آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: مشکل با سیم کشی در نرم افزار پروتیوس

poya68

کاربر vip
vip
کاربر
2010-03-22
238
566
با سلام

من با نرم افزار پروتیوس هنگامی که یک قطعه ای را طراحی می کنم هنگام اتصال سیم به پایه های آن نرم افزار آن را قبول نمی کند و یک علامت ممنوع روی آن می زند مشکل از کجاست؟ لطفا راهنمایی نمایید
با تشکر

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,543
با سلام

من با نرم افزار پروتیوس هنگامی که یک قطعه ای را طراحی می کنم هنگام اتصال سیم به پایه های آن نرم افزار آن را قبول نمی کند و یک علامت ممنوع روی آن می زند مشکل از کجاست؟ لطفا راهنمایی نمایید
با تشکر
سلام :
سوال گنگ و نا مفهوم چه پاسخی میتواند داشته باشد !!!!!!!
مطرح کنید طراحی مربوط به چیست ؟
کدام قطعه ؟؟
ورژن پروتیوس ؟؟؟
در sisi مشکل دارید یا ares ??/ , .....
طرح تون را باید اپ کنید ...
حداقلش عکسی واضح از صفحه طراحی بزارید تا امکان بررسی و تحلیل عیب فراهم شود ...
به چنین سوالات ناقص پاسخ مقدور نیست !!! میخواهید جایمان را عوض کنیم و ما بپرسیم شما جواب دهید ؟؟؟
موفق باشید .

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: AMD

poya68

کاربر vip
vip
کاربر
2010-03-22
238
566
سلام :
سوال گنگ و نا مفهوم چه پاسخی میتواند داشته باشد !!!!!!!
مطرح کنید طراحی مربوط به چیست ؟
کدام قطعه ؟؟
ورژن پروتیوس ؟؟؟
در sisi مشکل دارید یا ares ??/ , .....
طرح تون را باید اپ کنید ...
حداقلش عکسی واضح از صفحه طراحی بزارید تا امکان بررسی و تحلیل عیب فراهم شود ...
به چنین سوالات ناقص پاسخ مقدور نیست !!! میخواهید جایمان را عوض کنیم و ما بپرسیم شما جواب دهید ؟؟؟
موفق باشید .

سلام مجدد

ببینید من می خواهم مدار زیر را که برای تست نشان دادن وجود برق بدون تماس مستقیم با سیم می باشد را درست کنم که عکس آن را در زیر آپلود کرده ام.

ورژن نرم افزار 8 می باشد.

داخل نرم افزار در قسمت sisi مشکل وجود دارد.

در داخل نرم افزار تمام قطعات موجود هست من با آی سی 4017 این مشکل را دارم و آن این هست که خود نرم افزار به صورت پیش فرض این آی سی را موجود دارد اما با طرحی

که من دارم و شکل آن را برای شما آپلود کرده ام تفاوت دارد. ( تفاوت هم این هست که آی سی ای که داخل نرم افزار هست پایه شماره 16 را ندارد. و به همین خاطر مجبور

هستم که این آی سی را به خاطر پایه شماره 16بکشم .) از شما خواهش دارم که راهنمایی فرمایید مشکل از کجاست .

لینک مدار:
http://s9.picofile.com/file/8293799926/ac.PNG

اینم هم لینک از داخل نرم افزار که اجازه وصل شدن سیم را به پایه آی سی ای که خودم طراحی کردم را نمی دهد.

http://s9.picofile.com/file/8293802334/Untitled.png

مشکل از کجاست؟

اگه میشه می تونید مشکلش را به من بگویید و اگه امکانش هست pcb این مدار را برای من طراحی نمایید؟

با تشکر و معذرت از اینکه سوال نامفهومی کردم.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: gadraj

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,543
سلام مجدد

ببینید من می خواهم مدار زیر را که برای تست نشان دادن وجود برق بدون تماس مستقیم با سیم می باشد را درست کنم که عکس آن را در زیر آپلود کرده ام.

ورژن نرم افزار 8 می باشد.

داخل نرم افزار در قسمت sisi مشکل وجود دارد.

