخشید که من نتوانسته بودم نقشه ها را آپلود کنم دوستان مداری را که قرار دادم در سایت .شاید

قبلا در سایت ملاحظه کرده باشید .

دوستان این مدار یک فلزیاب pi یا به قول خودمان نظامی است که عمق کاوش ان 7 متر است البته بستگی به coil

هم دارد . دوستانی که میخواهند این مدار را بسازند باید چند نکته را رعایت کنند .از کاربران کم نجربه درخواست دارم

که این مدار را نسازن.تهیه قطعات ان سخت است چون ic های ان اکثرا نظامی است و بسیار کمیاب.

اگر دوستان فلزیابهای زیادی ساختن و بردش کم بوده باید حتما این مدار را بسازن ولذت ببرن .

این سیستم دارای کد مخفی چهار رقمی است که اگر فعال شود دستگاه حتما کد مورد نظر چهار رقمی را نیاز دارد

سیستم برای فلزات ارزشمند مانند طلا نقره وغیره طراحی شده و حتی نمک خاک را جداگانه تشخیص داده ودرصد

ان را اعلام مینماید.

این سیستم از دو قطعه که شاید کمتر کسی شناخت داشته باشد ساخته شده که dc to dc نام دارد و ولتاز ورودی ان

24 ولت است و خروجی ان 5 ولت 500ma است که هر دو عدد ان که بر روی مدار نصب میشود کاملا ایزوله

است.شما میتوانید dc to dc مدل دیگر با مشخصات مربوطه جایگزین کنید.

clear.gif

clear.gif

clear.gif
clear.gif

clear.gif

clear.gif

clear.gif

clear.gif

آخرین ویرایش توسط مدیر:

fery

کاربر
2006-11-16
237
1,062
iran
fery11.blogfa.com
سلام دوست عزیز mmlove2007 مدار فلزیاب gpr را من دارم اما به صورت فایل نیست و نقشه بر روی کاغذ

است .دوست عزیز فلزیاب gpr دارای قطعات خاص بوده و فقط میتوانید از کشور سوئیس تهیه فرمایید

فلزیاب gpr دارای سنسور های مخصوص جهت دریافت دریافت اطلاعات ارسال شده است که بسیار کمیاب بود و

انحصاری خود شرکت سازنده است .در هر حال من تا چند روز دیگر نقشه را به صورت فایل در اورده و آپلود میکنم

golstan

کاربر vip
کاربر
2007-03-03
117
317
:confused::confused::confused:سلام دوستان من miner 1راساختم ولی هنوز dc to dcراگیر نیاوردم ودر موردپراگرام کردنatmegaدچار مشکل شدم
نمی دانم که فایل هگز را روی مدار یا بیزون مدار روی ای سی وچگونه ارسال کنم لطفا دوستانی که اطلاعی دارند راهنمایی
بفرمایند

zahedi

کاربر
2006-12-11
61
53
:confused::confused::confused:سلام دوستان من miner 1راساختم ولی هنوز dc to dcراگیر نیاوردم ودر موردپراگرام کردنatmegaدچار مشکل شدم
نمی دانم که فایل هگز را روی مدار یا بیزون مدار روی ای سی وچگونه ارسال کنم لطفا دوستانی که اطلاعی دارند راهنمایی
بفرمایند

دوست عزیز اطلاعات لوپ را قرار بده
متشکرم

golstan

کاربر vip
کاربر
2007-03-03
117
317
سلام

سلام

دوست عزیز شما به یک پروگرامر avr نیازمندی که ic را روی پروگرامر قرار بدی و پروگرام کنی

در ضمن فیوز بیت آیسی یادت نرود
پورت پرگرام روی برد به چه کار اید

fery

کاربر
2006-11-16
237
1,062
iran
fery11.blogfa.com
طریقه پروگرام آیسی ها

سلام دوستان ببخشید دیر شد این هم فیوز بیت های ایسی ها.

فیوز بیت های ایسی atmega 8

ATMega 8
Bodlevel = 0
Boden = 0
CKSEL = 1111 SUT = 11

فیوز بیت های آیسی atmega 32

ATMega32
JTAG Interface auf Disable
Bodlevel = 0
Boden = 0
CKSEL = 1111 SUT= 11

موفق باشید​

fery

کاربر
2006-11-16
237
1,062
iran
fery11.blogfa.com
طریقه پیچیدن کویل

سلام

دوستان برای پیچیدن کویل میتوانید از سیم 0.25 روکشدار افشان استفاده کنید

یا از سیم با روکش شال لاک هم میتوانید استفاده کنید.

دوستان بعد از پیچیدن کویل مقدار اهم کویل را با اهمتر دیجیتال بگیرید اهم آن بیشتر یا کمتر از 2.5 اهم نباشد

چون باعث سوختن q1 نیز میشود.

در عکس کاملا تعداد دور سیم پیچ مشخص گردیده.

موفق و پیروز باشید.........:):):)

پیوست‌ها

fery

کاربر
2006-11-16
237
1,062
iran
fery11.blogfa.com
نکات مهم

سلام

دوستان برای روشن کردن دستگاه به کویل نیاز دارید اگر نصب نباشد بعد ازتبلیغ دستگاه> دستگاه

خاموش میشود ..در این حالت لوپ شما یا مشکل دارد یا نصب نیست.

دوستان دایودهای 1.5ke 400ca را حتما روی برد نصب کنید چون اگر مدار کامل باشد و این دایودها نصب

نباشد IGBT که با Q1 مشخص شده میسوزد.

موفق باشید................:D:D:D:D

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا