آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

نحوه پیدا کردن و ارسال فایل Detect.txt برای اضافه شدن قطعه جدید !

Service Manual

D e b u g g e R
مدیرکل
معاونت انجمن
2007-06-19
13,670
176,780
iRanTK.iR
سلام

شاید برای شما هم پیش اومده باشه که قطعه ای داخل لیست ساپورت پروگرامر TnM نبوده . البته با ارسال نام و مشخصات قطعه در کمتر از 48 ساعت قطعه جدید به لیست پروگرامر اضافه میشه .

بیشتر دوستان تعمیرکار فقط به نام کامل قطعه بسنده می کنند و این هم کار خودشونو مشکل میکنه و هم ممکنه برای شرکت مشکل ساز باشه . بهتره علاوه بر نوشتن نام کامل و مشخصات و تعداد پین های قطعه مورد نظر بعد از گذاشتن صحیح قطعه در روی زیف یا روی پروگرامر و زدن کلید Detect فایل Detect.txt را هم همراه با مشخصات دیگر قطعه به شرکت ار سال نمایید ، این فایل دقیقا در مکان نصب نرم افزار پروگرامر قرار داره و با گذاشتن هر نمونه آی سی روی پروگرامر و زدن کلید Detect محتویاتش فرق میکنه .

البته اینکار فقط برای آی سی هایی که آی دی داخلی دارند باید انجام بدید و مثلا برای آی سی ایپرامی مثل 24c08 هیچ فرقی نمیکنه ، چون این قطعه آی دی داخلی نداره ولی تمام آی سی هایی که داخل رســــــــــیورها استفاده می شوند ( بسته های TSOP48 , TSOP56 ) دارای آی دی داخلی هستند .

برای متوجه شدن بیشتر موضوع می توانید فایل ویدئویی ضمیمه شده را دانلود کنید .

البته آی سی که من استفاده کردم را پروگرامر شناسایی می کند و فقط جنبه آموزشی مسئله مورد توجه می باشد .

با تشکر / انجمن تعمیرکاران ایران

پیوست‌ها

ip_4001

کاربر
2007-05-11
161
781
شیراز
سلام

شاید برای شما هم پیش اومده باشه که قطعه ای داخل لیست ساپورت پروگرامر TnM نبوده . البته با ارسال نام و مشخصات قطعه در کمتر از 48 ساعت قطعه جدید به لیست پروگرامر اضافه میشه .

بیشتر دوستان تعمیرکار فقط به نام کامل قطعه بسنده می کنند و این هم کار خودشونو مشکل میکنه و هم ممکنه برای شرکت مشکل ساز باشه . بهتره علاوه بر نوشتن نام کامل و مشخصات و تعداد پین های قطعه مورد نظر بعد از گذاشتن صحیح قطعه در روی زیف یا روی پروگرامر و زدن کلید Detect فایل Detect.txt را هم همراه با مشخصات دیگر قطعه به شرکت ار سال نمایید ، این فایل دقیقا در مکان نصب نرم افزار پروگرامر قرار داره و با گذاشتن هر نمونه آی سی روی پروگرامر و زدن کلید Detect محتویاتش فرق میکنه .

البته اینکار فقط برای آی سی هایی که آی دی داخلی دارند باید انجام بدید و مثلا برای آی سی ایپرامی مثل 24c08 هیچ فرقی نمیکنه ، چون این قطعه آی دی داخلی نداره ولی تمام آی سی هایی که داخل رســــــــــیورها استفاده می شوند ( بسته های TSOP48 , TSOP56 ) دارای آی دی داخلی هستند .

برای متوجه شدن بیشتر موضوع می توانید فایل ویدئویی ضمیمه شده را دانلود کنید .

البته آی سی که من استفاده کردم را پروگرامر شناسایی می کند و فقط جنبه آموزشی مسئله مورد توجه می باشد .

با تشکر / انجمن تعمیرکاران ایران
باسمه تعالی
باسلام
جناب شاطی زاده برای ای سی هایی که توسط پروگرامر شناسایی نمیشن هم باید از روشی که در سایت گذاشتید عمل کرد؟
با تشکر

Service Manual

D e b u g g e R
مدیرکل
معاونت انجمن
2007-06-19
13,670
176,780
iRanTK.iR
باسمه تعالی
باسلام
جناب شاطی زاده برای ای سی هایی که توسط پروگرامر شناسایی نمیشن هم باید از روشی که در سایت گذاشتید عمل کرد؟
با تشکر

سلام

اينکار براي آي سي هايي هست که شناسايي نميشه و چون من موقعيکه آموزش رو درست ميکردم همچين آي سي دم دست نداشتم از يک آي سي ديگه استفاده کردم .

TNM

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2008-11-08
826
3,752
با سلام
فایل روی دسکتاپ درست میشود . اگر نشد از برنلمه خلرج شوید و در
روی دسکتاپ دکمه f5 را بزنید . اگر باز هم فایل را ندیدید ممکن است ویروسکش
شما جلوی آنرا میگیرد.

rouhit_110

کاربر
2012-12-14
9
40
سلام و عرض ادب
مهندس بنده از TNM1000 استفاده می کنم و سه مدل آی سی فلش ایپرام دارم که مربوط به بایوس مادربرد کامپیوتر هست که هیچ کدوم رو نه دیتکت می کنه و نه تو لیست انتخاب دستی وجود دارند و فایل مورد نظری هم که در دسکتاپ می سازه حاوی چند ردیف ff و 00 هست. اگر امکانش هست بنده رو کمک و راهنمایی کنید.
MX25L8006EM2-12G
8 پین پهن
و
MX25L4005AM2C-12G
8 پین پهن
و
EON
EN25F80
پیشاپیش از زحمات و کمک های بی دریغ شما خیلی ممنونم

TNM

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2008-11-08
826
3,752
سلام

فلشهای سریال جزو لیست مدل 1000 نیست و با این مدل نمیتوانید آنها را پروگرام کنید
حداقل مدل برای فلشهای سریال مدل 2000e است

سلام و عرض ادب
مهندس بنده از TNM1000 استفاده می کنم و سه مدل آی سی فلش ایپرام دارم که مربوط به بایوس مادربرد کامپیوتر هست که هیچ کدوم رو نه دیتکت می کنه و نه تو لیست انتخاب دستی وجود دارند و فایل مورد نظری هم که در دسکتاپ می سازه حاوی چند ردیف ff و 00 هست. اگر امکانش هست بنده رو کمک و راهنمایی کنید.
MX25L8006EM2-12G
8 پین پهن
و
MX25L4005AM2C-12G
8 پین پهن
و
EON
EN25F80
پیشاپیش از زحمات و کمک های بی دریغ شما خیلی ممنونم

javid.1

کاربر
2013-09-03
365
527
با سلام

میخواستم ای سی بایوس کارت گرافیک رو با tnm 2000+ پروگرام کنم ولی نه دیتکت میشه و نه تو لیستش هست
ایا راهی داره که به لست اضافش کنم
مشخصات : APW 7165A VN 493
8pin
14417793765483155181.jpg

TNM

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2008-11-08
826
3,752
شماره شما کد است
یک سرچ در گوگل هم بزنید هیچ چیزی نمی آید
شماره اصلی قطعه را باید پیدا کنید
با توجه به اندازه قطعه هم بعید است بایوس باشد

با سلام

میخواستم ای سی بایوس کارت گرافیک رو با tnm 2000+ پروگرام کنم ولی نه دیتکت میشه و نه تو لیستش هست
ایا راهی داره که به لست اضافش کنم
مشخصات : APW 7165A VN 493
8pin

بالا