آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: مشکل در آیفون صوتی الکتروپیک

michaelsmith

کاربر
2012-07-15
2
6
با سلام. آیفون صوتی الکتروپیک مدل سال ۸۵ برای واحد یک طبقه ای دارم. صدای داخل منزل به بیرون خوبه، صدای بیرون منزل به داخل همراه با نویز شدید هست و صدا خیلی ضعیفه. درب بازکن عمل نمیکنه. با ولت متر اختلاف پتانسیل L- و L+ رو چک کردم که چه شستی زنگ رو بزنم چه نزنم ولتاژ ۸ ولت رو داره، یعنی در واقع یک سره شده و احتمالا درب باز کن رو هم سوزونده. پنل رو باز کردم و بردش رو بیرون آوردم. اطراف خازن C2 که یک خازن الکترولیتی کوچیکه، رو برد سیاه شده انگار که جرقه زده باشه. و دو یایه از رله هم به مرور زمان سولفاته شده بودند و به هم جوش خورده بودند. اگه خازن و رله رو تعویض کنم درست میشه؟ به نظرتون درب باز کن در اثر وجود ولتاژ دائمی سوخته؟
با سپاس

این عکس برد پنل هست. قسمتی که سیاه شده رو با خط قرمز مشخص کردم:
265217174 modified.jpg - Google Drive

عکس از پشت
2617175.jpg - Google Drive

آخرین ویرایش:

amirh263

کاربر
2012-10-02
120
236
با عرض سلام خدمت شما . اول شما همینجوری که برد رو در اوردین با تینر 20000 فوری تمیز کنید بعد رله رو در بیارین و تست کنید . بعد ولتاز ترانس رو بدون بار اندازه گیری کنید . بعد مسیر تغذیه برد رو چک کنید احتمال میدم دایود زنر مشکل داشته باشه و دایودهای 4007 بعد 2 عدد ترانزیستور اگه مشکل از یکی از 4007 ها بود همه رو با هم تعویض کنید و نتیجه رو اعلام کنید تا اگه بر طرف نشد راه دیگه ای رو بریم و لطفا عکس هم از روی برد بذارین مستقیم نه از طریق لینک . بالای نوار ارسال موضوع شکل عکس هست از طریق اون میتونین عکسهاتون رو آپ لود کنین

نیما1236

کاربر
2019-01-02
13
14
سلام . پنل بیرون الکتروپیک 1 طبقه مدل 875 با سیم برق شهری اتصال داشته .صدای زنگ و صدای رفت و برگشت به پنل بیرون و گوشی از کار افتاده اما پنل روشن میشه و در هم باز میکنه از دوستان کسی میدونه چه قطعه ای خراب شده

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: jojo3318

yousefi

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
vip افتخاری
کاربر
2007-04-23
334
505
اذربایجان شرقی
با سلام. آیفون صوتی الکتروپیک مدل سال ۸۵ برای واحد یک طبقه ای دارم. صدای داخل منزل به بیرون خوبه، صدای بیرون منزل به داخل همراه با نویز شدید هست و صدا خیلی ضعیفه. درب بازکن عمل نمیکنه. با ولت متر اختلاف پتانسیل L- و L+ رو چک کردم که چه شستی زنگ رو بزنم چه نزنم ولتاژ ۸ ولت رو داره، یعنی در واقع یک سره شده و احتمالا درب باز کن رو هم سوزونده. پنل رو باز کردم و بردش رو بیرون آوردم. اطراف خازن C2 که یک خازن الکترولیتی کوچیکه، رو برد سیاه شده انگار که جرقه زده باشه. و دو یایه از رله هم به مرور زمان سولفاته شده بودند و به هم جوش خورده بودند. اگه خازن و رله رو تعویض کنم درست میشه؟ به نظرتون درب باز کن در اثر وجود ولتاژ دائمی سوخته؟
با سپاس

این عکس برد پنل هست. قسمتی که سیاه شده رو با خط قرمز مشخص کردم:
265217174 modified.jpg - Google Drive

عکس از پشت
265217175.jpg - Google Drive

با سلام صدای نویز احتمالا مربوط به میکروفن پنل میباشد که با تعویض مشکل برطرف میشودو سیاه شدن و سولفاته شدن پایه های رله هم در اثر اب رفتگی به داخل پنل میباشد و یکی از پایه های رله هم سولفاته شده و از بین میرودو با تعویض ان و شستشوی مدار مشکل برطرف میشود

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: jojo3318

heical

کاربر
2011-05-13
306
531
دوستان جسارتا اون مقاومت r1 دقیقا مقدارش چقدر هست؟ منظورم همون مقاومتی هست که کناد دیود زنر بعد از دیودهای پل یکسوساز قرار گرفته.
یک برد هست که این مقاومتش سوخته و سیاه شده و رنگهاش قابل تشخیص نیست.
ممنونم

Mohsen1724

کاربر
2019-01-15
56
51
24
اراک
دوستان جسارتا اون مقاومت r1 دقیقا مقدارش چقدر هست؟ منظورم همون مقاومتی هست که کناد دیود زنر بعد از دیودهای پل یکسوساز قرار گرفته.
یک برد هست که این مقاومتش سوخته و سیاه شده و رنگهاش قابل تشخیص نیست.
ممنونم

220اهم

بالا