آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: مشگل سوزاندن کیبرد PS2 در مادربرد FOXCONN 945P7AE

farzad_yousefi

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2011-02-01
829
4,579
سراسیاب ملارد(کرج)
با سلام یه مادربرد FOXCONN 945P7AE موجود هست که موقع نصب ویندوز وقتی کیبرد PS2 رو بهش زدم دیدم کیبرد کار نمیکنه در صورتی که این کیبرد چند سال درست کار میکرد و فکر کردم شاید کیبرد روی این سیستم کار نمیکنه و مجبور شدم یه کیبرد PS2 دیگه به مادربرد وصل کنم و تونستم ویندوز رو نصب کنم .
پس از وصل ویندوز دیدم هیچ کدوم از USB ها کار نمیکنه وقتی سیستم رو ریستارت کردم دیدم کیبرد جدیده هم از کار افتاده و سوخته :blushsmi:

بعد چند دقیقه وقتی 2 تا کیبرد رو زدم به یک سیستم دیگه دیدم هر جفت کیبرد ها سوخته و کار نمیکنه :11677:

به نظر مشگل از چی میتونه باشه که کیبرد رو سوزونده و USB ها کار نمیکنه . به نظرم خودم شاید مشگل از چیپ جنوبی یا I/O باشه

نظر شما دوستان چیه ؟؟؟؟؟
hossei8443_40702-858895!2.jpg

آخرین ویرایش:

مهدی امجدی

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-12-25
2,476
19,505
ایران
با درود خدمت دوست و همکار گرامی
البته شما استاد ما هستید
ولی یک سری مطالب را که به نظرم می آید بیان میکنم
این مادربرد یک ایراد شاید دارد که با علامت قرمز در عکس مشخص کردم . تا جایی که یادم می آید این ایراد شایع اینسری است . حالا نمیدانم که روی مین شما این اتفاق افتاده است یا خیر . باید تست و بررسی فرمایید
اگر حل نشد در مرحله بعد smd های پشت و مسیر سوکت usb و ps2 را تست کنید . البته خازن های مسیر را نیز چک کنید ضرر ندارد
اگر باز هم حل نشد i/o را نیز با مایع فلکس هیت دهید و شستشو دهید و پس از خشک شدن تست بگیرید
و اگر باز در نهایت حل نشد و موارد دیگر را نیز بررسی فرمودید و باز هم حل نشد . ایراد از پل جنوبی است
سعی کنید آن کیبرد های سوخته را به مین وصل نکنید
موفق باشید

hossei8443_40702-858895!2.jpg

farzad_yousefi

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2011-02-01
829
4,579
سراسیاب ملارد(کرج)
با درود خدمت دوست و همکار گرامی
البته شما استاد ما هستید
ولی یک سری مطالب را که به نظرم می آید بیان میکنم
این مادربرد یک ایراد شاید دارد که با علامت قرمز در عکس مشخص کردم . تا جایی که یادم می آید این ایراد شایع اینسری است . حالا نمیدانم که روی مین شما این اتفاق افتاده است یا خیر . باید تست و بررسی فرمایید
اگر حل نشد در مرحله بعد smd های پشت و مسیر سوکت usb و ps2 را تست کنید . البته خازن های مسیر را نیز چک کنید ضرر ندارد
اگر باز هم حل نشد i/o را نیز با مایع فلکس هیت دهید و شستشو دهید و پس از خشک شدن تست بگیرید
و اگر باز در نهایت حل نشد و موارد دیگر را نیز بررسی فرمودید و باز هم حل نشد . ایراد از پل جنوبی است
سعی کنید آن کیبرد های سوخته را به مین وصل نکنید
موفق باشید

مشاهده فایل‌پیوست 141828

با سلام بر استاد امجدی . اون آیسی که با علامت قرمز مشخص کردید چ کاری انجام می دهد ؟؟ ایا کنترلر هست . و راه انداز usb ???????????

آخرین ویرایش:

farzad_yousefi

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2011-02-01
829
4,579
سراسیاب ملارد(کرج)
با سلام بنده یه عکس از پشت کانکتور ps2 گرفتم یه دیود هست به اسم D20 که اصلا ولتاژ نداره فکر کنم مشگل از همین دیود باشه ولی نمیدونم چه ولتاژی رو باید داشته باشه . چنتا smd هم هست که ولتاژ نداره بعضی از ولتاژ هارو گرفتم تو عکس مشخصه

nahai2222i.jpg

همچنین خود ps2 باید 3 تا ولتاژ 5/2 داشته باشه ولی داخل کانکتور ps2 من الان 2 تا ولتاژ دارم
PS2-.jpg

آخرین ویرایش:

مهدی امجدی

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-12-25
2,476
19,505
ایران
با درود
شماره اون قظعه ای را که مشخص کردم را فراموش کردم و اگر شماره آن را اعلام فرمایید خدمتتان عرض میکنم
البته باید بیشتر فیوزها و مقاومت های اهمی را چک کنید دیود را هم از مدار خارج کنید و تست بگیرید و اگر سالم بود مسیرش را دنبال کنید و ببینید به کجا میرسید
و همچنین باید ایراد به یکی از مواردی که در پست قبل گفتم حل شود
موفق باشید

farzad_yousefi

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2011-02-01
829
4,579
سراسیاب ملارد(کرج)
با درود
شماره اون قظعه ای را که مشخص کردم را فراموش کردم و اگر شماره آن را اعلام فرمایید خدمتتان عرض میکنم
البته باید بیشتر فیوزها و مقاومت های اهمی را چک کنید دیود را هم از مدار خارج کنید و تست بگیرید و اگر سالم بود مسیرش را دنبال کنید و ببینید به کجا میرسید
و همچنین باید ایراد به یکی از مواردی که در پست قبل گفتم حل شود
موفق باشید

مهدی جان شماره قطعه به این صورته بالا نوشته 4600 و زیرش نوشته BA7519

مهدی امجدی

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-12-25
2,476
19,505
ایران
مهدی جان شماره قطعه به این صورته بالا نوشته 4600 و زیرش نوشته BA7519