آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: روشن نشدن لپ تاپ acer با شماره برد LA-5892P

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

masoud880

کاربر
2016-03-14
42
28
با سلام لپ تاپ ایسر با شماره برد foxconn LA-5892P روشن نمیشد وقتی باز کردم دیدم آیسی تغذیه RT8206B و آی او KB926QF D3 که تو عکس مشخص کردم هردو سوختن پس از تعویض بازم برد سویچ نمیشه متوجه شدم چندتا از خازن های روی برد که علامت زده ام شورتی دارن یکی یکی همرو از برد جدا کردم تست کردم سالمن ولی روی برد بوق میزنن پشت برد هم به همین ترتیب بصورت پراکنده یه سری از خازن ها بوق میزنن میخواستم ببینم چطوری باید این اتصالی رو پیدا کنم؟درضمن با اتصال شارژر اون فت کوچک کنار آی او که با علامت زرد مشخص کردم یکم داغ میکنه بقیه قطعات سردن که بدون اون بازم سویچ نشد.
روی i/o هم ولتاژ ندارم.بدون اون دوتا آیسی هم باز همون اتصالی هست
DSC_0592.jpg

آخرین ویرایش:

hamedcrazy

VIP+ افتخاری
کاربر
2015-04-11
301
302
Yazd
ذیتا شیت مادربرد رو دانلود کنین. ببینی این قطعات روی چه ولتاژ و ذر مسیر چه قطعه ای هستن که همه این مشکلو اتقالی رو دارن.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

masoud880

کاربر
2016-03-14
42
28
ذیتا شیت مادربرد رو دانلود کنین. ببینی این قطعات روی چه ولتاژ و ذر مسیر چه قطعه ای هستن که همه این مشکلو اتقالی رو دارن.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
خازن های سرامیکی روی برد با هیچ عددی مشخص نشده اند خیلی سخته تشخیصشون روی نقشه ولی اون چندتا الکترولیتی همشون وصلن به vcc و گراند

rostamikola

کاربر vip
کاربر
2010-06-19
85
637
مازندران
سلام این ولتاژهارو ندارم

خوب اینا نباشه مدار سویچ نمیشه ابتدا مسیر این دو ولتاژ رو از برد قطع کنید ببنین این ولتاژ برقرار میشه یا نه اگه بازم این ولتاژ نبود باید منطقه تولید این ولتاژ با خود ای سی رو چک کنید

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا