آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

نحوه ساختن 15ولت متقارن بااستفاده از تغذیه 24 ولت خارجی

رادمرد

کاربر
2016-07-11
30
34
سلام دوستان من یک دستگاه جوش 300امپر صبا دارم قسمت کنترل 24 ولت ندارم میخوام ازبیرون یه 24 ولت بدم ولی مشکل اینجاست که هم منفی 15ومثبت 15 برای برد نیاز دارم دوستان لطفا نظرتون رو بگید

HOSE IN

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2011-10-28
1,494
8,636
KARAJ
سلام
بااستفاده ازترانس سه میشه اینکارکردخروجی ترانس سه سیم داره یک سیم پایه صفره .دوتاسیم هست که نسبت به اینسرترانس دوتا 24 ولت برق داره که بااتصال یک دیودبه سرها این ترانس میشه 24 ولت گرفت منهتا چون میخوای یک 24 منفی داشته باشی درمسیریک دیودمستقیم ودیگری برعکس دیوداولی کاربزارید
حالا شما نسبت به سروسط یک 24 مثبت و یک 24 منفی خواهیدداشت
البته باترانس دوسرهم میشه
یک سرترانس ازادبزارید
به سردوم ترانس دوعدد دیو بسته میشه(دوعدد دیودو برداریدیک سرمنفی دیود بایک سرمثبت دیوددوم بهم بپیچیدواینسربه سیم دوم ترانس وصل کنید.....درانطرف دیودهاچون یک منفی ازادداریدولتازمنفی شما را میده وسرمثبت ازادولتازمثبت شمارا نسبت به سیم اول میده)

آخرین ویرایش:

HOSE IN

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2011-10-28
1,494
8,636
KARAJ
باسلام مجدد خدمت دوست گرامی من از 24 ولت سویچینگ میخوام استفاده کنم آیا مثل ترانس دوسر میشه ازش 24مثبت ومنفی گرفت ؟
سلام
بله میشه گرفت بالا کامل توضیح دادم

darabi81

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-04-10
1,037
5,385
چه جریانی را میخواهید از مدار بگیرید؟

سلام جناب محمودی.
چون در این دستگاه ها به دفعات با مشکل ایراد در تغذیه سویچینگ روبرو هستیم و قطعات یدکی مثل ترانس تغذیه سویچینگ این مدل هم به راحتی پیدا نمی شود، از شما خواهش دارم مدار مناسب جهت تامین تغذیه دوبل+۲۴ و -۲۴ ارایه دهید.
جریان +۱۵ که از +۲۴ ساخته میشود حدود ۶۰۰ میلی آمپر.
جریان -۱۵ که از -۲۴ ساخته میشود حدود ۲۰۰ تا ۳۰۰ میلی آمپر.
البته +۲۴ را هم برای وصل کردن دو عدد رله نیاز داریم.
اگر شیوه ساخت از تغذیه سویچینگ ۲۴ ولت باشد، مناسب تراست.
سپاس

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,544
با سلام :
دوستان در چنین مواردی از منابع تغذیه سویچینگ که با تغییر جهت دیود میخواهید به ولتاژ های مختلفی برسید به این مورد حتما {توصیه اکید حتما } توجه کافی مبذول دارید که همیشه نمیتوان از یک خروجی چاپری که فرضا 12 ولت ثابت میدهد با نصب وارونه یک دیود حتما به منفی 12 ولت هم دسترسی خواهید داشت دلیلش هم اینکه
در شکل زیر PWM.RAR موارد کاملا توضیح داده شده است دانلود و شکل را مطالعه کنید .
[hide] مشاهده فایل‌پیوست pwm.rar[/ATTACH][/hide]
موفق باشید /

Service Manual

D e b u g g e R
مدیرکل
معاونت انجمن
2007-06-19
13,653
176,707
iRanTK.iR
درود

البته بنده دستگاه جوش زیاد تعمیر نکردم ، اما معمولا دستگاه های جوش یک مدار سویچینگ برای ولتاژ های 24 ولت و منفی و مثبت 15 ولت دارند ؟ درسته ؟

برای چی مدار خودشو درست نمی کنید ؟

بالا