آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک تکشو

صدا نرفتن از طریق دهنی در زمان اتصال به خط تلفن

پژمانی

کاربر
2010-06-30
14
53
سلام: من یک گوشی تلفن دارم وقتی بوسیله تستر تستش میکنم از دهنیش خوب صدا میره ولی وقتی به خط تلفن وصلش میکنم صدا اصلا نمیره خیلی جای تعجب داره ممنون میشم اگه راه حلشو بهم بگید. با تشکر

صابری

کنترل کل سایت
ناظم انجمن
2009-05-31
11,796
134,634
اصفهان
سلام: من یک گوشی تلفن دارم وقتی بوسیله تستر تستش میکنم از دهنیش خوب صدا میره ولی وقتی به خط تلفن وصلش میکنم صدا اصلا نمیره خیلی جای تعجب داره ممنون میشم اگه راه حلشو بهم بگید. با تشکر
به نام خدا
سلام دوست عزیز. بهتر بود نوع و مدل تلفن را هم مینوشتید تا دوستان بهتر بتوانند راهنمایی کنند.
اما به نظر من مسیر میکروفون دهنی را تعقیب کنید. احتمالا یک ترانزیستور خراب شده.
موفق باشید...

Avang2005

Banned
2009-02-16
354
2,052
سلام

با تشکر از استاد عزیز جناب صابری

شما اول روی خط تست کنید ببینید از طریق آی فون صدای رفت و صدای برگشت کار میکنه ؟؟؟

دوم بر روی یک خط تلفن دیگه تست کنید ؟؟؟

نتیجه رو اعلام کنید

Khalili

سرپرست مدیران
ناظم انجمن
2008-01-04
3,247
57,500
دوست عزیز ایا بوق گوشی قوی دارید وتلفن شما با سیستم تن شماره گیری میکند؟
شما به دیودهای زنر خوب دقت کنید احتمال زیاد یکی از دیودهای زنر نشتی دارد که با ولتاژ تستر سالم نشان میدهد من این مورد را داشتم که با تعویض زنر حل شد همانطوری که دوست واستاد بزگوار ما اقای صابری فرمودند نوع ومدل تلفن را ذکر کنید تا بهتر راهنمای شوید

farajtel

کاربر
2008-02-05
93
1,091
با سلام خدمت دوستان عزیز این تلفن از اول ایرادش چه بود اگر برق خورده بود مقاومت کم اهم قسمت پری (دهنی ) را تست کن ویا در کل از دهنی بیا عقب میرسی به یک خازن عدسی بعد از آن به یک ترانزیستور منفی 9014 که خازن عدسی به بیس آن وصل است وکلكتور آن خروجی است و ولتاژی حدود سه یا چهار ولت باید داشته باشی که این ولتاژ از مقاومت های کم اهم تامین می شود بعد از این مترانزیستور به یک خازن دیگه وترانزیستور مثبت احتمالا 8550 میرسی ولتاژ این را هم تست کن و آن هم از امیتر به کلکتور a92 وصل می شود
با تشکر

آخرین ویرایش:

پژمانی

کاربر
2010-06-30
14
53
سلام: آره رو خط دیگم تستش کردم ولی همونطوریه.ولی جای تعجب داره که وقتی با تستر تلفن تستش میکنم صدا از طریق دهنی خیلی واضحو قوی میره و میاد.راه حل دیگه ایی ندارید

Avang2005

Banned
2009-02-16
354
2,052
سلام

با تشکر از دوستان

سلام: آره رو خط دیگم تستش کردم ولی همونطوریه.ولی جای تعجب داره که وقتی با تستر تلفن تستش میکنم صدا از طریق دهنی خیلی واضحو قوی میره و میاد.راه حل دیگه ایی ندارید

ببینید جای تعجب نیست که در تستر دهنی جواب دهد ولی رو ی خط جواب ندهد چون در تستر

تلفن مثل یک آیفون داخلی عمل میکند سیگنالی چیزی تولید نمی کند که متعجب شویم .

شما روی آیفون تست کردید ببینید صدای رفت و برگشت درسته یا نه ؟؟؟

اگه روی آیفون هم همین مشکل بود به توصیه های دوستان عمل کنید و نتیجه رو اعلام کنید

معمولا ترانزیستور های a92 یا معادل 2n5401 و ترانزیستور 8550 و 8050 در تلفن خراب

می شوند ولی من شکم بیشتر به ترانزیستور های 8050 در مسیر دهنی تلفن و دیود زینر های

آن بلوک

نتیجه را اعلام کنید

موفق باشید

مجید89

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2010-12-14
799
4,105
شمال
دوست عزیز ایا بوق گوشی قوی دارید وتلفن شما با سیستم تن شماره گیری میکند؟
شما به دیودهای زنر خوب دقت کنید احتمال زیاد یکی از دیودهای زنر نشتی دارد که با ولتاژ تستر سالم نشان میدهد من این مورد را داشتم که با تعویض زنر حل شد همانطوری که دوست واستاد بزگوار ما اقای صابری فرمودند نوع ومدل تلفن را ذکر کنید تا بهتر راهنمای شوید

با سلام .
میشه لطفا توضیح بدین دیود زنر رو چجوری میشه تست کرد ؟ آیا باید وقتی توی مداره دو سرش ولتاژ 0.6 بیفته ؟ چجوری میشه فهمید نشتی داره ؟
ممنون

reza639

کاربر
2011-02-16
24
91
اگه مشكلت حل نشد يه تقويت كننده براي گوشي و دهني جداگانه رو برد مدار تلفن سوار كن به دردسرش نمي ارزه كلي قطعه رو تست كني

بالا