آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل تق تق کردن میکرفن یقه ای

alijan89

کاربر
2013-12-07
11
8
اصفهان
سلام به همه
تو یه مسجد وقتی پیشنماز میکروفن یقه ای رو میزنه به لباسش صدای تق تق شدیدی می کنه و گاهی هم هنگام نماز اینجوری میشه
میدونم که مال تخلیه بار الکتریکی لباسشه و پیشنماز وعده ی دیگه این مشکل رو نداره
میکروفن و پری رو عوض کردم مشکل حل نشد
مدار پری هم همون چیزیه که تو بازار هست که با یه مقاومت 2.2 کیلو و یه خازن10میکرو و یه باطری قلمی کار میکنه
حالا سوال بنده اینه
میشه تو مسیری پری یه خازنی چیزی اضافه کرد تا این بار الکتریکی اضافه رو بگیره
مدل دستگاه اکو tornado 4004u
با تشکر

Sent from my GT-I9500 using Irantk Forum mobile app

m-j

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2009-04-15
837
2,828
سلام به همه
تو یه مسجد وقتی پیشنماز میکروفن یقه ای رو میزنه به لباسش صدای تق تق شدیدی می کنه و گاهی هم هنگام نماز اینجوری میشه
مدار پری هم همون چیزیه که تو بازار هست که با یه مقاومت 2.2 کیلو و یه خازن10میکرو و یه باطری قلمی کار میکنه
حالا سوال بنده اینه
با تشکر

سلام دوست عزیز
این مشکل چیزی نیست که بخوای چیزی تو مسیر اضافه کنی که جلوی این صدا رو بگیره.البته به نظرم ربطی به اون قضیه تخلیه بار الکتریکی لباس نداره. اگر در حالت معمولی کپسول میکروفن رو تو دست گرفتید و این صداهایی که می شنوید رو دیگه نشنیدید بدونید میکروفن سالم هست و مشکلی نداره.
البته بنظر من این مشکل شما ناشی از برخورد کپسول میکروفن با لباس هست که این مشکل رو ایجاد میکنه. جای میکروفن رو روی لباس تغییر بدید.
موفق باشید

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,542
سلام به همه
حالا سوال بنده اینه
با تشکر

با سلام :
اگر صدای تق تق در حالت سکون ( ساکت یا بی حرکت ) گوینده نیز وجود داشته باشد از کم بود ولتاژی هست که به میکروفون خازنی (یقه ای ) میرسد اما اگر بقول شما حتما حاصل تخلیه الکتریکی اعم از لباس پشمی و.... باشد باید عیب را در شیلد سیم رابط بجویید .(کمبود ولتاژ را با کاهش مقاومت تا 600 اهم میتوان تا حدودی تعمیم دادشاید مقداری از حساسیت گیرنده بکاهد ) در ضمن ... تخلیه الکتریکی مورد قابل قبولی نمی باشد .
در ضمن >> اساسا ترانزیستور داخلی میک.. باید از نوع فیت سی موس باشد که اخیرا در تلفن ها و بعضی از دستگاه ها دیده شده که از ترانزیستور های نوعی غیر استاندارد ( دو قطبی و ... با hfe بالا ) استفاده کرده اند که نیاز به ولتاژ های بالاتری دارند ( حدود 5ولت ) توصیه میشود ابتدا از نوع میکروفون مورد مصرفی مطمین شوید .
موفق باشید .

alijan89

کاربر
2013-12-07
11
8
اصفهان
با سلام :
اگر صدای تق تق در حالت سکون ( ساکت یا بی حرکت ) گوینده نیز وجود داشته باشد از کم بود ولتاژی هست که به میکروفون خازنی (یقه ای ) میرسد اما اگر بقول شما حتما حاصل تخلیه الکتریکی اعم از لباس پشمی و.... باشد باید عیب را در شیلد سیم رابط بجویید .(کمبود ولتاژ را با کاهش مقاومت تا 600 اهم میتوان تا حدودی تعمیم دادشاید مقداری از حساسیت گیرنده بکاهد ) در ضمن ... تخلیه الکتریکی مورد قابل قبولی نمی باشد .
در ضمن >> اساسا ترانزیستور داخلی میک.. باید از نوع فیت سی موس باشد که اخیرا در تلفن ها و بعضی از دستگاه ها دیده شده که از ترانزیستور های نوعی غیر استاندارد ( دو قطبی و ... با hfe بالا ) استفاده کرده اند که نیاز به ولتاژ های بالاتری دارند ( حدود 5ولت ) توصیه میشود ابتدا از نوع میکروفون مورد مصرفی مطمین شوید .
موفق باشید .
با سلام و ممنون از راهنمایی شما
سیم مربوطه از نوع کواکسیال با تراکم شیلد بالاست که خودم جایگزین سیم میکرفن کردم
این تق تق وقتیه که پیش نماز میکروفن رو به لباسش میچسبونه و فقط دوبار تق تق میکنه و بعد دوباره وقتی که از رو زمین بلند میشه در کل شاید تو ده دقیقه سه چهار بار این اتفاق میافته ولی خوب صداش خیلی شدیده
حالا طبق راهنمایی شما یه چند مدل میکروفن رو امتحان کردم که یکیشون که به میکروفن پاناسونیکی معروفه تا حدودی این عیب رو کاهش داد
بازم تشکر میکنم از عنایت شما اساتید عزیز

فکر کنم باید به حج آقا بگم بی زحمت لباستو در بیار بعد برو نماز بخون

آخرین ویرایش:
بالا