آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: خرابی E5-575G

4030saeed

کاربر
2015-04-03
18
23
سلام من یه اشتباه مرگباری کردم که چند روز پیش خواستم باتری گوشی رو شارژ کنم و شارژ و usb نداشتم با جستجو تو اینترنت به یه مقاله رسیدم که میگفت میشه با کابل موس و باتری رو شارژ کرد کابل موس رو بریدم و دو سر سیم نارنجی و آبی رو زدم به سر مثبت و منفی باتری گوشی بلا فاصله لپ تاپ خاموش شد و حالا که لپ تاپ رو روشن میکنم هیچ اتفاقی نمیفته و بعد از باز کردنش فقط CPU گرم میشه نه مانیتور روشن میشه نه هارد کار میکنه نه فن CPU انگار تنها جایی که بهش جریان میرسه CPU هست حالا موندم چی کار کنم با این اشتباه که چه عرض کنم پیش تعمیر کار هم بردم اول بایوس رو پروگرام کرد درست نشد الان هم گفته میخواد IO رو پروگرام کنه به نظرتون مشکل از کجاست خواهشا کسی اگه میدونه راهنمایی کنه خودم شماتیک لپ تاپ رو دیدم اول usb2 همون usb که کابل رو بهش وصل کردم اول میرسه به IO بعد به cpu
ولتاژ vcore داره رو I/O هم ولتاژ داره usb ها هم ولتاژ 5 ولت رو دارن خود تعمیر کار فوق العاده حرفه ای هست و من الان پیشش شاگردی میرم و دارم یاد میگیرم نشد که این مشکل رو حل کینم گارانتی سازگار هم داره که باطل شده ولی میخوایم بفرستیم که تعمیر کنن با هزینه لطفا کسی میدونه راهنمایی کنه هم معلوماتم بیشتر بشه هم ان شاالله مشکلم حل بشه
خیلی ممنون
مدل لپ تاپ E5-575G
برد Qanta ZAA
و اینکه فایل پروگرام I/O لپ تاپ رو چطور میتونم پیدا کنم مدل IT8987E
مادربورد پل جنوبی نداره و واحد مجتمع PCH همه کار رو انجام میده
Untitled.jpg
Untitled2.jpg
شماتیک لپ تاپ صفحه اول و I/O​

آخرین ویرایش:

4030saeed

کاربر
2015-04-03
18
23
بهتره بگذارید تعمیرکار پروسه تعمیر را انجام بدهد . دوستان همکار هم اینطوری نمیتونند اظهار نظری کنند . چون گزارش وضعیت فعلی باید دقیق اعلام شود .

سلام
ممنون از پاسختون. تعمیر کار میخواد بفرسته برای گارانتی با هزینه تعمیر بشه .گزارش هم سوالی بود در خدمتم .لطفا اگه راه حلی دارید بگید خیلی گیرم

hoseyn1258

مدیر بخش سخت افزار لپ تاپ
مدیر تالار
2012-03-28
678
2,228
شهرستان قم
سلام
ممنون از پاسختون. تعمیر کار میخواد بفرسته برای گارانتی با هزینه تعمیر بشه .گزارش هم سوالی بود در خدمتم .لطفا اگه راه حلی دارید بگید خیلی گیرم

سلام دوست گرامی

بنا به گفته مدیر محترم amd بهتره تعمیرکار پروسه تعمیر رو تکمیل کنه
البته گزارش شما خوب هست اما به قول معروف شما مو می بینی و اهل فن پیچش مو
در گزارش شما خیلی از فاکتور ها قید نشده و اگه کسی شما رو راهنمایی کنه برای گزارش گیری از تست پویینت ها لازمه یه دوره ای برای شما بزاره
خلاصه از صحبت بنده ناراحت نشو دوست من اما داستان خیلی بیشتر از اینه که فقط ولتاژ کور سی پی یو باشه یا نباشه

