آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: عدم کارکرد فن در لپ تاپ فوجیتسو مدل Z17M3

bermuda.vbs

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-11-01
1,001
2,842
با سلام خدمت همکاران گرامی ؛

یه لپ تاپ فوجیتسو مدل Z17M3 آوردند که مشتری میگه بعد از چند دقیقه کارکرد یا هنگ میکنه یا خود به خودخاموش میشه
احتمال دادم بخاطر گرم شدن بیش از حد CPU باشه . لپ تاپ رو که باز کردم دیدم حدسم درسته . فن لپ تاپ اصلاً کار نمیکنه . بعد از چند دقیقه کارکرد لپ تاپ CPU و سایر المان های مرتبط داغ میشود ولی فن اصلاً کار نمیکند
فن رو خارج کردم و با منبع تغذیه جداگانه تست کردم . دیدم فن سالم هستش . ولی روی لپ تاپ کار نمیکنه . پین های سوکت فن رو از روی مادربرد لپ تاپ ولتاژ گیری کردم . ولتاژ اون در حین کارکرد لپ تاپ در حد میلی ولت بود . در صورتی که باید 5 ولت برای تغذیه فن ولتاژ وجود داشته باشه .

این ایراد رو تابحال نداشتم . اگه ممکنه دوستان یه راهنمایی بفرمایند که ایراد از چی میتونه باشه که ولت سر سوکت فن نمیاد ؟؟

با تشکر از دوستان گرامی

آخرین ویرایش:

bermuda.vbs

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-11-01
1,001
2,842
همکاران نظری ندارند ؟

hoseyn1258

مدیر بخش سخت افزار لپ تاپ
مدیر تالار
2012-03-28
678
2,228
شهرستان قم
با سلام خدمت همکاران گرامی ؛

یه لپ تاپ فوجیتسو مدل Z17M3 آوردند که مشتری میگه بعد از چند دقیقه کارکرد یا هنگ میکنه یا خود به خودخاموش میشه
احتمال دادم بخاطر گرم شدن بیش از حد CPU باشه . لپ تاپ رو که باز کردم دیدم حدسم درسته . فن لپ تاپ اصلاً کار نمیکنه . بعد از چند دقیقه کارکرد لپ تاپ CPU و سایر المان های مرتبط داغ میشود ولی فن اصلاً کار نمیکند
فن رو خارج کردم و با منبع تغذیه جداگانه تست کردم . دیدم فن سالم هستش . ولی روی لپ تاپ کار نمیکنه . پین های سوکت فن رو از روی مادربرد لپ تاپ ولتاژ گیری کردم . ولتاژ اون در حین کارکرد لپ تاپ در حد میلی ولت بود . در صورتی که باید 5 ولت برای تغذیه فن ولتاژ وجود داشته باشه .

این ایراد رو تابحال نداشتم . اگه ممکنه دوستان یه راهنمایی بفرمایند که ایراد از چی میتونه باشه که ولت سر سوکت فن نمیاد ؟؟

با تشکر از دوستان گرامی

سلام

بایوس بزنید یا اپدیت کنید

bermuda.vbs

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-11-01
1,001
2,842
انجام میدم نتیجه رو اعلام میکنم

با تشکر از شما

bermuda.vbs

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-11-01
1,001
2,842
با سلام خدمت دوستان

فایل بایوس رو زدم . الان دیگه اصلاً لپ تاپ روشن نمیشه .
هیچ عکس العملی نشون نمیده . وقتی شارژر رو بهش وصل میکنم چراغ شارژ باطری هم روشن نمیشه

ممکنه این فایل که روی آی سی زدم بهش جواب نداده باشه ؟ روشن نشدن لپ تاپ ربطی به بایوس داره ؟

ممنون

rostamikola

کاربر vip
کاربر
2010-06-19
85
636
مازندران
با سلام خدمت دوستان

فایل بایوس رو زدم . الان دیگه اصلاً لپ تاپ روشن نمیشه .
هیچ عکس العملی نشون نمیده . وقتی شارژر رو بهش وصل میکنم چراغ شارژ باطری هم روشن نمیشه

ممکنه این فایل که روی آی سی زدم بهش جواب نداده باشه ؟ روشن نشدن لپ تاپ ربطی به بایوس داره ؟

