آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

سوال: دیتکت نشدن فلش مموری سیلیکون پاور 8 گیگ

mehran76gh

VIP+ افتخاری
کاربر
2016-06-17
1,537
7,066
IRANTK
سلام
فلش مموری 8 گیگ برام اوردن که طبق گفته مشتری ضربه خورده و با توجه به اهمیت اطلاع داخل فلشمموری که تحقیقات دانشجویی بوده مشتری ابتدا ب یک تعمیرکار داده که به گفته اون چند خازن و مقاومت کنده شده بوده که قطعات مشابه جایگزین شده اما درست نشده و سپس به تعمیرکار دیگری رجوع کرده که آن هم نتوانسته جز لحیم کردن پایه های سوکت USB/ حال بعد از چرخیدن بین تعمیرکاران ب دست بنده رسید:giggle:
در حال حاضر میخواهم ای سی بافر که اطلاعات درون اون ای سی هست رو با یک فلش سیلیکون 8 گیگ دیگری/ جابه جا کنم.
یعنی ای سی بافر فلش مموری خراب رو بردارم روی برد فلش مموری سالم بندازم ایا درست میشود؟
ممنون میشم بنده رو در این خصوص راهنمایی بفرمایید.

hoseyn1258

مدیر بخش سخت افزار لپ تاپ
مدیر تالار
2012-03-28
678
2,228
شهرستان قم
سلام
فلش مموری 8 گیگ برام اوردن که طبق گفته مشتری ضربه خورده و با توجه به اهمیت اطلاع داخل فلشمموری که تحقیقات دانشجویی بوده مشتری ابتدا ب یک تعمیرکار داده که به گفته اون چند خازن و مقاومت کنده شده بوده که قطعات مشابه جایگزین شده اما درست نشده و سپس به تعمیرکار دیگری رجوع کرده که آن هم نتوانسته جز لحیم کردن پایه های سوکت USB/ حال بعد از چرخیدن بین تعمیرکاران ب دست بنده رسید:giggle:
در حال حاضر میخواهم ای سی بافر که اطلاعات درون اون ای سی هست رو با یک فلش سیلیکون 8 گیگ دیگری/ جابه جا کنم.
یعنی ای سی بافر فلش مموری خراب رو بردارم روی برد فلش مموری سالم بندازم ایا درست میشود؟
ممنون میشم بنده رو در این خصوص راهنمایی بفرمایید.

سلام

اگر با مدل دقیق جابجا کننید درست میشود

mehran76gh

VIP+ افتخاری
کاربر
2016-06-17
1,537
7,066
IRANTK
سلام

اگر با مدل دقیق جابجا کننید درست میشود

سلام حسین جان ممنون از پاسخ سریع شما#$V686

منظور از مدل چی هست؟(آیا شماره ای سی تغذیه و بافر باید هر2 یکی باشد؟)
امکان خرابی ای سی بافر بر اثر ضربه وجود داره؟
و این نکته رو یادم رفت بگویم که ای سی بافر و تغذیه رو با هیتر حرارت دادم که شاید پایه ای کنده شده باشد اما درست نشد.
باید ب چه نکته ای توجه کنم؟ بنده به مشتری گفتم دقیقا برو همین فلش رو بخر.
ممنون میشوم اگر توضیحی بدهید

AMD

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
10,548
40,204
تهران
ایسی حافظه را باید به برد مشابه که دارای کنترلر مشابه این هست قرار بدید . همین سری را پیدا کنی . عموما کنترلرهای یکسری یکی هستند . حرارت با هیتر هم ممکنه حافظه را با مشکل مواجه کنه .

mehran76gh

VIP+ افتخاری
کاربر
2016-06-17
1,537
7,066
IRANTK
حرارت با هیتر هم ممکنه حافظه را با مشکل مواجه کنه .
سلام امید جان خداقوت
منظور از مشکل چی هست؟ برای جابه جایی ایسی بافر باید از چه دستگاهی استفاده کنم؟هویه های SMD در بازار دیدم که نک های پهن و دراز دارند و شاید با آن ها بشه اما در حال حاضر در اختیار ندارم و همچنین قیمت بالایی هم دارند.
حرارت هیتر ب قدری که ای سی قلعش ذوب بشه که نباید به ای سی آسیب برسونه درسته؟

AMD

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
10,548
40,204
تهران
احتمالا تعمیرات قبلی هم هیت گرفته باشن . منظورم این بود که نباید زیاد هیت داد . چون به شدت حساس هستند
بله سعی کن حرارت مستقیم به ایسی نخوره و فقط به پایه حرارت بده با نازل باریک

mehran76gh

VIP+ افتخاری
کاربر
2016-06-17
1,537
7,066
IRANTK
احتمالا تعمیرات قبلی هم هیت گرفته باشن . منظورم این بود که نباید زیاد هیت داد . چون به شدت حساس هستند
بله سعی کن حرارت مستقیم به ایسی نخوره و فقط به پایه حرارت بده با نازل باریک
درسته امکانش هست
فردا فلش جدید رو باز کنم اگه مثل همدیگر بود ای سی بافر فلش خراب رو جدیده جایگزین میکنم و نتیجه رو اعلام میکنم.

بالا