آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: مشکل دیتکت نشدن گرافیک GT520 1GB

iman400

کاربر vip
کاربر
2008-11-10
82
94
شیراز
سلام خدمت دوستان.یه گرافیک Palit GT520 1GB هست که روی هر مادربردی که میزارم(4 تا مادربرد مختلف) شناسایی نمیشه و مادربرد بوق گرافیک میزنه.با کمک جناب AMD بایوس رو هم عوض کردم ولی باز هم نشد.پایه های گرافیک رو هم به دقت تمیز کردم ولی باز نشد.چیپ رو هم هیت دادم نشد.ولتاژ سلف رو 1.6 ولت دارم.ولتاژ کریستال رو دارم.ولتاژ پایه Vcc آی سی بایوس رو دارم.فن گرافیک میچرخه(12 ولت رو دارم).روشن هم که میشه چیپ به اندازه مناسب گرم میشه.چیز دیگه ای به ذهنم نمیرسه.گفتم یه سوال از اساتید بپرسم.میتونید یه کمک بفرمایید؟؟؟ممنونم.

brutalfast

کاربر
2012-04-19
229
316
مشهد
شما احتمالا تو مسیر برگشت اطلاعات از کارت گرافیک به سیستم مشکل دارید پس بهتره gpu را به مقدار زیاد و رم های کارت گرافیک را به مقدار کم هیت بگیرید تا مسیر برقرار بشه

iman400

کاربر vip
کاربر
2008-11-10
82
94
شیراز
شما احتمالا تو مسیر برگشت اطلاعات از کارت گرافیک به سیستم مشکل دارید پس بهتره gpu را به مقدار زیاد و رم های کارت گرافیک را به مقدار کم هیت بگیرید تا مسیر برقرار بشه

سلام و درودانجام دادم .ولی نشد.:11685::11685:

mohsen zmr

مدیر بخش سخت افزار کامپیوتر و لپ تاپ
مدیر تالار
2010-10-29
823
7,079
اهواز
به نام خدا
در تعدادی کارت گرافیک با همین ایراد شما ،
با پروگرام نمودن بایوس رفع مشکل نموده ام ولی در تعدادی هم با ریسولد و ریبال چیپ گرافیک به نتیجه رسیده ام.
موفق باشید.

iman400

کاربر vip
کاربر
2008-11-10
82
94
شیراز
ولتاژهای 5 ولت و 3.3 را دارید؟
چیپ گرم میکنه؟
3.3 روی آی سی بایوس و 1.6 روی سلف و 1.5 روی یه پایه کریستال و 1.2 روی یه پایه دیگه کریستال رو دارم.5 ولت کجا رو شما میفرمایید؟
یه رگولاتور AX1007 هم هست که پایه های اون 4 و 5 و 12 ولت رو داره.این رو میفرمایید؟
آره چیپ هم به اندازه مناسب گرم میکنه.نه سرده نه دست رو میسوزونه.البته اگه حدود 5 دقیقه روشن باشه خوب به تبع داغ میکنه .
راستی آی سی بایوس گرافیک MX25L1005cm هست.ولی TNM اون رو نداره(به صورت دستی هم نداره).یا 25L1005m داره یا 25L1025c.البته هر کدوم رو که انتخاب میکنم و از آی سی میخونم و یا رایت میکنم ایرادی نمیگیره و میگه انجام شد.نمیدونم درسته یا نه.

آخرین ویرایش:

brutalfast

کاربر
2012-04-19
229
316
مشهد
خازنهای اطراف gpu را ببیند ولتاژ داره یا نه؟
چیپ گرافیکتون از کدام نوع هست؟

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: iman400

iman400

کاربر vip
کاربر
2008-11-10
82
94
شیراز
چیپ nvidia gf119-300-a1 هست
خازنهای اطراف هم آره ولتاژ دارن.خازنهای مختلف از ولتاژ 1 ولت تا 3.3 ولت دارن

brutalfast

کاربر
2012-04-19
229
316
مشهد
فقط یک راه دیگه میمونه قطعات smd نزدیک جایی که به کانکتور (محل اتصال به مادربرد) وجود داره را چک کنید شاید قطع شده است شما تمام ولتاژهای مهم و اساسی را دارید و این یعنی اینکه ولتاژ از سمت مادربرد میاد ولی برنمیگرده پس شما تو مسیر برگشت مشکل دارید برای همین gpu ولرم شروع به گرم کردن میکنه

فقط یک سوال رمهای کارت گرافیک خیلی گرم یا خیلی سرد نسبت به بقیه نیست؟
قبل از اینکه چیپست را حرارت بدید بایوس زدید یا بعدش؟

پس قطعات را چک کنید اگر مشکلی نبود به نظر من فقط خود gpu

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: iman400

iman400

کاربر vip
کاربر
2008-11-10
82
94
شیراز
فقط یک راه دیگه میمونه قطعات smd نزدیک جایی که به کانکتور (محل اتصال به مادربرد) وجود داره را چک کنید شاید قطع شده است شما تمام ولتاژهای مهم و اساسی را دارید و این یعنی اینکه ولتاژ از سمت مادربرد میاد ولی برنمیگرده پس شما تو مسیر برگشت مشکل دارید برای همین gpu ولرم شروع به گرم کردن میکنه

فقط یک سوال رمهای کارت گرافیک خیلی گرم یا خیلی سرد نسبت به بقیه نیست؟
قبل از اینکه چیپست را حرارت بدید بایوس زدید یا بعدش؟

پس قطعات را چک کنید اگر مشکلی نبود به نظر من فقط خود gpu
ممنون.اینا رو برای عصر چک میکنم و خبر میدم.ولی اول یه دوتا بایوس زدم نشد بعد هیت دادم.بعد از هیت هم بایوس اصلی خودش و هم بایوس جدید هیچکدوم جواب نداد.

Sent from my GT-I9300I using Irantk Forum mobile app

بالا