آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: عدم اتصال به اینترنت در مودم ADSL TP-LINK مدل TD-W8961ND

bermuda.vbs

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-11-01
1,001
2,842
با سلام خدمت همکاران بزرگوار ...

یه مودم TP-Link مدل TD-W8961ND دو آنتن هستش که چراغ ADSL اون روشن نمیشه .

مودم رو باز کردم دیدم روی برد دوده سیاه بسیار زیادی نشسته و سرتاسر برد بسیار سیاه و کثیف است . داخل قاب مودم هم همینطور . احتمالاً در جایی که استفاده میشه دوده و خاک زیاد بوده .
دو تا خازن 220 میکرو 16 ولت پشت سوکت تلفن باد کرده بود . برد رو کاملاً شستشو دادم و تمیز کردم . خازن های مذکور رو تعویض کردم و به خط وصل کردم تا تست کنم . این بار چراغ ADSL روشن میشه ولی چهار - پنج تا چشمک میزنه و به مدت حدود 10 ثانیه خاموش میشه و دوباره همینطور ...
آی سی مربع شکل که بین سلف و آی سی WiFi هستش و آی سی WiFi به شددددددددت داغ میکنه . وقتی روش دست میذاریم واقعاً دست رو میسوزونه خصوصاً اون آی سی مربع شکل که گفتم .
به محیط کانفیگ مودم میشه وارد شدو مودم رو تنظیم کرد.
ولتاژ ورودی به قسمت این دو تا آی سی رو چک کردم . 5 ولت - 3.3 ولت بود
توی رگولاتور 1117 هم 5 ولت داریم . در ضمن چراغ WiFi هم روشن میشه

این آی سی ها به نظر شما سوخته ؟
مشکل داغ کردن شدید این دو تا آی سی چیه ؟

ممنون میشم راهنمایی بفرمائید

آخرین ویرایش:

Service Manual

D e b u g g e R
مدیرکل
معاونت انجمن
2007-06-19
13,653
176,703
iRanTK.iR
درود

بنده هم یک مودم تی پی لینک دارم که همین مشکل رو داره :

https://www.irantk.ir/irantk89003-post510891/#post510891

من به آی سی Ralink RT63087N مشکوک هستم ، اما متاسفانه آی سی را نداشتم که تعویض کنم ...

اگر برد مودم شما از این تیپ هست احتمالا آی سی که در شکل مشخص کردم مشکل داره :

01 TP-LINK TD-W8961N.JPG

البته قبل از هر چیز از فایل خودش بک آپ بگیرید و با یک فایل سالم تست کنید ببینید نتیجه می گیرید یا نه ؟

bermuda.vbs

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-11-01
1,001
2,842
درود

بنده هم یک مودم تی پی لینک دارم که همین مشکل رو داره :

https://www.irantk.ir/irantk89003-post510891/#post510891

من به آی سی Ralink RT63087N مشکوک هستم ، اما متاسفانه آی سی را نداشتم که تعویض کنم ...

اگر برد مودم شما از این تیپ هست احتمالا آی سی که در شکل مشخص کردم مشکل داره :

مشاهده فایل‌پیوست 143128

البته قبل از هر چیز از فایل خودش بک آپ بگیرید و با یک فایل سالم تست کنید ببینید نتیجه می گیرید یا نه ؟

با سلام خدمت استاد بزرگوار

این آی سی رو موجود دارم اما این آی سی تقریباً شبیه آی سی های BGA میمونه
تعویض کردن اون بنظر مشکل میاد . به نظر شما راه خاصی برای لحیمکاری این آی سی روی برد وجود داره که ساده تر باشه ؟

ممنون

Service Manual

D e b u g g e R
مدیرکل
معاونت انجمن
2007-06-19
13,653
176,703
iRanTK.iR
با سلام خدمت استاد بزرگوار

این آی سی رو موجود دارم اما این آی سی تقریباً شبیه آی سی های BGA میمونه
تعویض کردن اون بنظر مشکل میاد . به نظر شما راه خاصی برای لحیمکاری این آی سی روی برد وجود داره که ساده تر باشه ؟

ممنون

درود

خیر باید با هیتر آی سی رو بردارید ، فقط خوب فلکس بزنید و مواظب باشید دما خیلی زیاد نباشه ، چون باعث باد کردن برد میشه و اگر برد باد کنه ، دیگه مودم قابل استفاده نیست .

Alibeh64

کاربر vip
vip
کاربر
2019-03-05
11
3
خوزستان. دزفول
با سلام ایسی در فروشگاه امیر ایسی موجود است فقط نیاز هست چیپ لینک رو تعویض کنید 63087n ایسی وای فای به دلیل نزدیک بودن به چیپ لینک داغ میشه و مشکلی نداره هیچ ربطی هم به فریمور نداره من روزانه چیپ تعویض میکنم اگه مایل بودید براتون فیلم کوتاه بفرستم اگه با هیتر تفنگی تعویض میکنید از پشت با 400 درجه و دورانی از بالا روغن فلکس مرغوب به محض اینکه رنگ قلع عوض شد ارام با پنس چند ضربه کوچک به ایسی بزنید زمانی که ایسی حرکت کرد به ارامی بردارید نکته اینجا هست این ایسی به دلیل اینکه خیلی گرم شده پایه های سستی داره. دوستان من زیاد به قوانین تشکیل انجمن وارد نیستم ولی برای تعمیر هر نوع مودم بخصوص tplink هر سوالی باشه در خدمتم فروشگاه امیر ایسی جناب زارع لینکش هم تو سایت هست موفق باشید.

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: AREYA54
بالا