آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: خاموشی کامل لپ تاپ ASUS K46CB

mohsen_jun_2005

VIP+ افتخاری
کاربر
2016-01-03
618
862
تهران
پاسخ : رد: پاسخ : رد: خاموشی کامل لپ تاپ ASUS K46CB

سلام مجدد خدمت دوستان عزیز
با تشکر از راهنمایی همکاران گرامی، متاسفانه نتیجه ای حاصل نشد، به نظر شما اگه من I/O رو از روی برد بردارم ممکنه عکس العملی نشون بده؟ آیا احتمالی خرابی کریستال هم میتونه باشه؟

آخرین ویرایش:

mohsen zmr

مدیر بخش سخت افزار کامپیوتر و لپ تاپ
مدیر تالار
2010-10-29
823
7,079
اهواز
به نام خدا
سلام و وقت بخیر خدمت همه دوستان.
دوست عزیز ، توضیحات شما برای اظهار نظر بنده کافی نیست و نمی توانم شما را به درستی راهنمایی نمایم ولی به شما پیشنهاد میدهم یکبار دیگر با وقت بیشتر روی برد کار کنید.
حال ، دستگاه را حتما" با منبع چک کنید و وضعیت جریان کشی آن را اعلام نمایید و سپس قطعات فیوزی را چک نماییید و ماسفتها را دونه به دونه چک کنید و اگر مورد مشکوکی مشاهده نمودید حتما" آنرا بیرون از برد تست کنید.
این صدایی را هم که می فرمایید مربوط به شورتی و یا خرابی قطعات در مدارات PWM می باشد و معمولا سلفها این نوع صدا را تولید می کنند.
موفق باشید.

hoseyn1258

مدیر بخش سخت افزار لپ تاپ
مدیر تالار
2012-03-28
678
2,228
شهرستان قم
پاسخ : رد: پاسخ : رد: خاموشی کامل لپ تاپ ASUS K46CB

سلام مجدد خدمت دوستان عزیز
با تشکر از راهنمایی همکاران گرامی، متاسفانه نتیجه ای حاصل نشد، به نظر شما اگه من I/O رو از روی برد بردارم ممکنه عکس العملی نشون بده؟ آیا احتمالی خرابی کریستال هم میتونه باشه؟

سلام دوست گرامی

با توجه به توضیحات شما دستگاه در حال پروتکت است
هر گاه اتصال روی یکی از ولتاژهای 3.3 یا 5 بوجود اید مادربرد به این حالت (صدای سوت یا تیک تیک )می رسد

سلفهای 3.3 و 5 را پیدا کنید

مولتی متر را درحالت تست دیود قرار دهید و یک سرمولتی متر را به زمین مدار متصل کنید و سر دیگر را به این سلفها بزنید

عدد نمایش داده شده در مولتی متر را با توجه به سلفها گزارش کنید

مثلا سلف 3.3 = 189

دستگاه را به برق وصل کنید و سوییچ کنید تا روشن شود و ولتاژهای 3.3 و 5 را از روی سلفها با مولتی متر اندازه بگیرید

ایا ولتاژها ثابت هستند؟

اگر نه کدام ولتاژ متغیر است ؟

کدام ولتاژ ثابت است ؟

کدام ولتاژ اصلا نیست ؟

منتظر گزارشات شما هستم

mohsen_jun_2005

VIP+ افتخاری
کاربر
2016-01-03
618
862
تهران
سلام مجدد، ببخشید تو تشخیص سلف ها دچار مشکل شدم میشه لطف بفرمایین سلف هارو روی عکس مشخص بفرمایید؟ معمولاً با چه علامتی رو برد نشون داده میشن؟ منظورتون سلف اس ام دی ان یا همونایی که با دایره قرمز مشخص کردم؟ اگر تو عکس مشخص نیستن عکس یه نمونه رو ارسال بفرمایید. با تشکر

پیوست‌ها

• 88.9 کیلوبایت بازدیدها: 73
  • 164.7 کیلوبایت بازدیدها: 74
آخرین ویرایش:

AMD

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
10,548
40,205
تهران
سلف بر روی بردها به علامت L مشخص میشه . بله سلف ها همون ها هستند که مشخص کردید . این ها چوک یا سلف با هسته فریت هستند .

بالا