آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

آموزشی: آنلاک کردن مودم همراه ایرانسل unlock ZTE MF910 - ZTE MF910

Yek.Doost

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-04-07
1,976
32,476
اهواز
با سلام
بعد از تلاش های چند روزه تونستم این مودم رو آنلاک کنم - اموزشش رو از یه انجمن روسی گرفتم

کابرانی که عضو نیستند حتما باید عضو بشن - بعد از عضویت ساده و رایگان دکمه تشکر رو فشار بدهید و بعد از رفرش کردن صفحه میتونید از محتویات استفاده بکنید
اینم نمونه انلاک شده

Untitled - 2.jpg

[hide]

1- درایور مودم باید نصب باشه و از طریق USB باید اون رو به کامپیوتر متصل کنید ( از طریق وای فای متصل نشید )
2- این فایل ها رو دانلود کنید
qtools_win.zip
qtools_win

ZTE_Reader_Tool.7z
ZTE_Reader_Tool

3- درون فایل ZTE_Reader_Tool دو تابرنامه برای نصب هست اینا رو هم نصب کنید بد نیست من که خودم نصب کردم ZTE_LTE_Drivers.exe و ZTE_Reader_Tool.exe

یه فایل زیپ به اسم ZTE_Drivers.7z داخل همین پوشه هست – اون رو اکسترت کنید که بعدن به دردتون میخوره

4- همان طور که مطلع هستید برای ورود به صفحه کنسول یا تنظیمات مودم ZTE باید از 192.168.0.1 استفاده کرد و ولی با توجه به تغییرات ایجاد شده توسط ایرانسل در فریم ور از طریق 192.168.1.1 میتونیم وارد بشیم.

وقتی وارد تنظمیات مودم بشید و وارد یکی از سربرگ ها بشید به طوری که یوزر نیم و پسورد ازتون بخواد ( همون admin )
بعدش ازاون این ادرس رو تو مرورگرتون بزید و اینتر کنید
کد:
[URL="http://192.168.1.1/goform/goform_process?goformId=MODE_SWITCH&switchCmd=FACTORY"]
http://192.168.1.1/goform/goform_process?goformId=MODE_SWITCH&switchCmd=FACTORY[/URL]
بعد از اون باید جمله زیربراتون ظاهر بشه
{ "result": "FACTORY:
ok"}
که بعد از اون با زدن دکمه اینتر یا همون اوکی مودم شما ریست فکتوری میشه

5- حالا اگه خوب دقت کنید درایو شبکه مودم تون میپره و مودم دیگه برای کامپیوتر غیرقابل شناسایی میشه – به Device Manager برید و اونجا سه تا سخت افزار ناشناخته به نام ZTE Diagnostics Interface میبینید که بعد از اون بتون میگم اینا رو چیکار کنید

6- درون پوشه qtools_win.zip دو تا فایل به اسم MF823_MF825_unlock.cmd و qcommand.exe هست که اونا رو جدا کنید و درون یه پوشه جداگانه بذارید
( خودم اسم پوشه رو MF823_MF825_unlock.cmd گذاشتم )
فایل MF823_MF825_unlock.cmd رو توسط notepad باز کنید - هر جا کلمه qcommand را دید به جاش qcommand.exe بذارید و سپس فایل رو ذخیره و ببندید.

7- حالا فایل MF823_MF825_unlock.cmd رو باز کنید – از شما ادرس و یا شماره پورت مودم رو میخواد – ولی متاسفانه این مودم یه طوری ساخته شده که به عنوان پورت شناسایی نمیشه – حالا برای بدست شماره پورت ادامه عملیات رو انجام میدیدم

8- مجددا وارد دیوانس منیج کامپیوتر بشید – روی یکی از سخت افزار های ناشناخته ZTE Diagnostics Interface راست کلید کنید و ان را با پوشه اکسترت شده ZTE_Drivers.7z که در پست شماره دو توضیح دادم شناسایی یا اپدیت کنید
9- بعد از اتمام این کار مشاهده کنید که اون سخت افزار ناشناس آپدیت شده و به عنوان یک پورت شناسایی میشود – حالا شماره پورت رو در صفحه CMD که از طریق طریق MF823_MF825_unlock.cmd باز کردید وارد کنید و اینتر کنید

10 – بعد از گذشت چند ثانیه مجددا مودم معرفی میشود و به حالت اولیه بر میگردد – حالا میتوانید سیم کارت دلخواهتون بذارید و استفاده کنید

اگه چیزی از قلم انداختم و یا حس میکنید خوب توضیح ندادم میتونید از منبع اصلی ان و پست شماره 103 کمک بگیرید . اگه نکته مهم و قابل توجهی پیدا کردید بگید تا تاپیک جامع بشه
4PDA .:. Всё в порядке, но...

[/hide]

آخرین ویرایش:

sadegh1376sh

کاربر
2017-07-12
1
9
سلام. عالی بود و کار کرد.
در قسمت ۹ توضیحات کامل نبود.باید هر سه درایور ناشناخته با اون پوشه درایور اپدیت بشن و بعدش ZTE Diagnostics Interface رو پیدا کنن و داخل پرانتز جلوش ببینن چه شماره ای نوشته و بعد اونو بذارن داخل cmd.اینو اضافه کنید

مورد دوم اینکه یه فایل اپدیت ندارید که ما کاملا سیستمش رو از ایرانسل به ZTE تغییر بدیم که بشه از نرم افزارهاشم استفاده کرد.؟

xAghilx

کاربر
2011-05-07
5
14
اموزش کامل و کاربردی!
ی مورد که لاک اپراتور tishknet بود رو راحت انلاک کردم!
فقط 4جی کارنکرد که ظاهرا باندهای 1800 و 2600 رو اپراتورهای ایران ازش استفاده میکنن،پیشتیانی نمیکنه(این نمونه که دست من هست رو میگم)

Shahoo17

کاربر
2018-03-06
2
2
سلام منم تیشک نت دارم از همین zte mf910 آنلاک شده ولی کلا no service هستش نمیدونم مشکل از کجاست می تونین کمک کنین؟

sina_1

کاربر
2018-07-25
1
2
سلام منم همین مودم رو توسط راهنمایی شما آنلاک کردم و ایرانسل رو الان میشناسه اما همش نو سرویس هست آیا تو آنلاک کردن من مشکلی داشته باید دوباره آنلاک کنم یا راه حلی دارید میتونید منو راهنمایی منید؟ ممنون میشم زود کمکم کنید درست شود واسه حل این مشکل کسایی که مشکل دارن باید این کارو انجام بده Tishknet 4G Mobile Wifi با این برنامه وارد مودم شدم و تنظیماتش رو روی 3g گزاشتم و درست شد. کشس میدونه چیکار کنیم که 4g شه؟؟؟

آخرین ویرایش:
بالا