ممنون
سلام اره روشن نشدن میتونه ارز بایوس باشه
سوال بایوس رو با پروگرامر زدی یا از طریق ویندوز؟؟
اگه با پروگرمر زدی فایل قبلی بکاپ رو انتقال دهید مجدد تست نمایید در صورت امکان از فایل مطمین استفاده نمایید
در مورد مشکل اگه با بایوس حل نشداز سرویس منوال قسمت فن مورد رو بررسی نمایید

bermuda.vbs

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-11-01
1,001
2,842
سلام اره روشن نشدن میتونه ارز بایوس باشه
سوال بایوس رو با پروگرامر زدی یا از طریق ویندوز؟؟
اگه با پروگرمر زدی فایل قبلی بکاپ رو انتقال دهید مجدد تست نمایید در صورت امکان از فایل مطمین استفاده نمایید
در مورد مشکل اگه با بایوس حل نشداز سرویس منوال قسمت فن مورد رو بررسی نمایید

با سلام

بایوس رو با پروگرامر انجام دادم .
فایل بک آپ رو بر میگردونم ببینم چطور میشه
نتیجه رو اعلام میکنم

hoseyn1258

مدیر بخش سخت افزار لپ تاپ
مدیر تالار
2012-03-28
678
2,228
شهرستان قم

با سلام

بایوس رو با پروگرامر انجام دادم .
فایل بک آپ رو بر میگردونم ببینم چطور میشه
نتیجه رو اعلام میکنم

سلام دوست من

اگه بایوس زدین و دستگاه روشن نمیشه مشکل از فایل بایوس هست اما در فوجیتسو یکی از دلایل کار نکردن فن بایوس است

حتما فایل سالم را پیدا کنید و رایت کنید

اگر فایل بایوس را ندارید در قسمت مربوطه در خواست بدین

bermuda.vbs

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-11-01
1,001
2,842

با سلام

فایل بایوس لپ تاپ رو پیدا کردم و روی آی سی زدم
در حالی که لپ تاپ باز بود اتصالات و فلت ها رو از روی قاب به مادربرد وصل و لپ تاپ رو روشن کردم .
دیدم فن شروع به چرخیدن کرد . خیلی خوب داشت کار میکرد . من هم با اطمینان از اینکه مشکل برطرف شده لپ تاپ رو خاموش و اون رو کامل مونتاژ کردم .
بعد از مونتاژ لپ تاپ رو روشن کردم دیدم دوباره فن کار نمیکنه . نمیدونم چرا اینطور شده دوباره
در ضمن همونطور که همکار عزیزمون جناب
hoseyn1258 فرمودند روشن نشدن لپ تاپ بعد از پروگرام اول که انجام دادم بخاطر خراب بودن فایل بایوس بود که بعد یک فایل مطمئن پیدا کردم و روی آی سی پروگرام کردم که مشکل حل شد و لپ تاپ روشن شد
الان فقط مشکل همین کار نکردن فن هستش

تشخیص همکاران چیه ؟ چرا بعد از مونتاژ لپ تاپ دوباره فن نمیچرخه ؟

آخرین ویرایش:

bermuda.vbs

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-11-01
1,001
2,842

با سلام

فایل بایوس لپ تاپ رو پیدا کردم و روی آی سی زدم
در حالی که لپ تاپ باز بود اتصالات و فلت ها رو از روی قاب به مادربرد وصل و لپ تاپ رو روشن کردم .
دیدم فن شروع به چرخیدن کرد . خیلی خوب داشت کار میکرد . من هم با اطمینان از اینکه مشکل برطرف شده لپ تاپ رو خاموش و اون رو کامل مونتاژ کردم .
بعد از مونتاژ لپ تاپ رو روشن کردم دیدم دوباره فن کار نمیکنه . نمیدونم چرا اینطور شده دوباره
در ضمن همونطور که همکار عزیزمون جناب
hoseyn1258 فرمودند روشن نشدن لپ تاپ بعد از پروگرام اول که انجام دادم بخاطر خراب بودن فایل بایوس بود که بعد یک فایل مطمئن پیدا کردم و روی آی سی پروگرام کردم که مشکل حل شد و لپ تاپ روشن شد
الان فقط مشکل همین کار نکردن فن هستش

تشخیص همکاران چیه ؟ چرا بعد از مونتاژ لپ تاپ دوباره فن نمیچرخه ؟

دوستان نظرشون چیه ؟ لطفاً کمک کنید ...

بالا