آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

درخواست راهنمایی در شماتیک مدار

mehrdad137

کاربر
2015-03-22
82
238
دوستان قسمت هایی که علامت گذاری شده رو اگه میشه توضیح بدید. ممنون

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,554
با سلام :
سوالات خود را در تاپیک پرسش و پاسخ مطرح کنید :
منظور از این قسمت چیه ؟؟؟ = یعنی فلزی و قاب T1 انصال بدنه به محل تلاقی دیود و مقاومت 100K مدار وصل میشه .
این چه نوع دیودیه ؟؟؟؟ شماره فوق را R3000در سر برگ صفحه اصلی انجمن یا گوگل درج کنید تا مشخصات و ... {دیتا شیت } ان براتون مشخص بشه .اینم لیمک مربوطه دانلود کنید :HIGH VOLTAGE SILICON RECTIFIER
[hide](Datasheet) R3 - Diode (1-page) : American Microsemiconductor Datasheet PDF[/hide]

por-ali-89

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2013-08-28
1,237
4,604
تهران
درود
این دیود .. های ولتاژ 25A/3000V است
منظور گرفته شده از ترانس است که باید درنفشه های بعدی ببینید که چطور ولت گرفته

mehrdad137

کاربر
2015-03-22
82
238
سلام. ممنون بابت پاسختون.
اما اگه ترانس و سیم پیچی ما قاب فلزی نداشته باشه، آیا میشه به هسته و فریت متصل کرد؟

راجع به اینکه سوالمو توی این تاپیک مطرح کردم عذر میخوام.
جسارتا سوال آخرم رو هم اینجا بپرسم:
اون دو تا بخشی که با عنوان TP3 و TP1 هستش چه معنی داره؟

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,554
سلام. ممنون بابت پاسختون.
اما اگه ترانس و سیم پیچی ما قاب فلزی نداشته باشه، آیا میشه به هسته و فریت متصل کرد؟

راجع به اینکه سوالمو توی این تاپیک مطرح کردم عذر میخوام.
جسارتا سوال آخرم رو هم اینجا بپرسم:
اون دو تا بخشی که با عنوان TP3 و TP1 هستش چه معنی داره؟
با سلام:
چنین ترانس هایی در دورتا دور قرقره سیم پیچی شده + هسته فریت در انتها یک دور ورق فلزی نازکی پیچیده میشه تا هارمونیک های تولید شده در ترانس مهار شده و روی قطعات یا دستگاه های جانبی اثر نگذارد که یک پایه ای در سر بندی ترانس نیز برای این ورق در نظر میگیرند و این همون پایه هست .
معمولا بعد از مونتاژ قطعات روی مدار چاپی نقاطی را با لحیم دایره شکل یا پین در مدار مشخص میکنند که باید توسط پروب مولتی متر یا اسکوپ و.... از این نقاط تست گرفته میشود {TP/ تست پوینت } = نقاط تست
موفق باشید .

mehrdad137

کاربر
2015-03-22
82
238
با سلام
استاد رجبی سوالمو توی تاپیک پرسش و پاسخ مطرح کردم اما چون عجله دارم مجبور شدم اینجام بپرسم.
توی مدار زیر دو تا ماسفت یکی نیستند، Q1 از نوع N-Channel و Q2 از نوع P-Channel هستش درسته؟

و اینکه ماسفت بالایی "1RFP450" و پایینی "IRFP450" هستش. اما من هیچ اطلاعاتی از 1RFP450 به دست نیاوردم لطفا کمک کنید که اگه امکان داشته باشه جایگزینی برای این دو تا ماسفت اعلام کنید ممنون.

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,554
با سلام
استاد رجبی سوالمو توی تاپیک پرسش و پاسخ مطرح کردم اما چون عجله دارم مجبور شدم اینجام بپرسم.
توی مدار زیر دو تا ماسفت یکی نیستند، Q1 از نوع N-Channel و Q2 از نوع P-Channel هستش درسته؟

و اینکه ماسفت بالایی "1RFP450" و پایینی "IRFP450" هستش. اما من هیچ اطلاعاتی از 1RFP450 به دست نیاوردم لطفا کمک کنید که اگه امکان داشته باشه جایگزینی برای این دو تا ماسفت اعلام کنید ممنون.

با سلام :
در شکلی که گذاشتین ایسی IR2153 قادر هست فقط نوع N CH ماسفیت را تریگر کند و اینکه از دو عدد استفاده کرده صرفا جهت تمام موج شدن خروجی مد نظر طراح بوده که نوعی پوش پول تلقی میشه شماتیک فوق مشکلی از نظر کار کرد (صرف نظر از ترانس و... ) مشکلی ندارد و در شماره ماسفیت و علامت فلش در دومی اشتباه و ناقص هستش میتونید از ماسفیت به شماره IRF450 برای هر دو ماسفیت استفاده کنید . اینم دیتا شیت IRF..
[hide]https://www.google.com/url?sa=t&rct...33.pdf&usg=AFQjCNF4UDJmKIUeeprs5stFISt_uSZa9w[/hide]
موفق باشید

بالا