آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: مشکل روشن نشدن بعضی مواقع پاور ATX1600W BLACK

vispord

کاربر vip
کاربر
2012-02-27
78
629
سلام دوستان و اساتید گرامی

این پاور یه مشکل عجیب داره بعضی مواقع روشن میشه و بدون مشکل کار میکنه ولی بعضی مواقع هر کار میکنی روشن نمیشه جالبه همه قطعات رو چک کردم سالمه و حتی لحیم سردی هم نداره مثلا سرصبح بعضی مواقع اصلا روشن نمیشه 2یا سه ساعت طول میکشه تا روشن بشه .کلا روشن شدنش دل بخاست چه مشکلی ممکنه داشته باشه؟

پیوست‌ها

• 45.9 کیلوبایت بازدیدها: 59
  • 29.6 کیلوبایت بازدیدها: 87
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: chapwolf

vispord

کاربر vip
کاربر
2012-02-27
78
629
یه سوال هم دارم دوستان من میخام بدونم اوسیلاتور تو کدوم قسمت پاور هست و خازنهای اوسیلاتور کجای پاوره میشه راهنمایی کنید من خیلی تو این قسمت مشکل دارم نمیدونم اوسیلاتور کجای پاور هست و خازنهای مربوط به اوسیلاتور کدوماست؟منتظر راهنمایی های اساتید گرامی سایت هتسم .

یه سوال هم دارم دوستان من میخام بدونم اوسیلاتور تو کدوم قسمت پاور هست و خازنهای اوسیلاتور کجای پاوره میشه راهنمایی کنید من خیلی تو این قسمت مشکل دارم نمیدونم اوسیلاتور کجای پاور هست و خازنهای مربوط به اوسیلاتور کدوماست؟منتظر راهنمایی های اساتید گرامی سایت هتسم .

تو عکس زیر با فلش خازنها رو شماره زدم میخام بدونم کدوماشون خازنهای اوسلاتوره و خود اوسلاتور کجاست؟ ممنون میشم راهنمایی کنید .

کسی جواب نداد از دوستان خواهش میکنم اگه کسی میدونه بهم جواب سوالمو بده اوسلاتور خازنهاش کدوماست خواهش میکنم ...

پیوست‌ها

آخرین ویرایش توسط مدیر:
  • Like

AMD

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
10,548
40,202
تهران
ایسی اسیلاتور مشخصه
یک ایسی 14 یا 16 پایه روی برد هست
المان های اطرافش رو باید چک کنی

• Like

chapwolf

کاربر vip
vip
کاربر
2012-10-15
128
185
مازندران
با سلام
دوست عزیز شما توضیح ندادید منظور از روشن میشه یا نمیشه کامپیوتر هست یا خود پاور والا منم همچین مشکلی رو یک سال پیش روی کامپیوتر داشتم به نظر میاد مشکل شما از اون سوکت هایی هست که خیلی گشاد کرده ................. من تو قسمت 4 پین پاور این مشکل رو داشتم و کامپیوتر از هر 10 بار 2 بار روشن می شد سوکت های 4 پین گشاد کرده بودن و به ظاهر سالم بود و جالب اینجاست وقتی سوکت ها رو در آوردم و تنگ هم کردم مشکل همچنان باقی بود مجبور شدم سوکت رو قطع کنم و از یک پاور سوخته چهار پینش رو جدا کردم و به اون وصل کردم ........... شما می تونی خیلی راحت متوجه بشی سوکت رو به کامیپوتر وصل کن و سوئیچ کن همزمان سوکت ها رو هم بالا و پایین کن اگر روشن شد پس مطمئناً از سوکت های چهار و 24 پین هست ............... من کلی وقت روی پاور گذاشتم اصلاً ارزش نداره واقعاً خیلی سریع باید عوض بشن قیمتی ندارن در ثانی سرطان هستن و قلب کامپیوتر هست این پاوری که تو تصویر می بینم به نظر قیمتی نداره اگر به نتیجه نرسیدی تعویضش کن....... بعضی اوقات تو تعمیرات چیزهای ساده وقت بیشتری می گیرن تا وسایل سوخته شده و تابلو..............

آخرین ویرایش:

ebrahim298

کاربر
2011-09-08
22
49
کرج

سلام
تو مدار پاور یک اسیلاتور تو اولیه داریم که معمولا یک ترانزیستور از نوع ماسفت بر روی هیت سینک اول بهمراه خازن و مقاومت و دیود و ترانس چاپر برای ساختن 5 ولت استندبای و یک اسیلاتور در خروجی از نوع pwm بوسیله یک آی-سی 14 پایه که با کنترل زمان روشن و خاموش بودن ترانزیستورهای قدرت ورودی که بر روی هیت سینک اول قرار گرفتند ولتاژهای مورد نیاز خروجی تهیه می شود. موفق باشید

تو عکس زیر با فلش خازنها رو شماره زدم میخام بدونم کدوماشون خازنهای اوسلاتوره و خود اوسلاتور کجاست؟ ممنون میشم راهنمایی کنید .

کسی جواب نداد از دوستان خواهش میکنم اگه کسی میدونه بهم جواب سوالمو بده اوسلاتور خازنهاش کدوماست خواهش میکنم ...
سلام.
یک اسیلاتور تو اولیه داریم که معمولا با یک ترانزیستور از نوع ماسفت بر روی هیت سینک اول به همراه متعلقاتش یعنی خازن و مقاومت و دیود و ترانس چاپر برای ساختن ولتاژ 5 ولت استند بای مورد استفاده قرار می گیرد و یک اسیلاتور در خروجی از نوع pwm توسط یک آی-سی 14 پایه ( که تو شکل معلومه) که با کنترل زمان روشن و خاموش بودن ترانزیستورهای قدرت ورودی بر روی هیت سینک اول ، ولتاژهای مورد نیاز خروجی ساخته می شود

بالا