آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: مشکل بوق در کارت گرافیک

masodjavanma

کاربر
2017-03-11
3
1
در حالی که کابل مانیتورcrt به کارت گرافیک وصل بود داشتم سیم های کابل رو داخل مانیتور وصل ميكردم كه يهو كارت گرافیک یه جرقه زد. متوجه نشدم کجاش جرقه زد فقط صداشو شنیدم بعد ازون وقتی سیستم رو روشن میکنم صدای دو تا بوق کوتاه پشت سر هم میده وهیچی بالا نمیاد اصلا. یه کارت گرافیک وصل کردم به سیستم کارت کرد؛ کارت گرافیکمو هم به یه سیستم سالم وصل کردم اونم کار نکرد مطمین شدم اشکال از کارت گرافیکه. چطور میشه تعمیرش کرد؟ مشکلش کجا میتونه باشه؟
ممنون
مدل کارت گرافیک: ATI Radeon HD 5770

AMD

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
10,548
40,205
تهران
ابتدا از سلامت gpu
مطمئن شو ببین خازن های gpu به گراند بوق نمیزنن . بعد با پروگرامر باید بایوسش رو بزنی .

masodjavanma

کاربر
2017-03-11
3
1
خازن های gpu کجان؟ منظورت از بوق تست با مولتی متره(بازر)؟

خازنای gpu به گراند رو با مالتی متر تست کردم همه بوق میزنن. پروگرام بایوس چطوریه؟

آخرین ویرایش توسط مدیر:

AMD

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
10,548
40,205
تهران
خازنای gpu به گراند رو با مالتی متر تست کردم همه بوق میزنن. پروگرام بایوس چطوریه؟

اگر از دو طرف بوق میزنن
و همچنین فاز تغذیه gpu ماسفت ها هم اتصال نشون میدن . چیپ صدمه دیده و بایوس هم کاری نمیکنه .

masodjavanma

کاربر
2017-03-11
3
1
ماسفت ها رو تست کردم سالمن، یه نگاه به عکس بندازین لطفا، منظور از خازن های gpu اینایی هست که دورشون خط قرمز کشیدم یا خط آبی؟
12.jpg

mohsen zmr

مدیر بخش سخت افزار کامپیوتر و لپ تاپ
مدیر تالار
2010-10-29
823
7,079
اهواز
سلام خدمت دوستان.
منظور مهندس کل خازنهای روی gpu می باشد .
مولتی متر را روی تست دیود بگذارید و خازنها را چک نمایید ، نباید مقدار ، تعداد زیادی از خازنها کمتر از 0.004 ولت باشد.
موفق باشید.

بالا