در داخل نرم افزار تمام قطعات موجود هست من با آی سی 4017 این مشکل را دارم و آن این هست که خود نرم افزار به صورت پیش فرض این آی سی را موجود دارد اما با طرحی

که من دارم و شکل آن را برای شما آپلود کرده ام تفاوت دارد. ( تفاوت هم این هست که آی سی ای که داخل نرم افزار هست پایه شماره 16 را ندارد. و به همین خاطر مجبور

هستم که این آی سی را به خاطر پایه شماره 16بکشم .) از شما خواهش دارم که راهنمایی فرمایید مشکل از کجاست .

لینک مدار:
http://s9.picofile.com/file/8293799926/ac.PNG

اینم هم لینک از داخل نرم افزار که اجازه وصل شدن سیم را به پایه آی سی ای که خودم طراحی کردم را نمی دهد.

http://s9.picofile.com/file/8293802334/Untitled.png

مشکل از کجاست؟

اگه میشه می تونید مشکلش را به من بگویید و اگه امکانش هست pcb این مدار را برای من طراحی نمایید؟

با تشکر و معذرت از اینکه سوال نامفهومی کردم.
با سلام :
بله حالا مفهوم شد و اما پاسخ شما :
در نرم افزار پروتیوس نیازی[hide]نیست که پایه های مربوط به گراند و vcc سیم کشی کنید همون که در لایبراری موجود هست را فراخوانی کنید و پایه هایی که در طرح لازم دارید ( عیر از منفی و مثبت تغذیه )را سیم کشی کنید و شبیه سازی کنید براتون جواب میده برای عکس نمیتونید سیم وصل کنید پایه های مزبوط به تغذیه تمام ایسی ها در پروتیوس قبلا به صورت نرم افزاری تعریف شده اند فقط میتونید از مسیر پروپتیز همون قطعه ولتاژ انرا از 5 ولت به 10 ولت یا 15 ولت تغییر دهید[/hide] که انهم در این طرح نیازی ندارید و تغییر فوق را نمی دهید .
برای تهیه pcb از ARES نرم افزار استفاده کنید راهنمایی لازم قبلا و بصورت کامل در انجمن اپلود شده است ( راهنمای تهیه PCB در پروتیوس جستجو کنید )
موفق باشید .

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,543
با سلام :
بله حالا مفهوم شد و اما پاسخ شما :
در نرم افزار پروتیوس نیازیhidden content may not be quoted که انهم در این طرح نیازی ندارید و تغییر فوق را نمی دهید .
برای تهیه pcb از ARES نرم افزار استفاده کنید راهنمایی لازم قبلا و بصورت کامل در انجمن اپلود شده است ( راهنمای تهیه PCB در پروتیوس جستجو کنید )
موفق باشید .

سلام مجدد :
از شکل های زیر به همراه فایل تست در isis پروتیوس کمک بگیرید :(فایل test.rar دانلود کنید )
[hide]مشاهده فایل‌پیوست test 4017.rar test.PNG[/hide]

poya68

کاربر vip
vip
کاربر
2010-03-22
238
566
سلام مجدد :
از شکل های زیر به همراه فایل تست در isis پروتیوس کمک بگیرید :(فایل رار دانلود کنید )
hidden content may not be quoted

سلام

ممنون از شما از اینکه طرح را آماده کردید.

من در قسمت ares که می خواهم مدار را وارد کنم 2 تا قطعه فوت پرینت ندارن یکی بوق بازر هست و یکی هم لامپ این ها رو باید چه فوت پرینتی برایشان تعریف کنم؟

با تشکر

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,543
سلام

ممنون از شما از اینکه طرح را آماده کردید.

من در قسمت ares که می خواهم مدار را وارد کنم 2 تا قطعه فوت پرینت ندارن یکی بوق بازر هست و یکی هم لامپ این ها رو باید چه فوت پرینتی برایشان تعریف کنم؟

با تشکر

سلام :
اولا در لایبراری 7 به بالا و 8 هر دو این قطعه موجود هستند .. تایپ کنید butt , lamp یا filman خودش میاره و جایگزین لامپ یا بازر کنید ( ال ای دی یا هر مصرف کننده ای برای تست مشکلی ندارد هدف عملکرد مدار هست )در ضمن تعریف قطعه مراحلی دارد و به این سادگی نیست که یک عکس کپی کنید و بخواهید براتون هوشمندانه اجرا کنه اگر لایبراری تون نداشت میتونید با جستجو در نت یک لایبراری کامل 8دانلود و در پوشه های مربوطه جایگزین و استفاده کنید .
موفق باشید .

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: hmx
بالا