آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک تکشو

مشکل: پیام خطای multiproccesor_configuration_not_supported حین نصب ویندوز رو Z510

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

ma_3_taa

کاربر vip
کاربر
2012-03-22
167
178
با سلام خدمت دوستان عزیز. لپتاپ فوق الذکر در هنگام نصب ویندوز پیغام خطای multiproccesor_configuration_not_supported رو نمایش می ده و ادامه کار انجام نمی شه. این پیام هم بعد از اولین مرحله نصب اتفاق می افته، یعنی فایل های مربوط به نصب کپی می شن و سیستم راه اندازی مجدد می شه . اون موقع دیگه کار ادامه پیدا نمی کنه و مکررا این پیغام ظاهر میشه. این رو هم بگم که مشکلی در تنظیمات بایوس ندارم .
کارهایی که انجام داده شده شامل تعویض هارد و رایت بایوس جدید بوده. با تعویض هارد مشکل پا برجاست. اما در مورد بایوس باید عرض کنم هیچ پروگرامی رو قبول نمی کنه و با 5 پروگرام مختلف و 4 ست آیسی پروگرام انجام شده ، اما با هیچ کدوم دستگاه تصویر نمی ده. حتی بکاپ بایوس رو هم روی آیسی جدید رایت کردم ، اما باز دستگاه تصویر نمی ده. فقط و فقط با آیسی های خودش و پروگرام بکاپ خودش تصویر میده و کار می کنه. نکته جالب اینه که وقتی بکاپ رو روی آیسی خودش بر می گردونی ، در انتهای وریفای ، پیام خطا میده که بافر در خونه فلان با آیسی در خانه فلان برنامه هاشون مطابقت نداره.اما با این حال دستگاه تصویر می ده و کار می کنه و فقط درنصب ویندوز مشکل ایجاد می کنه. یه چیز دیگه که اگه یه هارد با ویندوز نصب شده خام روی دستگاه بذاری، ویندوز لود میشه و کار هم می کنه. از همین طریق بایوس دستگاه رو توی ویندوز به روز کردم. اما باز هم مشکل همچنان پا برجاست. نکته دیگه در مورد زمان روشن شدن دستگاه بعد از چندین ساعت خاموشی هست. وقتی دکمه پاور در این حالت زده میشه با اولین بار دستگاه تصویر نمی ده و ممکنه توی بار دوم یا سوم دستگاه تصویر بده. که به نظر خودم مشکل بر می گرده به همون نوع پروگرام بایوس.
توی یه سایت خارجی خوندم که مشکل خطای پردازنده رو با غیر فعال کردن cpuid در تنظیمات بایوس رفع کرده بود البته مادربوردش متفاوت بوده. توی بایوس این دستگاه گاهی اوقات جلوی اسم پردازنده با هر بار بایوس زدن یک کلمه از توضیحات cpu متغیر میشه. مثلا core رو اینطوری c/:r نشون میده و یا (tm) رو (tm! نشون میده که با در اوردن cpu و جا گذاری مجددش این حالت درست می شه. حالا دوستان در این زمینه آیا تجربه مشابهی داشتن؟

آخرین ویرایش:

ma_3_taa

کاربر vip
کاربر
2012-03-22
167
178
IMAG2590.jpgIMAG2591.jpgIMAG2592.jpgIMAG2593.jpg

I had this problem after installing Windows 10. Windows 8 never had a problem with multiple cores. If I disabled Hyperthreading and Multiple CPU cores in the BIOS, Windows would boot. I found this article: Windows 10: MULTIPROCESSOR_CONFIGURATION_NOT_SUPPORTED - Title TK - Tweakblogs - Tweakers

I disabled the CPUID Value Limit setting in the BIOS and reenabled Hyperthreading & Multi CPUs and Windows finally booted.

Sent from my HTC One M8 using Tapatalk

آخرین ویرایش:

ma_3_taa

کاربر vip
کاربر
2012-03-22
167
178
نه متاسفانه.تغییری با فعال و غیر فعال بودن ایجاد نشد
من تمامی مواردی رو که می شد توی بایوس تغییر داد رو چک کردم.اما هیچ کدوم مشکل رو رفع نمی کنه. مشل اصلی فکر می کنم از مادربورد باید باشه و ساختار بایوس. توی یکی از فروم های انگلیسی زبان خوندم که یکی همین مشکل رو با pc داشته و با تعویض مادربورد و تغییر مقدار cpuid از limited به غیر فعال تونسته بود ویندوز رو نصب کنه. توی پست بالا هم لینکش رو گذاشتم.

آخرین ویرایش:

AMD

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
10,548
40,204
تهران
نه متاسفانه.تغییری با فعال و غیر فعال بودن ایجاد نشد
من تمامی مواردی رو که می شد توی بایوس تغییر داد رو چک کردم.اما هیچ کدوم مشکل رو رفع نمی کنه. مشل اصلی فکر می کنم از مادربورد باید باشه و ساختار بایوس. توی یکی از فروم های انگلیسی زبان خوندم که یکی همین مشکل رو با pc داشته و با تعویض مادربورد و تغییر مقدار cpuid از limited به غیر فعال تونسته بود ویندوز رو نصب کنه. توی پست بالا هم لینکش رو گذاشتم.

پردازنده
مشابه تست کنید . این حالت برای پردازنده طبیعی نیست .

mohsen zmr

مدیر بخش سخت افزار کامپیوتر و لپ تاپ
مدیر تالار
2010-10-29
823
7,078
اهواز
از اینکه نتیجه را اعلام نمودید متشکرم.
تاپیک بسته می شود.

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا