آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: عدم شناسایی باطری بعداز تعویض شارژر لب تاب سونی VGN-SR599 GDB

bacity fava

کاربر
2013-07-24
215
693
با سلام خدمت اساتید بزرگوار
لب تاب سونی VGN-SR599 GDB پس از ترکیدن ادابتور با شارژ باطری مدت تقریبا 2 ساعت روشن مانده است پس از اتمام شارژ با آداپتور جدید چراغ باطری روشن نمیشود و لی لب تاب روشن شده درست کار میکند
مشکل : چراغ باطری روشن نمیشود و در ویندوز هم باطری را شناسایی نمی کند ولتاژ پایه های باطری طبق تصویر میباشد
با کشیدن آدابتور لب تاب خاموش میشود

photo_2017-02-07_11-00-04.jpg

bacity fava

کاربر
2013-07-24
215
693
با سلام و خسته نباشید به شما اساتید و همکاران بزرگوار
با شارژر اورجینال هم تست شد و هیچ فایده ای نداشت
ممنون میشم اکه راهنمایی کنید

hamedcrazy

VIP+ افتخاری
کاربر
2015-04-11
301
302
Yazd
باتری رو بزارین و ولتاژ گیری کنین. من یه ایسوس این مشکلو داشتم چراغ شارژ روشن میشد ولی شارژ نمیکرد. ۲تا فت در ورودی بعد از جک اداپتور بود اونا معیوب بودن که لپ تاپ روشن میشد ولی سارژ نمیکرد و یه جورایی یه سره شده بود. شما هم حتما چک کنین فت های ورودی و فت های باتری .

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

مهدی امجدی

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-12-25
2,476
19,505
ایران
با درود
همکار گرامی ، در وحله اول از لحاظ نرم افزاری بررسی فرمایید و دو لینک زیر را هم مطالعه فرمایید
https://www.irantk.ir/irantk24357/
https://www.irantk.ir/irantk59102/
سپس اگر جواب نگرفتید با یک باتری سالم و اورجینال تست بگیرید و اگر باز هم جواب نگرفتید حال باید به سراغ برد و تغذیه و smd های اطراف تغذیه بروید
موفق باشید

bacity fava

کاربر
2013-07-24
215
693
با سلام خدمت دوستان و اساتید گرامی
پس از بررسی های انجام شده و ولتاژ گیری ها در پایه باطری مجدداً سراغ تست باطری رفتم و اینبار با یک باطری لب تاب در حال کار تست کردم با کمال تعجب باطری را شارژ کرد و چراغ باطری هم روشن شد که مطمئن شدم ایراد از باطری میباشد در حال بررسی باطری هستم ظاهرا مدار روی باطری ای سی رگولاتور به یک طرف را نمیدهد شاید بتوان با یک دیود مشکلش رو حل کرد در صورت اتمام و جواب گرفتن مراتب به اطلاع همکاران خواهد رسید

mohsen zmr

مدیر بخش سخت افزار کامپیوتر و لپ تاپ
مدیر تالار
2010-10-29
823
7,078
اهواز
دوست عزیز،
به نظر بنده حالا که ایراد کار را پیدا نموده اید ، یک باطری نو تهیه کنید تا ضریب اطمینان کارتان هم بالاتر برود و از مرجوع شدن دستگاه هم جلوگیری کنید.
موفق باشید.

bacity fava

کاربر
2013-07-24
215
693
با سلام خدمت دوستان و اساتید گرامی
باطری از کاور خارج شد و مورد تست قرار گرفت و ای سی رگلاتور که مشکل داشت با دیود تست گرفته شد
پس از بررسی ها انجام گرفته رفتم سراغ خود باطری ها و خارج از مدار توسط اداپتور تست شد مشخص گردید که ایراد از خود باطری میباشد به همین دلیل به ای سی رگولاتور هم اسیب رسونده است بنابراین با توجه به نصایح دوستان وهمچنین هزینه خرید باطری ها و تمیز کاری بهترین راه خرید یک باطری کامل میباشد
photo_2017-03-14_16-53-02.jpg

مراتب جهت اطلاع دوستان در سایت قرار گرفت باتشکر از دوستانی که در این مسیر همیاری و همکاری نمودند

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: NPTiak
بالا