آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: خاموش شدن لپتاپ ایسوس k56cm

sabz1

کاربر vip
vip
کاربر
2009-08-31
149
166
لبتاب asus k56cm هر نیم ساعت خاموش میشه.با نرم افزار QuickTech Pro5.80 تست کردم همه چیز دزست جز test RTC که نشون میده خراب است به نظر شما مشکل از کجاست؟و چکار باید کرد مرسی

آخرین ویرایش:

nekooee

Senior Technical Supervisor
مدیرکل
معاونت انجمن
2007-09-21
6,774
29,824
ایران
پاسخ : خاموش شدن لبتاب k56cm

سلام
دوست عزیز اول اینکه "لپ تاپ" را اشتباه نوشتید لبتاب. دوم اینکه باید حتما نام برند در عنوان شما باشه. من اصلاح کردم لطفا منبعد رعایت کنید.
با تشکر

sajjad-d

VIP PLUS
VIP PLUS
vip
کاربر
2008-07-21
301
907
اصفهان
اول گرافیک را با نرم افزار FurMark تست کنید و ببینید دما تا چه حد بالا میره . اگر دما از 70 درجه بالاتر رفت تست را قطع کنید
تغییرات دمای سی پی یو و فن خنک کننده را هم با نرم افزار HWMonitorPro تست کنید

brutalfast

کاربر
2012-04-19
229
316
مشهد
لبتاب asus k56cm هر نیم ساعت خاموش میشه.با نرم افزار QuickTech Pro5.80 تست کردم همه چیز دزست جز test RTC که نشون میده خراب است به نظر شما مشکل از کجاست؟و چکار باید کرد مرسی

مطمعنید سیستم خنک کننده لپ تاپ درست عمل میکنه؟ مثل فن و هیت سینکها؟ دماش چقدره موقع خاموشی؟

sabz1

کاربر vip
vip
کاربر
2009-08-31
149
166
با تشکر از دوستان
چون به صورت بوت cd هم جوری که حالت معمولی مثلا در حالت نثب ویندوز منتظر اینتر زدن که هیچ فشاری رو سیستم نیست خاموش میشه مشکل از گرما نمی تونه باشه (لبتاب تمیز و نوع هست)و جالب این که رو نیم ساعت خاموش میشه اگر از گرما باشه باید با کار کردن در زمان مختلف خاموش بشه.بازم ممنون.این مدار rtc چیه ؟ممکنه با تعویض رم درست بشه؟

آخرین ویرایش:
بالا