آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: مشکل در برد یخچال و فریزر پارس

yousefi

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
vip افتخاری
کاربر
2007-04-23
335
505
اذربایجان شرقی
با ولتاژگیری اگر ولتاژهای نقاط مذکور درست بودند احتمالا برد از دکمه پاور خاموش شده در غیر این صورت ای سی میکرو ایراد دارد

yousefi

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
vip افتخاری
کاربر
2007-04-23
335
505
اذربایجان شرقی
سلام یه برد پارس اصلی دارم یکی دوتا از مقاومت هاش سوخته و قابل شناسایی نیست اگر از دوستان کسی عکس واضح از اونطرف برد که نمایشگر و کلیدها هستن داره ممنون میشم بذاره . این برد هایی که تو بازاره و یه ترانس روشه نه بردی که کارخونه نصب میکنه. نمونه همین بردی که یکی از دوستان عکس فرستاده ولی اونطرفش

یک عکس واضح از طرف پنل بگذارید

jamejam

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
2006-10-04
84
91
با ولتاژگیری اگر ولتاژهای نقاط مذکور درست بودند احتمالا برد از دکمه پاور خاموش شده در غیر این صورت ای سی میکرو ایراد دارد

سلام دوست عزیز،ممنون از توضیحات تون.آیا روش سلف تست این برد رو میدونین،میخوام برد بیرون فریزر تست کنم و دسترسی به فریزر ندارم،بردهای دیگه با گرفتن دوتا کلید به حالت سلف تست میره و خروجی ها رو روشن میکنه،الان این برد رو تعمیر کردم خازن ۱.۲ میکرو نشتی داشت عوض کردم میخوام ببینم خروجی المنت دیفراست روشن میشه یا نه،راهی بلد نیستم که چک کنم ممنون میشم اگر راهنمایی بفرمایید

yousefi

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
vip افتخاری
کاربر
2007-04-23
335
505
اذربایجان شرقی
در اکثر مواقع در تعمیر این بردها خازن پلی استر 1.2میکرو و خازن 470نانوتغییر ظرفیت میدهند که با تعویض انها اکثرا عیب برطرف میشود

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: jamejam

yousefi

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
vip افتخاری
کاربر
2007-04-23
335
505
اذربایجان شرقی
خازن 1.2میکرو برای قسمت تغذیه 5ولت پنل که با خازن 1000میکرو فیلتر شده و به برد پنل میره و خازن 470نانوبرای قسمت 24 ولت برق رله میباشد

yousefi

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
vip افتخاری
کاربر
2007-04-23
335
505
اذربایجان شرقی
برای تست این برد روی میز در صورت وصل نبودن سنسور ها با وصل برق ورودی رله کمپرسور وصل میشود و میتوان از دو عدد سنسور 3.6 کیلو برای تست استفاده نمود

jamejam

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
2006-10-04
84
91
برای تست این برد روی میز در صورت وصل نبودن سنسور ها با وصل برق ورودی رله کمپرسور وصل میشود و میتوان از دو عدد سنسور 3.6 کیلو برای تست استفاده نمود

درود برشما جناب یوسفی عزیز،خیلی خوشحال شدم از سرعت جوابگویی تون،زنده باشید.من دو تا مولتی ترن ۱۰ کیلو به جای سنسور ها بستم و مقدارش روی ۳ کیلو تنظیم کردم،اما نمی دونم چقدر زمان بگذره بعد از روشن بودن کمپرسور میتونم با تغییر مقاومت سنسور دیفراست به حالت دیفراست ببرم.ضمنا اون دوتا خازن از کجا تهیه می کنید،من از فروشگاه ای سی آ تبریز و اسپیار و چند سایت دیگه جستجو کردم موجود نبود.اگر در زمینه تهیه خازن ها هم راهنمایی بفرمائید ممنون میشم.

yousefi

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
vip افتخاری
کاربر
2007-04-23
335
505
اذربایجان شرقی
با سلام
در مورد دیفراست ..بعضی بردها با طراحی که دارند ممکن است هر 4یا شش ساعت یکبار خروجی دیفراست را فعال مینمایند . وروی زمان دقیق نمیتوان حساب کرد و بهتره که روی یخچال هنگام کار ازمایش بشه

بالا