موفق باشید

4030saeed

کاربر
2015-04-03
18
23
سلام دوست گرامی

بنا به گفته مدیر محترم amd بهتره تعمیرکار پروسه تعمیر رو تکمیل کنه
البته گزارش شما خوب هست اما به قول معروف شما مو می بینی و اهل فن پیچش مو
در گزارش شما خیلی از فاکتور ها قید نشده و اگه کسی شما رو راهنمایی کنه برای گزارش گیری از تست پویینت ها لازمه یه دوره ای برای شما بزاره
خلاصه از صحبت بنده ناراحت نشو دوست من اما داستان خیلی بیشتر از اینه که فقط ولتاژ کور سی پی یو باشه یا نباشه

موفق باشید
سلام
خیلی خیلی ممنون استاد ابدا ناراحت نشدم خیلی هم خوشحالم که منو راهنمایی کردین در کل میخواستم از تجربتون استفاده کنم برای بهتر شدن و اینکه چیزی ازتون یاد بگیرم چون تازه اینکار رو شروع کردم و خیلی هم علاقه دارم اگر راهنمایی بیشتری کنید ممنون میشم مثلا اینکه امکان داره I/O سوخته باشه یا نیاز به پروگرام کردنش باشه و هر نکته ای که به نظرتون نیاز هست بدونم چه در مورد لپ تاپ و چه در مورد اینکه بتونم بیشتر یاد بگیرم
تشکر ویژه از شما و جناب AMD

hoseyn1258

مدیر تالار
2012-03-28
678
2,228
شهرستان قم
سلام
خیلی خیلی ممنون استاد ابدا ناراحت نشدم خیلی هم خوشحالم که منو راهنمایی کردین در کل میخواستم از تجربتون استفاده کنم برای بهتر شدن و اینکه چیزی ازتون یاد بگیرم چون تازه اینکار رو شروع کردم و خیلی هم علاقه دارم اگر راهنمایی بیشتری کنید ممنون میشم مثلا اینکه امکان داره I/O سوخته باشه یا نیاز به پروگرام کردنش باشه و هر نکته ای که به نظرتون نیاز هست بدونم چه در مورد لپ تاپ و چه در مورد اینکه بتونم بیشتر یاد بگیرم
تشکر ویژه از شما و جناب AMD

سلام

دوست عزیزم در اینکار خیلی باید دقیق و تیز بین بود

مثلا در گزارش شما امده
کابل موس رو بریدم و دو سر سیم نارنجی و آبی رو زدم به سر مثبت و منفی باتری گوشی

خوب بنده از این جمله چه برداشتی کنم؟

سیم نارنجی کدام است؟ یعنی کدام از پایه های usb هست؟
به کدام سر باتری (مثبت یا منفی ) وصل کردین؟

اصلا ولتاژ باتری به کدام پینهای کانکتور وصل شده ؟

می بینید دوست من جزئیات خییلی مهم هست تعمیرات مانند کشف جرم است باید سر نخ ها رو دقیق دنبال کنید

با توجه به محل متصل کردن سیمها توسط شما سه حالت وجود دارد
یک : با زدن بایوس و EC مشکل حل شود
دو:ایسی تغذیه مربوط به کانکتور USB سوخته که باید تعویض شود
سه:سی پی یو از بین رفته است

اگر شما یاد بگیرین که گزارش درستی بنویسید در همان پست اول به نتیجه خواهید رسید

موفق باشید

آخرین ویرایش:

4030saeed

کاربر
2015-04-03
18
23
سلام

دوست عزیزم در اینکار خیلی باید دقیق و تیز بین بود

مثلا در گزارش شما امده

خوب بنده از این جمله چه برداشتی کنم؟

سیم نارنجی کدام است؟ یعنی کدام از پایه های usb هست؟
به کدام سر باتری (مثبت یا منفی ) وصل کردین؟

