آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: اشکال درایور کارت گرافیک ATI Mobility Radeon HD 5470 روی لب تاپ DELL inspiron 5010

loplop68

کاربر
2017-05-07
3
1
با سلام و خسته نباشید
در حین کار با لب تاپ ناگهان صفحه بلو اسکرین با کد خطای 000000116 نمایان شد و پیغام
attemot to reset the display driver and recover from timeout failed
بعد از نصب مجدد ویندوز7 سیستم بالا میاد اما به محض نصب درایور کارت گرافیک (همون درایوری که چندین سال باهاش ویندوز نصب میکردم و اخرین ورژن ان نیز میباشد) سیستم بعد از ریستارت شدن به همان صفحه بلو اسکرین با مشخصات بالا میره و در حالت سیف مود نیز اجازه unistall ذرایور رو بهم نمیده.
با توجه به اینکه اخرین ورژن درایور رو از سایت خود dell با سرویس tag دانلود میکنم و این مشکلی ناگهانی رخ داده میتونه از سخت افزارم باشه ؟ لطفا راهنمایی کنید چه کاری انجام بدم
با سپاس

mohsen zmr

مدیر بخش سخت افزار کامپیوتر و لپ تاپ
مدیر تالار
2010-10-29
823
7,078
اهواز
به نام خدا
سلام دوست عزیز ، ورودتان را به انجمن تعمیرکاران ایران تبریک عرض میکنم.
چیپ گرافیک دستگاه شما دچار مشکل شده و احتیاج به تعمیر سخت افزاری دارد.
بهتر است اگر تعمیرکار نیستید از باز کردن و دستکاری نمودن دستگاه خودداری نمایید و آن را جهت تعمیر به تعمیرگاه مجاز شهرتان بسپارید.
موفق باشید.

loplop68

کاربر
2017-05-07
3
1
با سلام ممنون از راهنماییتون
علت این خرابی چی میتونه باشه ؟
از گرمای بیش از حد میتونه باشه ؟
ی مدت قسمت سمت چپ صفحه کلیدم خیلی داغ میشد تا اینکه با اسپری مخصوص از روزنه های فن تمیزش کردم الان دیگه داغ نمیشه ولی این مشکل ایجاد شده .
قیمت و هزینه تعمیر یا تعویض چیپست را هم حدودی اگه اطلاع دارین بفرمایید

آخرین ویرایش:

mohsen zmr

مدیر تالار
2010-10-29
823
7,078
اهواز
متاسفانه این مدل و مدلهای مشابه دچار ضعف طراحی هستند و تقریبا" همه آنها بعد از چند وقت کار کردن دچار مشکل ، در چیپ گرافیک خواهند شد.
در ضمن اسپری زدن از روزنه ها کار غیر اصولی بوده و اگر همان موقع دستگاه را به تعمیرکار نشان می دادید ، شاید با سرویس و تغییرات عمر چیپ بیشتر میشد و دیرتر خراب می گردید.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: AMD

loplop68

کاربر
2017-05-07
3
1
دوست عزیز من اگه درایور کارتم رو نصب نکنم و باهاش کارای معمولی انجام بدم مشکلی پیش نمیاد ؟
متاسفانه این مدل و مدلهای مشابه دچار ضعف طراحی هستند و تقریبا" همه آنها بعد از چند وقت کار کردن دچار مشکل ، در چیپ گرافیک خواهند شد.
در ضمن اسپری زدن از روزنه ها کار غیر اصولی بوده و اگر همان موقع دستگاه را به تعمیرکار نشان می دادید ، شاید با سرویس و تغییرات عمر چیپ بیشتر میشد و دیرتر خراب می گردید.

hoseyn1258

مدیر بخش سخت افزار لپ تاپ
مدیر تالار
2012-03-28
678
2,228
شهرستان قم
دوست عزیز من اگه درایور کارتم رو نصب نکنم و باهاش کارای معمولی انجام بدم مشکلی پیش نمیاد ؟

سلام دوست گرامی

ضمن خوش امد به شما

در مورد سوالتون باید عرض کنم بله

بعد از مدتی دیگه تصویر نخواهید داشت

موفق باشید

mohsen zmr

مدیر تالار
2010-10-29
823
7,078
اهواز
تا همین الان هم دستگاه شما دارد در وضعیت OVER HEAT کار می کند ، تا اوضاع دستگاه بدتر نشده دیگر از دستگاه استفاده ننمایید و آنرا به تعمیرگاه مجاز بسپارید.

بالا