آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: روشن نشدن لپ تاپ Hp G62-b18eo

sunboys

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2008-10-14
1,148
2,058
اراک
www.sunpc.ir
سلام
دستگاه فوق سوئیچ نمی شود
از کجا تست را شروع کنم

پیوست‌ها

• 72.1 کیلوبایت بازدیدها: 134
  • 70.7 کیلوبایت بازدیدها: 136
  • 80.8 کیلوبایت بازدیدها: 145

mohsen zmr

مدیر بخش سخت افزار کامپیوتر و لپ تاپ
مدیر تالار
2010-10-29
823
7,079
اهواز
به نام خدا
سلام دوست عزیز.
شما که از اعضای باتجربه سایت هستید و بهتر میدانید که باید گزارشی از وضعیت مادربرد لپ تاپ اعلام نمایید تا دوستان بتوانند شما را راهنمایی کنند.
در مرحله اول ،با قطعات سالم مثل رم و cpu چک نمایید.
بعدا" ، وضعیت ولتاژهای استندبای دستگاه شامل 3.3 و 5 ولت را چک نمایید و ببینید ولتاژ روی کلید پاور هم موجود هست یا خیر .
آیا روی بایوس و یا ec ولتاژ دارید ؟ در صورت موجود بودن بایوس را پروگرام نمایید .
نتیجه را اعلام نماییید .
موفق باشید.

آخرین ویرایش:

sunboys

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2008-10-14
1,148
2,058
اراک
www.sunpc.ir
من چند تا فایل بایوس داشتم زدم اما تغییری ایجاد نشد
فایل بایوس خود دستگاه را پیوست قرار دادم
روی کلید پاور ۳.۳ را دارم
از چه قسمت های دیگه ای باید ولتاژ بگیرم
لطفا اگر نقشه این برد رادارید آپلود کنید

پیوست‌ها

NPTiak

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
654
2,368
مشهد
www.nptiak.ir
سلام دوست عزیز،
باید بایوس و ec رو با هم پروگرم کنید،متاسفانه فایل ec رو ندارم که براتون آپلود کنم،
با توجه به بایوس خود دستگاه که آپلود کردید این دو فایل بایوس رو که در ادامه براتون آپلود میکنم چک کنید ببینید جواب میدهد یا خیر؟ اگر جواب نداد در بخش مربوطه بایوس و ec را درخواست دهید تا دوستان براتون آپلود کنند
شماتیک بورد PM_I_hpc_s mv_mb_v3همان Foxconn Federer هست که اونو هم آپلود میکنم براتون،ببینید با بورد شما مطابقت دارد یا خیر؟

اعلام نتیجه فراموش نشه لطفا
موفق باشید

پیوست‌ها

sunboys

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2008-10-14
1,148
2,058
اراک
www.sunpc.ir
سلام دوست عزیز،
باید بایوس و ec رو با هم پروگرم کنید،متاسفانه فایل ec رو ندارم که براتون آپلود کنم،
با توجه به بایوس خود دستگاه که آپلود کردید این دو فایل بایوس رو که در ادامه براتون آپلود میکنم چک کنید ببینید جواب میدهد یا خیر؟ اگر جواب نداد در بخش مربوطه بایوس و ec را درخواست دهید تا دوستان براتون آپلود کنند
شماتیک بورد PM_I_hpc_s mv_mb_v3همان Foxconn Federer هست که اونو هم آپلود میکنم براتون،ببینید با بورد شما مطابقت دارد یا خیر؟

موفق باشید

ممنون من منظور از ec را متوجه نشدم چی هست ؟

Sent from my SM-N7502 using Tapatalk

sunboys

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2008-10-14
1,148
2,058
اراک
www.sunpc.ir
سلام دوست عزیز،

موفق باشید

ممنون فایلهارا رایت کردم جواب نداد
اصلا روی پایه های بایوس ولتاژ ندارم

NPTiak

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
654
2,368
مشهد
www.nptiak.ir
اصلا روی پایه های بایوس ولتاژ ندارم

سلام دوست عزیز،
این موارد رو که دوست و استاد عزیزم آقا محسن در پست شمارهء 2 پرسیده بودند، با توجه به سابقهء 7 سالهء عضویت شما در این سایت انتظار بر این بود که این موارد رو چک کرده باشید!

ممنون من منظور از ec را متوجه نشدم چی هست ؟

به صورت خلاصه در این لینک توضیحات لازم رو عرض کردم:
http://www.irantk.ir/irantk86910/#post500630

اگر شماتیکی که در پست شماره 4 آپلود کردم با بورد شما مطابقت دارد، آی سی PU850 و ماسفت های PQ850 و PQ860 ودیگر المان های صفحه 34 این شماتیک را تست بفرمایید. (تست ماسفت های PQ850 و PQ860 با ماسفت های معمولی کمی متفاوت است،دیتاشیت این ماسفت ها را در ادامه برایتان آپلود میکنم)
--ببینید آی سی ایپرام ec به شماره بورد U16 روی بورد وجود دارد یا خیر؟ شمارهء آی او را اعلام بفرمایید

موفق باشید

پیوست‌ها

آخرین ویرایش:

sunboys

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2008-10-14
1,148
2,058
اراک
www.sunpc.ir
با تشکر از راهنمائی دوستان
روی io آیسی ITE ولتاژ ۳.۳ را دارم اما ۵ را ندارم
روی کلید پاور و بایوس هم ولتاژ ندارم

mohsen zmr

مدیر بخش سخت افزار کامپیوتر و لپ تاپ
مدیر تالار
2010-10-29
823
7,079
اهواز
با تشکر از راهنمائی دوستان
روی io آیسی ITE ولتاژ ۳.۳ را دارم اما ۵ را ندارم
روی کلید پاور و بایوس هم ولتاژ ندارم
دوست و همکار عزیز ،
اگر بخواهید اینگونه پاسخ راهنمایی دوستان را بدهید ، خودتان به نتیجه نمی رسید و دوستان هم تمایل به راهنمایی نمودن شما پیدا نمی کنند.
به گفته های استاد عزیز ، احسان جان ، که به صورت تخصصی شما را راهنمایی نموده عمل کنید و نتیجه را اعلام نمایید .
موفق باشید.

بالا