اصلا ولتاژ باتری به کدام پینهای کانکتور وصل شده ؟

می بینید دوست من جزئیات خییلی مهم هست تعمیرات مانند کشف جرم است باید سر نخ ها رو دقیق دنبال کنید

با توجه به محل متصل کردن سیمها توسط شما سه حالت وجود دارد
یک : با زدن بایوس و EC مشکل حل شود
دو:ایسی تغذیه مربوط به کانکتور USB سوخته که باید تعویض شود
سه:سی پی یو از بین رفته است

اگر شما یاد بگیرین که گزارش درستی بنویسید در همان پست اول به نتیجه خواهید رسید

موفق باشید
سلام استاد مرسی از پاسختون
photo_2017-04-07_13-51-55.jpg
تو این عکس مشخصه. دو سر آبی و نارنجی رو زدم به دو سر مثبت و منفی باتری نمیدونم کدوم رو به مثبت و کدوم رو به منفی وصل کردم
لپ تاپ شارژ هم میشه
Acer-E15-E5-575G-motherboard.jpg
اینم مادربورد دستگاه از usb2 زدم که با کابل فلت گوشه دستگاه هست
کاش دستم میشکست نمیزدم

آخرین ویرایش:

hoseyn1258

مدیر تالار
2012-03-28
678
2,228
شهرستان قم
سلام

دوست من از اون سه حالت که در بالا عرض کردم خارج نیست البته بنده شماتیک و مادربرد دستگاه شما در اختیارم نیست که عیب را بصورت دقیق ذکر کنم اما

این سه کار را باید انجام دهید دست اخر اگر نشد مشکل از سی پی یو هست

اما چرا سی پی یو

کانکتور یو اس بی مربوط به پل جنوبی است اما در این دستگاه جنوبی و شمالی و سی پی یو یکی هستند
در رابطه با پرسشتون هم عرض کنم که یو اسم بی مربوط به ای او نمی شود

موفق باشید

4030saeed

کاربر
2015-04-03
18
23
سلام

دوست من از اون سه حالت که در بالا عرض کردم خارج نیست البته بنده شماتیک و مادربرد دستگاه شما در اختیارم نیست که عیب را بصورت دقیق ذکر کنم اما

این سه کار را باید انجام دهید دست اخر اگر نشد مشکل از سی پی یو هست

اما چرا سی پی یو

کانکتور یو اس بی مربوط به پل جنوبی است اما در این دستگاه جنوبی و شمالی و سی پی یو یکی هستند
در رابطه با پرسشتون هم عرض کنم که یو اسم بی مربوط به ای او نمی شود

موفق باشید
ممنون
پس یعنی مادربورد باید عوض بشه دیگه چرا همه همین رو میگن شاید یه دونه فیوز پیشت usb سوخته یا io یا مدار شارژ به نتظرتون چقدر احتمال داره بفرستیم گارانتی درستش کنن بایوس رو پروگرام کردیم با فایل سالم ولی i/o رو نه بعد اینکه بفرستیم گارانتی سازگار احتمال تعمیرش بیشتره یا شرکت افق برای تعمیر؟
ببخشید انقدر سوال میپرسم خیلی نگرانم

hoseyn1258

مدیر تالار
2012-03-28
678
2,228
شهرستان قم
دوست عزیزم

بنده با این شرکتها اشنایی ندارم از افق خرید کرده ام اما تعمیرات نداده ام هر چند اگر اشنایی هم داشتم به خاطر جنبه تبلیغاتی قضیه هم این موضوع را عنوان نمی کردم

دوما مسئله usb در لپ تاپ ها با مادربردهای pc مقداری تفاوت دارد و به همان دوتا فیوز ساده ختم نمی شود اگر چنان که شما می فرمایید بود که لپ تاپ قاعدتا باید روشن میشد و تصویر میداشت ولی usb کار نمی کرد

دوست عزیزم برای روشن شدن قضیه برای شما باید خیلی چیزها توضیح داده شود که در حوصله این پست نیست

موفق باشید

بالا