آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: صدای کوتاه فیس در پاورساپلای

تیزبین

کاربر
2016-01-04
25
21
با سلام و وقت بخیر . سه عدد پاور معمولی هست که 3 ثانیه بعد از خاموش کردن ، 1 ثانیه صدای فیس میده . در یک مورد ، موقع کار صدای ویز داشت که با تعویض خازن های ورودی صدای ویز قطع شد ولی صدای موردنظر همچنان پابرجاست . احتمالا این مشکل باعث بشه که پاور زیر بار کم بیاره .

دوستان کسی میتونه راهنمایی کنه ؟ من همه ی خازن های بین دو هیت سینک را بیرون مدار با مولتیمتر چک کردم و مشکلی نداشتند . صدا هم در ترانس بزرگ هست و هم در یکی از ترانسهای کوچیک .

آخرین ویرایش توسط مدیر:
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: abady

aliavr69

کاربر
2015-01-16
4
4
دوست عزیز خرابی خازن همیشه با اهمتر نمیشه تشخیص داد بهتره خازن الکترولبت تعویض کنید بخصوص 10میکرو 50ولت امکان داره از دیگر خازن ها باشد بهتر همه تعویض کنید خیالت راحت باشه

AMD

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
10,548
40,202
تهران
با سلام و وقت بخیر . سه عدد پاور معمولی هست که 3 ثانیه بعد از خاموش کردن ، 1 ثانیه صدای فیس میده . در یک مورد ، موقع کار صدای ویز داشت که با تعویض خازن های ورودی صدای ویز قطع شد ولی صدای موردنظر همچنان پابرجاست . احتمالا این مشکل باعث بشه که پاور زیر بار کم بیاره .

دوست عزیز مدل دستگاه باید در عنوان ذکر بشه اعلام کنید . بعد یک عکس واضح از برد دستگاه قرار بدید تا بررسی شود .

rezanurse826

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
vip افتخاری
کاربر
2009-01-05
1,131
1,708
لطفا مدل دستگاه و چند عکس واضح و یا در صورت امکان فیلم و صدا با کیفیت مناسب بگذارید .
البته ، فن پاور را جدا کنید ببینید صدا از فن نیست ؟

تیزبین

کاربر
2016-01-04
25
21
لطفا مدل دستگاه و چند عکس واضح و یا در صورت امکان فیلم و صدا با کیفیت مناسب بگذارید .
البته ، فن پاور را جدا کنید ببینید صدا از فن نیست ؟
maxim ma-1000w
مشکل از فن نیست . صدا را با پیچگوشتی دنبال کردم ، ترانس وسط صدا میده .

آخرین ویرایش:
  • Like

تیزبین

کاربر
2016-01-04
25
21
گزارش ناقصه
وضعیت ولتازها
مخوصا 5 ولت استندبای
ولتاژها من جمله استندبای ، نرمال هستن . ولتاژ خاکستری کم بود و ترانس بزرگ صدا میداد که با تعویض دو عدد خازن ورودی تقریبا 5.1 ولت شد و صدای ترانس خیلی کم شد و ترانس وسطی هم سوت ضعیفی میکشه و چند ثانیه بعد از خاموش کردن صدای فیس میده .
الان فقط مشکل صدا داره .

• Like

تیزبین

کاربر
2016-01-04
25
21

پیوست‌ها

• 447.4 کیلوبایت بازدیدها: 94
  • Like

AMD

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
10,548
40,202
تهران
المان های اطراف ترانسی که صدا میده را تست و اگر مشکل دارند تعویض کن . از مقاومت ها و خازن های عدسی غاقل نشو

بالا