آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: کار نکردن موتور لباسشویی سامسونگ مدل b1225

saraghaz

کاربر vip
کاربر
2014-01-29
149
370
با سلام خدمت دوستان گرامی
لباسشویی سامسونگ در قسمت تغذیه برد معیوب بود که برطرف شد اما الان آبگیری می کند وپمپ هم کار می کنه ولی موتور حرکت نداره و تایم شستشو بدون تغییر می مونه به غیر از دوتا حالت که بر روی 30 دقیقه است که در روی این دو حالت رله نارنجی عمل می کنه و زمان کم میشه ولی باز هم موتور کار نمی کنه
9.jpg

پیوست‌ها

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: mamush

mamush

کاربر vip
vip
کاربر
2007-07-11
171
427
سلام
با دقت مسیر گیت ترایاک و شکستگی هنگام کندن ژله برد و خود ترایاک و آی سی های درایور uln را چک کنید .

آخرین ویرایش:

HOSE IN

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2011-10-28
1,494
8,635
KARAJ
سلام
موتورخارج ازلباسشویی چک کنیدسالم باشه
یکبارریست شرکتی کنید
چک کنیدایسی ULN سالم باشه؟
ایا 5 ولت ایسی میکروفیکس هست؟

saraghaz

کاربر vip
کاربر
2014-01-29
149
370
سلام
با دقت مسیر گیت ترایاک و شکستگی هنگام کندن ژله برد و خود ترایاک و آی سی های درایور uln را چک کنید .

با تشکر وسپاس
قسمت شکسته شده برد را قبلا ترمیم کردم و ترایاک را هم چک کردم از سمت مایکام ولتاژی در پایه رله ها ندارم و آی سی uln2003 هم در پایه هایی که ولتاژ نداره در پایه مقابل ولتاژ 12 را دارم و در پایه هایی که ولتاژ 4.8 از مایکام میاد در پایه مقابل صفر را دارم که نشان از سالم بودن 2003 است.
برای راه اندازی موتور مایکام ابتدا به چه قسمتی فرمان میده آیا برای راه اندازی موتور در لحظه فرمان به موتور باید اول رله ها تحریک شوند؟

saraghaz

کاربر vip
کاربر
2014-01-29
149
370
سلام
موتورخارج ازلباسشویی چک کنیدسالم باشه
یکبارریست شرکتی کنید
چک کنیدایسی ULN سالم باشه؟
ایا 5 ولت ایسی میکروفیکس هست؟

با تشکر از کمک و راهنماییتون
1_موتور را با یک ترانس 12 ولت خارج از لباسشویی چک کردم یعنی برق را یکسو کردم ویک پایه زغال و یک پایه سیم پیچ را به هم وصل کردم وسپس برق یکسوشده را به دو سر دیگر زدم که موتور حرکت کرد و دراین حالت ولتاژ تاخو را اندازه گیری کردم که 1.7 ولت ac داشت.

2_نمی دونم چطوری ریست شرکتی کنم اگه امکانش هست راهنمایی کنید

3-uln ها را هم به روشی که در پست قبل گفتم ولتاژ گیری کردم

4-ولتاژ میکرو 4.8 ولت است.

saraghaz

کاربر vip
کاربر
2014-01-29
149
370
باسلام وتشکر از دوستان عزیز
مشکل این برد به واسطه قطع شدن قسمت کوچکی از pcb بود که در هنگام برداشتن موم روی برد ایجاد شده بود ودر مسیر یکی از ترایاک ها قطعی ایجاد کرده بود و با اصلاح آن مشکل حل شد.

بالا