آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

سوال: بایوس آنبورد جچوری فلش میزنن با پروگرامر؟م

kkaka

کاربر
2008-07-14
323
377
سلام بعضی مارد برد ها چیپ بایوسشون جوریه که با دست در میاد اما بقیه رو جچوری بایوس میزنن؟ یعنی باید تعمیرکار چیپو از برد جدا کنه بذاره تو پروگرامر بایوس بزنه باز لحیم کنه؟؟!
من یکی دوتا مادربرد و یه لپ تاپ دارم که مشکل بایوس دارن جایی هست ببرم انجام بدن تو تهران؟ هزینه هاش معمولا چقدره؟

kkaka

کاربر
2008-07-14
323
377
بله یه قسمت سوالم راجع ب نحوه بایوس زدن مادر برد هاییه که بایوسشون لحیم شده
و یه سوال دیگه
من راجع به ساخت پروگرامر با برد آردوینو مطلبی دیدم خواستم ببینم میشه باهاش همه مادر بردها رو بایوس زد مثلا بعضی چیپ ها چهار گوشه اوناهم میشه؟؟

AMD

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
10,548
40,202
تهران
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: kkaka

AMD

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
10,548
40,202
تهران
بله یه قسمت سوالم راجع ب نحوه بایوس زدن مادر برد هاییه که بایوسشون لحیم شده
و یه سوال دیگه
من راجع به ساخت پروگرامر با برد آردوینو مطلبی دیدم خواستم ببینم میشه باهاش همه مادر بردها رو بایوس زد مثلا بعضی چیپ ها چهار گوشه اوناهم میشه؟؟

خیرپروگرام های آردینو مناسب این کار نیستند . شما نیاز به پروگرام های یونیورسال مثل tnm2000 دارید . البته یکسری پروگرام های ارزون هستند که فقط تعداد محدودی از چیپ ها را پشتیبانی میکنند . در ضمن به همراه پروگرامر نیاز به مبدل دارید .

kkaka

کاربر
2008-07-14
323
377
قیمت ش خیلی زیاده برای من که تک و توک مشکل پیدا میکنم نمی ارزه
مرسی از راهنماییتون در مورد بایوس های آنبرد حتما باید از برد جدا بشن دیگه درسته؟

AMD

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
10,548
40,202
تهران
قیمت ش خیلی زیاده برای من که تک و توک مشکل پیدا میکنم نمی ارزه
مرسی از راهنماییتون در مورد بایوس های آنبرد حتما باید از برد جدا بشن دیگه درسته؟

بله.البته گیره هایی برای سری 8 پین smd هست که روی همون برد میشه پروگرام کرد . ولی کیفیت خیلی خوبی ندارند و زود مشکل پیدا میکنند .

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: kkaka
بالا