آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

سوال: بین واکمن سونی dv400 و کامپیوتر چکار کنم صدا تقویت شود ؟

rezanurse826

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
vip افتخاری
کاربر
2009-01-05
1,131
1,710
با سلام به دوستان
یک کلینیک خواب از بنده درخواست کرده استبا کمترین قیمت صدای تنفس انسان را از فاصله 50 سانتی متری دریافت ، تقویت ، کیفیت صدا بالا و در نهایت صدای تنفس و خرو پف هم داشته باشد .
بنده برای کم شدن قیمت یک واکمن [h=1]Sony TCM-400DV تهیه و بستم ، کیفیت صدا وقتی به اسپیکر جداگانه وصل می کنم ، عالی و خیره کننده است .[/h]ولی وقتی به کامپیوتر وصل می کنم افت کیفیت شدید پیدا می کند .
حالا دنبال راه حلی هستم که بتوانم بین این دو این کیفیت صدا را بالاتر ببرم .
کیفیت ضبط صدا 16 بیت است . مثل بقیه صدای آنبرد .

masood789

کاربر
2012-02-09
251
620
درود . ابتدا عرض کنم از ورودی line in استفاده کنید ، در تنظیمات کارت صدا شما قسمت هایی برای بالابردن حجم صدا و گین دارید .
اگر پاسخگو نبود یک مدار ساده تقویت کننده با lm386 مثلا که در اینترنت به وفور یافت میشود و البته حاضری آن هم با قیمت مناسب موجود است تهیه کنید و خروجی واکمن رو تقویت کنید .
یحتمل هم صدای شما مونو هست . اگر استریو بود هم مدار مشابه وجود دارد

rezanurse826

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
vip افتخاری
کاربر
2009-01-05
1,131
1,710
درود
تنظیمات را چک کردم ولی در line in جواب خوب نداد .
اگر به اسپیکر وصل کنم و بعدا از هدفون خروجی بدهم به کامپیوتر چطور است ؟
در ضمن این ic که فرمودید ، قوی تر هم هست و بتواند نفس کشیدن را تقویت کند ؟

masood789

کاربر
2012-02-09
251
620
در مورد تقویت صدای ورودی کیس باید دقت کنید که بالا بودن ولتاژ خروجی شما میتونه به مادربرد صدمه بزنه . پیشنهادی دارم . کارت صدای usb تهیه کنید ، چند هزار تومان بیشتر نیست ، که اگر سوخت مشکلی نباشه . بعد همین آی سی که معرفی‌کردم کفایت میکنه . توان کافی داره .
برای ضبط صدای بهتر باید روی رکوردر کار کنید ، وقتی صدایی و فرکانسی در هنکام ضبط وجود نداشته باشه و ذخیره نشده باشه ، در هنگام پخش هم هرچقدر تقویت کنیم ، چیزی نخواهد بود .
متاسفانه امکان تغییر ساختار واکمن نیست . ولی اگر مدار دست ساز باشد میشود روی قسمت ورودی هم کار کرد

rezanurse826

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
vip افتخاری
کاربر
2009-01-05
1,131
1,710
درود ، واکمن حرفه ای خبرنگاری است و
الان موتور را از کا انداخته ام و یک پتانسیومتر روی برد واکمن است .
اگر بتوانم عکس از چیپ و برد واکمن می گذارم .

بالا